Коледа посрещаме отново-с декемврийски ден рожден и бебе ново -21-

  • 33 210
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 24
момичета, бръз въпрос. Моля, който може да ми отговори на лични, да не спамя темата.
1. Може ли детето ми да пътува в Европа без паспорт? Беше обсъждано, май отговорът е не  Confused
2. Ако не може какви документи ми трябват за полицията, да отида подготвена.
Ние правихме в районното, за 10-на дни ги издадоха– подадохме в понеделник и ги получихме в петък следващата седмица, нямам спомени цената да ме е впечатлила, мисля че беше 20-30 лв някъде. Носихме свидетелствата за раждане, децата и себе си с картите.
Честит рожден ден на Дона! newsm59

# 61
  • София
  • Мнения: 701
Честит рожден ден на Дона на rosikosefi!
Честит рожден ден на Ванко на pufpaf!

Да растат здрави и силни деца!

Кали, страхотна панда!

Ивче, много хубаво си го обяснила за рождените дни в яслите, направо нямам какво да добавя!!!

Аз с гордост си признавам, че моето дете още не яло кроасан, Барни, шоколад, царевинчни пръчки и всякакви други "лакомства". Дано удържим още известно време така.

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 10:19 от Josepha

# 62
  • Мнения: 0

Аз с гордост си признавам, че моето дете още не яло кроасан, Барни, шоколад, царевинчни пръчки и всякакви други "лакомства". Дано удържим още известно време така.

ЕВАЛА ЖОС !
newsm10  и аз удържам фронта ,пробвал е това -онова,но не се впечатлява ,за щастие  Crazy

Честит Рожден Ден на принцесата
на rosikosefi!!!

Честит празник ,ако някой се казва Стилиян !!! Нека Св. Стилиян закриля дечицата ни от всякакви злини и болести !!!!!!!!!!!

# 63
  • Мнения: 6 373
Честит рожден ден на Дона Tada
Честито и на Иван!   bigdance2

Мацки, много ви се радвам че имате такива хобита и време да ги практикувате!  smile3501И танците, и гоблените изискват много отдаденост, а за съжаление при мен е невъзможно каквото и да е, въпреки че имам желание да опитам някакъв вид ръкоделие:-)

.. Аз пък си признавам че моето много харесва Барни и не виждам нищо лошо в това да хапва, стига да е в разумни дози:-) яде и от мини кроасанчетата от време на време, бисквити също-различни. Чипс не е пробвал, защото и на баткото съм забранила, тоест не се купува изобщо.

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 12:06 от second

# 64
  • Мнения: 20
 newsm59 на Дона на rosikosefi
bdbaloni на Иван на PufPaf
Хубав и весел празник! Много здрави и весели дечица!  Hug

# 65
  • Мнения: 152
Честит рожден ден на Дона. Много здравичка и весела да бъде, много послушна и щастлива. Честит празник и на мама. Весело изкарване   ura

Честит рожден ден на Иван. Всичко най-хубаво и много усмивки Simple Smile

Аз пък да ви кажа Алекс много харесва Барни и кроасан. За барнито доста го мисля, кое от двете да му давам ,но му взимам от това с белия крем почти всеки път като го взимам от ясла. Много е щастлив. Аз също не виждам нищо лошо и в едното и в другото въпреки че и аз положих големи усилия да държа фронта колкото се може по-дълго. НО с две деца , едното от които консумира даденото нещо и съответно наличието на това нещо в къщи е доста невъзможно да се обясни на по-малкото ,че не е хубаво това нещо Simple Smile Кроасан избягвам въпреки ,че има моменти ,но Алекс не го яде ,а по-скоро го рови. Пъха си пръста вътре и после облизва това ,което е по него. Голямо мазало е  #Crazy
Но пък държа фронта за чипс, зайо байо и т.н. и мисля да го удържа още дълго.

Браво на всички ,които имат време да се занимават с нещо различно от работа ,деца и дом. Много е хубаво човек да отделя по някой час за себе си и за нещо , което му носи наистина удоволствие. Аз така и не се научих да танцувам тези хора и винаги по разни поводи дърпам в грешната посока. Явно не ми е в кръвта. 

Алекс от днес е на яслата ,да видим до кога и как  Praynig

# 66
  • Мнения: 37
То ще прозвучи като оправдание, но наистина с две деца е трудно да лишиш от нещо, ако другото яде, а пък не може все да го караш да се крие. Embarassed За чипсовете и тем подобни гризки удържам, но за сладкото не успях. Тя малката е просто пристрастена като баща си, добре че голямата е като мен да обича повече солено и съответно по-малко консумира тя и оттам и малката. Но малката само като види нещо шоколадово и очите и стават на понички Mr. Green Яла е и кроасан и шоколад, /Барни точно не харесва особено/, като гледам да вземам от детските киндер или милкинис, но и други е опитвала, като се опитвам да въведа разумни граници, че ме притесняват най-вече зъбите. Сега от както въведох мед се опитвам да и осигурявам така желаното от нея сладко чрез него и за сега имам успех, така сладко се облизва.  Grinning Та в този ред на мисли, ще има и торта в яслата. Аз за каката никога не съм носила, че нали е на връх нова година родена, та сега за малката чак на мен ми е мерак, основно за снимката, а пък колко и от кого ще се яде после е  друг въпрос.

# 67
  • Мнения: 31
Slance_1, mama_Iva, KalinaZ, rossy-pm, Кимбърли благодаря много за пожеланията!

Честит Рожден Ден на всички на които не успях до сега да честитя! Да са ни живи и здрави дечицата и много щастливи!
Честито и на днешните ни рожденници Иван и Дона! Нека имат прекрасен рожден ден!

Ние си изкарахме чудесно вчера. Взех балони с хелий и малката много им се радва. После един куп играчки получи. Като се прибрахме не успяхме да дадем нашия подарък с баща й, че тя се превъзбуди от другите подаръци, а и още ако й бяхме дали...  Grinning Вече са големи човечета, не като миналата година и на партито беше лудница! Това тук пък ни е тортата!
Пожелавам приятно изкарване и на всички предстоящи рожденници! И те да са ни здрави и щастливи!
Аз започнах да работя и не зная дали ще ми остане време да влезна и да честитя, за това от сега, моля да ме извините!  Hug

# 68
  • Мнения: 298
Благодаря за пожеланията момичета,ще снимам тортата и ще я кача във фейса,че тук не знам как става,ако някой ми обясни,но не днес,а след ден-два,че сега нямам време. Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 403
Честит Рожден Ден на всички малки сладки рожденици днес Simple Smile Да са живи и здрави Simple Smile

Гоги също не е консумирал Барни, чипс, гризинки, шоколади и т.н. Има време ще ги научи, засега докато още незнае какво е няма да му набутвам нищо в устата.

Иве, утре ще снимат децата за календарите в яслата Simple Smile.

# 70
  • Мнения: 152
Иве, утре ще снимат децата за календарите в яслата Simple Smile.
Мерси Цвети, дано само да е добре и да ходи утре ,че вече нищо не се знае  Praynig
Ех, ама аз така се надявах да сме ги изпуснали тези календари ама е на - не сме, карай. Утре тогава ще му облека някоя ризка с безброй много копчета ,че да затрудня лелките после  Wink  Може и панталон с цип и копче ,че съвсем да размажа положението. Ще питам след малко като отида да го взема до колко официален може да бъде  ...

Абе аз друго си мисля да ви питам ... то е по-скоро към тези с две и повече деца ,но може и да се включат и тези с по едно и тяхното виждане. Разделяте ли децата , когато са болни? Всичките ми познати веднага щом едното дете се разболее и ги разделят в две отделни стаи, ядат в различни стаи и с дни не дават на децата си да се доближат едно до друго... аз не съм го правила никога и не виждам голям смисъл ,ама ето тука преди дни получих критика и се замислих ... аз ли бъркам нещо или ? Вие какво мислите по въпроса има ли смисъл и полза от това болното дете да се отдели ???

# 71
  • Мнения: 6 373
Категорично не ги разделям! То не че има и къде де Mr. Green но не мисля че е нужно. По тази причина веднъж всичките се натръшкаха едновременно..
Малките си менкат и бибите, тъй че си предават кой каквото носи в себе си.
Дано пък така да са по здрави някой ден!

# 72
  • Мнения: 37
Ами пробвах се единия път като малката беше по-малка, но пратих каката в майка, но те все пак си бяха контактни до момента на разболяването /в точно този случай беше рязко вдигане на температура, което в последствие се оказа грип/ е разликата беше че малката се разболя два дни след кака си и поне не бяха едновременно с висока температура, което не че беше малко, че тогава и двете искат гушкане, поне моите и сигурно трудно щях да се справя и щях да ощетя каката. Но като цяло не ги деля за сополи, кашлици и такива неща, а пък ако са един апартамент, в отделни стаи, даже мисля е безпредметно, защото все пак ползват общи помещения като бани и т.н. Това е лично мое мнение Stop

# 73
  • Мнения: 228
Честит рожден ден на патерици на всички, които празнуваха рожденни и именни дни!
Честит рожден ден на Дона и на Иван! Да растат здрави, весели и лъчезарни деца! Честит празник и на семействата им!
Прави бяхте, само аз не си повярвах ... Днес взимахме храната и посочвам вратата на Калоян. Искаш ли да идваш тук на ясла при децата, мамо? И той тръгна да слиза от количката и да ходи при децата! ... Олекна ми на душата. Аз бях на работа седмица и половина и с баща си ходеха за кухнята. Бях казала на таткото да му говори, да обяснява и явно се е справил повече от добре.  Heart Eyes
В началото делех децата. Каката всъщност е била болна само един път от грип и то като беше новородено малкия. А и аз бях болна много дълго време. Пазех го от бактерии, вируси, ама от какво ли не, миех ръцете, дезинфекцирах...  Постепенно започнаха да отпадат тези неща едно по едно. От кака му не го пазя като е настинала, от баща му ... Аз вече не боледувам също, отдъхнах си. Тук е момента да кажа на Мари - класически хомеопат ме оправи! Дано намериш правилния и за вас.
Ох, стига, че прекалих с писането. Лек ден на всички!   bouquet

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 15:36 от Аз!

# 74
  • Мнения: 55
Честит рожден ден на Дона на Роси,Иван на Пуф Паф и на Цветина!Да са ви здрави и щастливи дечицата!Да растат лъчезарни,безгрижни и да имат прекрасно детство!Весел празник! Hug

Днешния рожден ден на мъниците съвпада с РД на милата ми баба дето ми помага:)Да ми е жива и здрава!Не мога да почерпя заради телефона.

Джос,и аз не давам засега лакомства.В краен случай на празник й боцвам малко торта,като избирателно действам,бисквитки е яла обикновени и разни детски предимно,Барни обожава да получава и да го отваря...изяжда едно ухо и го захвърля.Чипсове,хрупки и други няма да дам доста дълго време,докато сама не почне да иска..тогава ще видим...При нас е лесно,защото ние не ядем много сладко,няма кроасани,няма изкушения обикновено.А и тя самата не си пада по сладко..но виж дай й кисели краставички и гледай...Simple Smile

Аз!,много съм се запалила за хомеопат и издирваме точния HugХубаво че при теб е помогнало!А за малкия-браво на мъжа ти:)Явно добре е свършил работата:)

Мари,наистина другите видове по-лесно минават без лечение..но гнойната...Дано не ни нападат такива неща!

Иве,аз бих ги отделяла ако може да отиде едното при баба,за да пазя малкото,но в отделни стаи ми се струва излишно..Пак са в вдин дом,един въздух дишат,а и ако са контактни в началото..Ако едното се разболее при баба обаче,не бих го събрала с другото.

Евала и от мен за хобитата,тип танци и други такива,за които намирате време!Аз преди ходех на латино,сега това е само мираж:)Не знам как го правите.Не бих казала,че съм неорганизирана,даже напротив..ама ето че малката ваденка промени коренно нещата.Надявам се когато тръгне на градина слвд време да започна отново да намирам някой час за себе си...Сега май само си мечтая,правя планове и като дойде нещо..няма при кой да остане..

Ние нощта близо 3 часа не спахме..ей така лежи в просъница и не може да заспи..веднъж на село стана така лятото..зъбите сигурно...Бебеш,твойта какво прави като спомена,че и тя будува?А сега наобед мина баща ми да ни види..ейй превъзбуди се от бесня и едвам заспа след 15..и това не ни се е случвало...Даже два пъти ме кара да я нося до гърнето на първия етаж..ако имала...единия път пишна де,ама втория може и да си го измисли та да не лежи..ама аз докрай твърда..всички казвам й спинкат долу..мечета,мае,коте...редя ги тихичко и й казвам са не ги събуди..ама едвам заспа де.Сега има да спи,а вечер се щурее до 22 и нещо...Сутрин пък взе да дреме до след 9.

Хайде хубав ден от нас!

Общи условия

Активация на акаунт