Фотография за начинаещи - 3

  • 42 971
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 393
И аз още се мотая с ниския ключ, не съм решила какво да снимам - портрет или някоя китка....на теория ми е ясно какво трябва да направя, ще видим на практика какво ще се получи.

Много моля страхотните фотографки от София, които пишат в темата, да кажат дали искат да направим среща - да се запознаем и на живо, да се поснимаме и да разгледаме малко фотоапарати и обективи. Е, и да поклюкаме за фотографски нещица, че мъжът ми вече отказва да ме слуша  Mr. Green

# 736
  • Мнения: 24
Emil4eto, новият ти опит ми се струва най-добър от серията!  Simple Smile
In4ey, много сполучлив първи опит! Поздравления!  Simple Smile


Аз днес се разрових в архивните кадри, намерих снимки, които са ми много мили като спомени и споделям една от тях. Правила съм я  с телефончето и обработих във ФШ.  Party


Mykonos Greece by Colorful Place, on Flickr

# 737
  • софия
  • Мнения: 3 425

Много моля страхотните фотографки от София, които пишат в темата, да кажат дали искат да направим среща - да се запознаем и на живо, да се поснимаме и да разгледаме малко фотоапарати и обективи. Е, и да поклюкаме за фотографски нещица, че мъжът ми вече отказва да ме слуша  Mr. Green
Аз покривам едно от условията, от София съм.  Mr. Green Но съм с две ръце и два крака за среща.
  Isabell, какво е това телефонче?!?!?! То снима, като апаратче.
emil4eto, и аз съм за последната.
  very nice, мен ме срам да си призная как снимах китката, честно.  Blush На загасена лампа и на светлината от монитора. За статив използвах една картонена кутия и я поизмачках до желаното ниво. Сега, като го написах изглежда още по-страшно. Whistling

# 738
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз пък не отговарям на условието "страхотна фотографка", но също съм за среща Mr. Green
Ниският ключ ще го гоня утре, че през седмицата не намерих никакво време след работа.

Между другото, вчера, днес и утре има супер трейнинг по Creative Live за тотално начинаещи в обработките в Лайтрум. На мен снощи ми беше много полезно, но не дочаках края, защото е до към 2 през нощта Confused
Но пък свалих около 200 книги и списания за фотография и съм се запасила с материал за четене Wink

# 739
  • Мнения: 24
Между другото, вчера, днес и утре има супер трейнинг по Creative Live за тотално начинаещи в обработките в Лайтрум. На мен снощи ми беше много полезно, но не дочаках края, защото е до към 2 през нощта Confused
Но пък свалих около 200 книги и списания за фотография и съм се запасила с материал за четене Wink

Пропуснах го вчера. Днес и утре по кое време ще се излъчи?

 Isabell, какво е това телефонче?!?!?! То снима, като апаратче.

Samsung Galaxy S - честно казано снимките, които прави, не са с особено качество, но при достатъчно светлина, стават що-годе прилични.  Simple Smile Има телефони, които определено смея да кажа, че снимат като някои камери от по-нисък клас на DSLR ... Виждала съм страхотни кадри, но и ЗАУ-то си им го бива (хората, които могат, и със сапунерчица да снимат, пак ще направят уникална снимка, а не като ... моя милост, но да не захващам болна тема ...  Mr. Green).

Между другото, не ми ли се вижда Exif-a, за да узнаете с какво е снимано? Уж го бях направила в настройките видим.  Rolling Eyes

А аз не отговарям на нито едно условие - нито съм страхотна фотографка, нито някаква фотографка, нито съм от София. Само мога да се надявам, ако си направите среща, да споделяте снимки и опит.  Hug

# 740
  • София
  • Мнения: 1 210
10am Pacific - сега дават студиото - предполагам, че ще почне в 20ч наше време.
Но дават и друг уъркшоп в момента. Това ми е линка за Лайтрумския:
http://www.creativelive.com/live2

# 741
  • Мнения: 24
10am Pacific - сега дават студиото - предполагам, че ще почне в 20ч наше време.
Но дават и друг уъркшоп в момента. Това ми е линка за Лайтрумския:
http://www.creativelive.com/live2

Благодаря! Simple Smile


Браво на нас, направихме 50 страници по темата!   Wink Peace

Да се отчета с две снимки от днешния ден.  


3/52 by Colorful Place, on Flickr


Untitled by Colorful Place, on Flickr


Приятна вечер на всички!

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 00:22 от Isabell

# 742
  • Мнения: 1 425
Мисля, че ще е полезно за най-начинаещите да кажете точно как сте снимали. Осветление, фон.
Аз се опитах, но не можех да постигна такъв черен фон. После в PS ли го правите?


Аз снимах на черен фон, на почти тъмно и осветявах лицата на децата с фенерче. Снимах на режим М.

# 743
  • Мнения: 9
Измъчи ме този Low Key. Както се вижда снимах преди няколко дни. Обаче се чудих въобще дали да пускам снимка. Пусто не мога да се понасям пред камерата... Обаче вече и на себе си втръсвам със снимките на хлапето, а друг модел си нямам. И опрях до собствените си услуги.



week challenge / low key by веселка, on Flickr

ПП Снимах в дневната, на спуснати щори, с един строителен прожектор, порядъчно отдалечен от мен. На режим М, останалото се вижда от exif-a.

ППП Носът ми не е толкова огромен  Crossing Arms

# 744
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 393
Вече е време за нова тема  Mr. Green

# 745
  • Мнения: 161
Вече е време за нова тема  Mr. Green

Да ви е честита  Laughing
Тема 4

Общи условия

Активация на акаунт