Страховете на детето ми!

  • 1 866
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
моят син е почти на 3 годинки и преди около месец му направиха операция от ингвинална херния и фимоза.От както са ни изписали от болницата детето отказва да спии през деня и вечер.Вечер е наи-лошо-започва неистов рев с часове.Водихме го на всякакви спвциалисти и всички казват че няма никактв органичен проблем и се съмняват че е на психогенна основа.
Моля ви помогнете ми,сина ми дад стане предишното дете

От написаното от теб става ясно, че детето е преживяло операция преди само около месец. Мисля, че просто много се е уплашило от всичко свързано с болницата. Това, че после сте го водили на още специалисти, за да установите причината за плача му може само допълнително да го е разстроило.
Моят син също претърпя операция. Първите 3 дни изобщо не ми е слизал от ръцете. Единственото, което правеше беше да се гушка. После му отне още известно време, за да се държи по стария начин. Поне месец, обаче, не беше на себе си.
Така че, струва ми се, че най-доброто, което може да се направи е да се успокоите вие и да чакате да му мине. Гушкайте го много и го приспивайте. Когато дойде време за сън да легнете до него или с него, дори. Пейте му песнички, правете нещата, които го успокояват. Разбира се, може и да сте опитали всичко това, но не мисля, че ако го водите по болници нещата ще се подобрят. Нека да почувства сигурността на дома и семейството. Ако трябва, излизайте по-малко навън. Бъдете по-близо до него от обикновено. Когато се почувства сигурен,  той сам ще започне да иска предишните неща.
Желая ви успех!  bouquet

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Dani-ela сигурно е стресилан от операцията. Йепе ти е казала, че прегледите само още повече са го наплашили.
ЛИчно аз без да имам квалификация ще ти дам следния простичък съвет - валерян-глок - комбинация ако може за детот или друго успокояващо билково чайче или капки - преди лягане. Плюс топло мляко. Плюс най-любимото му занимание. Светеща лампа или музика.... БЕ каквото обича детето.
Ако му давате подсилващи витамини може и те да го превъзбуждат. Ако можеш ограничи му контактите през деня и особено вечер с хора - ти и баща му сте му достатъчни.
Прекарвай повечето време като си се търкаляте двамата по леглото - така той сам ще се отпусне и заспи. А почне ли и преодолее ли няколко пъти страха - нещата ще се оправят

# 17
  • София
  • Мнения: 56
... преди около месец му направиха операция ...

Говорихте ли с него за операцията? Обяснихте ли му, че вече сте приключили с това и няма да ходите пак в болницата?

Опитайте се да го накарате да нарисува операцията (или болницата); или да я разиграе с кукли.

Вие как реагирахте психически на операцията?

Сега спокойни ли сте за неговото телесно здраве?

Общи условия

Активация на акаунт