Госложите в занималните не са ли учители?

  • 17 242
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Това искам да попитам. Те също са с педагогическо образование. Учат учениците на всичко, което не са научили в часовете по български език, математика и останалите предмети. Упражняват се след това. Правилно ли е да се водят възпитатели? Не би ли следвало след като са възпитатели само да играя, да се хранят и да се възпитават

# 1
  • Мнения: 182
Учители са, разбира се. Завършили са педагогика.

# 2
  • Мнения: 288
Учители са , разбира се , с педагогическа правоспособност  Simple Smile Длъжността е "възпитател" , защото имат по-различни задължения от тези на учителите в учебните часове , с различно работно време се и т.н .
                                                                                                                                               
Не би ли следвало след като са възпитатели само да играя, да се хранят и да се възпитават

Това ме разби  Joy

# 3
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
На моя колежка съпругът беше дълги години възпитател, а иначе е завършил българска филология във ВЕлико Търново. Беше възпитател по собствено желание - беше решил, че това е по-подходящо за възрастта му. В първия момент беше сащисан, че трябва да поназнайва всички предмети, които се учат в училище, включително и нелюбимите му математика и физика, да не говорим за музика, но свикна. Позапита инженерния екип в семейството (в лицето на колежката) и взе да се справя. Хич даже не е лесно да си "възпитател". И не знам защо към тия учители хората се отнасят презрително при положениее, че точно те са им в помощ с подготовката на децата. Аз лично съм ги благославяла (в истинския смисъл на думата), защото направо са ми в помощ!

# 4
  • Мнения: 2 898
                                                                                                                                             
Не би ли следвало след като са възпитатели само да играя, да се хранят и да се възпитават

Това ме разби  Joy

Уникално е................... за съжаление.......

# 5
  • Мнения: 2 401
Има ли разлика в заплащането на учителите и възпитателите?

# 6
  • Мнения: 288
Зависи . В последните години учителите са на диференцирано заплащане , има "младши" , "старши" , "главни" , та между тях има разлика , зависи например дали си класен и т.н . За моя изненада обаче възпитателите са със заплащане като на обикновен учител без никакви категории , независимо , че има много повече работа и натовареност от учител в учебен час , да не говорим и за работното време .

# 7
  • София
  • Мнения: 11 704
Florrentina, моля те, поправи заглавието на темата,  вероятно от бързане си объркала буквите  Simple Smile
а иначе по темата - те са учители ,но имат по различни заплати и при тях има степенуване при длъжност. Също играе роля и стажа.

# 8
  • Мнения: 6 669
Една колежка, преди да и дадат клас-тя е начален учител, водеше само занималнята на учениците. С 300 зора я назначиха на постоянен договор и сега е поела 1 клас, който ще води до 4-ти.
Сесили много добре е обяснила за вьзпитателите. Peace

# 9
  • Мнения: 2 898
Зависи . В последните години учителите са на диференцирано заплащане , има "младши" , "старши" , "главни" , та между тях има разлика , зависи например дали си класен и т.н . За моя изненада обаче възпитателите са със заплащане като на обикновен учител без никакви категории , независимо , че има много повече работа и натовареност от учител в учебен час , да не говорим и за работното време .

Възпитателите също са "младши" и "старши". Но какво значи "възпитателите са със заплащане като на обикновен учител без никакви категории , независимо , че има много повече работа и натовареност от учител в учебен час"? Извинявай, но това са глупости. Работното време и на учител, и на възпитател е 8 часа. А отговорността да преподаваш не се равнява на отговорността да пишеш домашни. Нека бъда разбрана правилно. Не подценявам труда на възпитателите, аз също съм работила като такъв. Но работата е различна. Учителите, които преподават били обикновени. Ок, а възпитателите необикновени ли са? Човек,запознат с работата, не би написал нещо подобно.

# 10
  • Мнения: 5 462
Учители са , разбира се , с педагогическа правоспособност  Simple Smile Длъжността е "възпитател" , защото имат по-различни задължения от тези на учителите в учебните часове , с различно работно време се и т.н .
                                                                                                                                               
Не би ли следвало след като са възпитатели само да играя, да се хранят и да се възпитават

Това ме разби  Joy
И мен .Наложи ми се няколко пъти да го чета за да го разбера. Crazy

# 11
  • Мнения: 0
Тук грешката я вярна. Трябва да го сложим на някакви учители.

# 12
  • Мнения: 170
Тук грешката я вярна. Трябва да го сложим на някакви учители.

 Laughing

# 13
  • Мнения: 288
Нека бъда разбрана правилно. Не подценявам труда на възпитателите, аз също съм работила като такъв. Но работата е различна. Учителите, които преподават били обикновени. Ок, а възпитателите необикновени ли са? Човек,запознат с работата, не би написал нещо подобно.

Правилно си разбрана , на мен информацията ми е от втора ръка и явно се изказах неподготвена  Peace Идеята ми беше , че ми се струва  трудно да обясняваш неща от предмети , които не са от компетенцията ти , а учителите си преподават само собствения си предмет , по-друго си е  Confused Между другото , тази тема не трябва ли да бъде в "Нашите деца" ?

# 14
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Сестра ми е възпитател в начално училище. Доколкото съм запозната, заплатата на възпитателите е по-ниска от тази на учителите, но има значение стаж и ранг(младши, старши и т.н.) . Не бих казала, че на възпитателите им е кой знае колко по-лесно от на учителите, както и че тяхната роля е само да пишат домашни, тяхната роля е по-скоро да съумеят да помогнат на детето да напише домашните само, а това са двайсетина деца, всяко на различно ниво и с различен капацитет, и обясненията не могат да са общи, а индивидуални и по няколко различни предмета. Другото, което е, поне за случая на сестра ми - нейното работно време започва в 11:30, децата пристигат следобеда при нея, когато вече са изкарали сутрешните часове и са доста разсеяни и с желание за игра, трудно е да ги накараш да стоят мирно и тихо в стаята и да не вдигат шум, още по-малко да се концентрират върху нещо. С това не искам да кажа, че работата на учителите е по-лесна, просто двете професии са различни и срещат различен вид трудности, не може да се умаловажава труда на никой от тях.

Общи условия

Активация на акаунт