КОЛЕДАТА приближава - ДЕКЕМВРИЙЧЕ на годинка става!

  • 24 615
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 506
Имаме си нова темичка  Grinning Благодаря, Галактик   bouquet
При нас снощи беше голям ужас до 23часа няма заспиване, а по принцип до 21 е заспал! Накрая го гушнах и леглах с него и заспа. Сутринта го пробвах да закусва филийки, ама не щя, после кисело мляко с бана, пак се мръщи и му се повдига и накрая яде каша  Crazy После ходихме на консултация +2см и 240грама. Затворила му се е фонтанелата, ама забравих да попитам да продължавам ли с вит. Д, че от 2 дена не го кърмя сутрин (само рано сутрин и продължаваме да спим) и го забравям  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 444
Ватци, само тестото пускам на хлебопекарната. Пека си я в обикновена фурна.
Благодаря ви за хубавите думи, момичета. Като ме сполети музата и се получават хубави неща от тесто.Особено сладките...
Пипи, това ми е втората истинска питка. Оказва се, че хич не е сложна за правене! Иначе вкъщи в гозбите ме превъзхожда многократно мъжа ми. То готви със страхотно желание и мн вкусно му се получава всичко. На мен ми дай торти, кексове, баници, напоследък и питки... Важното е да има баланс Simple Smile
Леана, мисля че докато станат на годинка се дават капките. Моите са на привършване и едва ли ще стигнат за още месец, но колкото-толкова.
И Лили днес я водих на консултация. Качила е 50 грама и 1см ( 11.050/75см). Започна вече да се издължава и да изглежда по-слабичка. И как заприличва все повече на девойка...  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 104
Моята в последно време хич пък не прилича на девойка,а на юнак Laughing.Изрових от баткото дрешки за зимата и е дегизирана като момче.Като прибавим и факта,че веднага си сваля шнолите от главата,изобщо не мога да я накарам да загатне поне,че е момиче Wink.

Ще се пробвам да заведа баткото тази събота в "кой е по-,по-,най.Довечера ще го препитам дали е готов и ще преценя.Много му е мерак на детето.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 285
Много хубаво заглавие, празнично  Peace

Исках да коментирам нещо за играчките още от предната тема. С баткото търсехме и осигурявахме всякакви видове играчки. Някои много го занимаваха, с други (например с пъзели, за мое огромно огорчение) хич не играеше. Периодично прибирахме някои, вадехме след време и така "забравените" играчки отново привличаха интерес. По-бебешките постепенно излязоха от употреба и направиха място на по-занимателни. Някои заминаха в Продавалника, някои се счупиха, някои занесохме в яслата/градината. Мисълта ми беше, че децата са различни и се радват на различни неща през различни периоди от детството. Те се учат чрез играта и е важно да се осигуряват играчки съобразно възрастта и интересите на детето. В никакъв случай не е задължително те да са скъпи, но е добре да ги има. В този смисъл споделеното за даваните от библиотеката играчки много ми хареса, но не съм сигурна дали тук би се получило  Tired

Marsa, ние изнамерихме (и после ни подариха още) едни съвсем малки фибички, с които захващам бритончето да не влиза в очичките. И оттогава никой не я нарича "момченце", въпреки че по дрехите не винаги личи - роклята хич не е практична дреха за в момента в Козлодуй  Whistling Със захладняването на времето може да "маркираш" пола и с някое декоративно цвете върху шапката  Peace

# 19
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
И нас все ни бъркат. Дори като е облечена в така противното ми розово Twisted Evil Обаче не ме вълнува. Запазила съм час за коледна фотосесия и подбирам тоалети  Flutter Само да минат пъпките и сме на линия.

Темата ще бъде префасонирана в коледна в началото на декември.

Зелено човече, нашият батко също не играе с пъзели, ама въобще Confused

# 20
  • Мнения: 1 884
И на мен идеята за библиотеките мн ми харесва,но тук едва ли Confused Confused

Иначе нашата фотосесия мина bowuuна мама малкият юнак,ама много сериозно гледаше   ,трябваше да го  погъделичкам малко,че да се разсмее Party Party

# 21
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
И на мен идеята за библиотеките мн ми харесва,но тук едва ли Confused Confused

Иначе нашата фотосесия мина bowuuна мама малкият юнак,ама много сериозно гледаше   ,трябваше да го  погъделичкам малко,че да се разсмее Party Party

Ау, показвайте....
А как става номера със стоенето на едно място?

# 22
  • Мнения: 1 884
Ами,той беше толкова впечатлен от декори,топки,коли и така ....ами не знам как да кача снимка и после да я изтрия Blush ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 172
Ами можеш да качиш снимката в snimka.bg или imageshack.us (и двете искат леки регистрацийки) и да ни дадеш линка към нея, а по-късно да използваш бутона "редактирай" и да махнеш линка. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 56
Честита нова тема! Заглавието за нас е особено актуално, че сме родени точно след Коледа.   bouquet за Галактик за положения труд.
И мен повече ме влекат тестените работи и сладкишите - не само за правене, но и за ядене. Ако някой се заиграе повече и прекали с количествата да ме има предвид.  Laughing
Никола си прилича на момче още откакто се роди и не са ни бъркали никога, но и да го объркат с момиче не мисля, че ще се подразня. Сега се сетих, че когато бях бременна исках момиче. Когато разбрахме пола таткото каза, че ми дава карт бланш до 1 годинка ако толкова искам да го обличам като момиче - остава ми още малко  Laughing

# 25
  • Мнения: 444
Момичета, утре има 25% намаление на всички стоки в Хиполенд, ако решите да се възползвате...

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Всяко дете има различни предпочитания за играчките. Нашият батко е на 5 г. и до скоро не бараше пъзел, а сега нарежда 2-3 пъзела от 100 части наведнъж, като частите са струпани на една купчина. Как ги намира коя за кой пъзел е, направо му се чудя. Но за сметка на това никой и с никакви доводи не може да го накара да оцветява. Само рисува камъни и кръгли къщи, ако той пожелае. И не знам дали да се притеснявам, но си играе само с барбита и русалки, не иска пистолети и коли. Сега за Коледа уж иска писта, ама се съмнявай, че после ще си играе с нея.

# 27
  • USA
  • Мнения: 1 323
Галактик   bouquet
Аз на Лекси преди няколко дни му направих първата прическа,че баща му много му се "зарадва" на фибата  hahaha Ето го човека вече изглеждащ като голямо момче https://picasaweb.google.com/100846460502724912254/Lexi9?authkey … 11915359422976258

# 28
  • Мнения: 27
Lyubiqстрахотна питка. Ако не те затруднявам дай линк към рецептата и начина на оформяне. А тази година какво е пожеланието, пак ли остава същото? Heart Eyes
Kalalily, новият стил на Лекси определено си е мъжки. Ама е голям сладур и с фибичката Laughing

А за бъркането - досега Борис не са му "сменяли" пола, но при кака му редовно се получаваше. Веднъж една бабка на улицата много й се радваше и приключи с благословията "Жив и здрав да ви е ергенина" GrinningС мъж ми доста се посмяхме.

Marsa, ще ви гледаме ли в по-по-най? А пък аз да си призная на Борис много му отиват розовите дрешки на кака му, нали си е светличък Mr. GreenЕ, ограничаваме се в домашна обстановка, но бодита и чорапогащи носим всякакви.

За заемането на играчки и книжки от библиотеките съм чела от мненията на чужбинските мами. Практиката е чудесна, та се чудя защо някой не се сети да я приложи и унас? Доколкото знам в тези библиотеки се провеждат и много групови занимания с деца и родители. Тук има такива центрове, но всичко е на частни начала и ми се струва доста солено като цена спрямо средностатистическата бг заплата.

А за нас - добре сме, вече е 9 ч, а Борис още спи. Но това е, защото каката е изпратена у баба и дядо, и бебето се радва на блажена тишина. От днес мисля да пробвам промяна на режима - да минем с един следобеден сън, че иначе е мъка приспиването, пък и дремва по 20 мин.До скоро и хубав ден!

# 29
  • Мнения: 444
Лекси е голям сладур!  Hug
Минди, рано ми се вижда да се притесняваш с какво играе баткото. Ния изобщо не харесва кукли. Играе много с инструменти и други момчешки играчки. Основните и занимания обаче са рисуване, разглеждане на книжки и разбира се обожава да играе на детска градина  Mr. Green
Бибка, ето съставките за тестото: 240мл вода; 1 яйце+1 белтък; 1с.л. олио; 1с.л. захар; 1ч.л. сол; 4ч.ч. брашно; 1с.л. суха мая. Аз правя тестото в хлебопекарната, а после оформям по ето този начин:
http://www.moetodete.bg/recipe_156.html
Май няма да отпусне днес времето. Изчаквам да се събуди малкия мишок и се изстрелвам в Хиполенд да огледам за намаленията. Надявам се да харесам подаръци за рождения и ден и за Коледа на двете...

Общи условия

Активация на акаунт