Отговори
# 705
  • Мнения: 22 523
Alaska, ясно е, че си афектирана, но при оплакване от болки, лекарите в 90% от случаите правят рутинен вагинален преглед на магарето. Чак след това могат да видят бебето на ехограф, евентуално.

# 706
  • Мнения: 4
Аласка,съгласна съм с теб...всичкото ни е такова в държавицата...нямам думи!!! smile3555 Hands Fist

# 707
  • Мнения: 5
Да, ясно, прегледа на магарето явно си е бил нужен, но дори не стана дума да ме видят на ехограф, а аз все си мисля, че беше необходимо, но вече просто не ми се разправяше и исках да си тръгна по-скоро...дори ми стана много странно, че доктора ми предложи ако искам да ме приемат в болницата -  е ако наистина не е било нещо сериозно, щом не ме погледнаха дори на ехограф, от какъв зор ми предлагат да оставам в болницата?!? Незнам на мен ми се вижда много противоречиво всичко това.  Confused

# 708
  • Мнения: 22 523
Добре де, защо си мислите, че на ехографа се вижда кой знае какво?
Или че той е гаранция за "качествен" преглед?
На ехограф се гледа детето основно, а често болките при майката са породени от какви ли не причини и често бебето си е съвсем добре.
Нормално е да ти предложат да те приемат в болницата, където ще ти назначат съответните медикаменти за успокоение на болката.

# 709
  • Мнения: 923
Meн онзи ден първо ме гледаха на ехографа да огледат бебето за сърдечен ритъм и да огледат плацентата и после измериха с вагиналния дължинатана шийката на матката, да не би контракциите да оказват влияние и да се е скъсила. Преди седмица ми я бяха мерили,но пак ми я мериха. Иначе друг преглед и натискания нямаше. Само преди това ми пуснаха една урина,да не би да имам цистит,защото и той може да причини контракции. Аз като чуя,че докторът казал,че вижда на ехографа контракции и даже ти нищо да не усещат веднага ти изписват нещо или те вкарват в болницата ми звучи странно. Аз всеки път си питам нормално ли е да ми се втвърдява корема понякога си ми казват,че е нормално. Само да не се усилват и да не се през определено време контракциите. Ама както и да е.И аз бях отишла така да се каже без да има нещо опасно, но никой не си е позволил да се държи гадно с мен. Даже пак си ми казаха,че ако продължавам да се притеснявам мога да отида пак. Много харесвам отношението на докторите и сестрите тук, но да не ви казвам в България колко пъти са ме разревавали....... Груби са много често! Мисля,че много трябва да се променят в това отношение.

# 710
  • Мнения: 5
Ами може и така да е Мирама, но поне за да се изключат други причини, най-малкото може да те погледнат на ехограф, мен поне до сега където и да съм ходила винаги са ме гледали за да са сигурни с бебо дали е наред всичко, да видят матката, плацента и т.н. Все си мисля че за приемане в болница, поне един ехограф трябва да има.Просто на мен на няколко пъти ми намекнаха защо не съм си отишла при наблюдаващия, дори след като им казах какво е положението.Просто ги мързи да си вършат работата, как да ида при моя лекар като не е на работа...?!?

# 711
  • Мнения: 22 523
За приемане в болница изобщо не им е нужен ехографски преглед. )
Достатъчно е да кажеш, че имаш болки. След като те приемат вече ще те пуснат по каналния ред, ще ти направят изследвания, ще те прегледат на ехограф и т.н.
Ехографа не е панацея, пак го казвам. Плацентата на този етап е още "млада" и няма какви проблеми да има с нея.

# 712
  • Мнения: 5
Добре, Мирама, нямам намерение да споря, просто исках да споделя как си почувствах...не ми се спори и без това съм достатъчно изнервена, сега нямам абсолютно пълна представа за начина на работа на болниците, по прием и т.н. като някои други явно, но си имам свое мнение за нещата и не мисля, че това беше един нормален преглед на лекар, който го е грижа за здравето на пациента Thinking

# 713
  • София
  • Мнения: 295
И според мен би следвало да те погледнат на ехограф. Можеше контракции да видят, отделно че би трябвало да погледнат бебе, плацента и др. Това, че плаценатата сега е "млада", не пречи да има отлепване например. А може и наистина да е било от храна, както са казали, но това не ги оправдава за отношението...
Дано не е било нещо сериозно, почивай си сега и гледай да не ги мислиш докторите.  Hug

# 714
  • Мнения: 5
Ами ще гледам да почивам, но аз така като се ядосам и дълго ми държи влага... дано сега да се наспя добре и утре вече да не го мисля  Confused Макар че напоследък не мога и много да се наспивам, откакто съм бременна сънувам всяка нощ и имам чувството, че от тези сънища не ми остава време да се наспя Grinning сякаш съзнанието ми не може да си почине и все е заето с нещо да мисли  Wink

# 715
  • Мнения: 923
Това със сънищата и аз го имам. То цели филми направо......Чак се будя уморена.  Grinning

# 716
  • Мнения: 3 181
Това със сънищата и аз го имам. То цели филми направо......Чак се будя уморена.  Grinning
Е, поне успявате да спите, какво да кажем тези, които не можем да спим.....

# 717
  • Мнения: 19
Това спане и на мен ми е проблем, много се въртя, а на всяко завъртане се събуждам  #2gunfire

# 718
  • Мнения: 22 523
Добър ден от мен. )

Днес за съжаление времето няма нищо общо с вчера. А такива планове имах за хубава разходка. (((
Но пък ме чакат други задачи, малко работа на компютъра и т.н. ) Приготвяне на багаж за утре (като се започне едно влачене на играчки и какво ли още не) и така. )

За спането, и аз доста сънувам, а по принцип изобщо не сънувам.
Преди време бях сънувала една голяма щуротия, чак щях да звъня на нашите да питам да не би да има нещо вярно (сънувах, че баща ми е ипотекирал апартамента, в един момент не може да плаща вноските и идват да го приберат, а майка ми и представа си няма).

# 719
  • Мнения: 4
Аз да питам предложения за новата тема имаме ли ?  Simple Smile preggo
готова е отдавна новата тема, скоро ще я пусна

Общи условия

Активация на акаунт