Коледа 2012- 3 част

  • 58 131
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9
Не съм в България и не успях да намеря баш най-малките бутилки. Не съм се отърсила още от обръщането на всичко в левове и все скъпо ми се струва, ама айде, нали е за Коледа, ще купя някакъв ром.

Благодаря ви за бързите отговори, няма да рискувам, значи или ще правя няколко дози, за да оползотворя бутилката, или ще се пропия ;р .

# 151
  • Мнения: 0
Здравейте,разгледах повечето неща от темите и мога да кажа,че ви завиждам благородно за таланта.Всяка година купувам готов щолен ,италианска коледна пита и украсени сладки от някоя сладкарница  Sad ноо тази година искам да направя поне сладките сама.Проблемът е че тук нямам фурна а някаква електрическа тенджера,която не запича отгоре.Вкъщи се прибирам на 23.12 и въпроса ми е ....ако тогава направя меденки,масленки,линцерови сладки дали ще стават за ядене на 25? Simple Smile

# 152
  • Мнения: 660
Кои меденки ще ми препоръчате, да са лесни и да стават винаги? Laughing
На Джемма  също стават перфектни  Peace

Още един глас за тях - ще правя втора доза, че мъж ми каза: Кога ще направиш и меденки за ядене, а не за пазене? - и то докато изяде повече от половината Mr. Green

Някой да е правил щолен с квас? Снощи замесих един и днес по някое време ще го пека...ама бавно си втасва... а има още едно премесване и втасване...та не знам до довечера дали ще стане за изпичане. Thinking

Не съм в България и не успях да намеря баш най-малките бутилки. Не съм се отърсила още от обръщането на всичко в левове и все скъпо ми се струва, ама айде, нали е за Коледа, ще купя някакъв ром.

И тук не е евтин - взех някакъв бял ром за 10,99 евро, 350 мл. Много е вкусен и след като накиснах стафидите за щолена с мъж ми си сипваме по малко в кафето...страхотно става. Wink Та, ако ти харесва идеята - опитай, поне зян няма да иде. Peace

# 153
  • Мнения: 6
Страхотна тема, момичета! Сърбят ме ръцете да пробвам някоя рецепта вече  Heart Eyes

Искам да ви питам от къде мога да си намеря формички за линцери?  Rolling Eyes

# 154
  • Варна
  • Мнения: 239
Момичета, някой ползвал ли е фондан. Не моделираща маса или захарно тесто, а точно фондан. Доколкото успях да разбера, фондана не става за моделиране и покриване на торти. Обаче пише, че може да се разточи леко, за декориране на дребни бисквитки  newsm78 Освен това можел да се разтапя и после образувал тънка твърда коричка. Споделете, ако имате опит  Praynig

# 155
  • Мнения: 1 080
Здравейте,разгледах повечето неща от темите и мога да кажа,че ви завиждам благородно за таланта.Всяка година купувам готов щолен ,италианска коледна пита и украсени сладки от някоя сладкарница  Sad ноо тази година искам да направя поне сладките сама.Проблемът е че тук нямам фурна а някаква електрическа тенджера,която не запича отгоре.Вкъщи се прибирам на 23.12 и въпроса ми е ....ако тогава направя меденки,масленки,линцерови сладки дали ще стават за ядене на 25? Simple Smile

Като се слепят с повече мармалад и ще омекнат бързо, бързо  Simple Smile
Страхотна тема, момичета! Сърбят ме ръцете да пробвам някоя рецепта вече  Heart Eyes

Искам да ви питам от къде мога да си намеря формички за линцери?  Rolling Eyes
Навсякъде има и в кауфланд, метро, била...

# 156
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не става за разточване, фонданът се троши, нали сте яли еклери, знаете го покритието- това е фондан. Загрява се на водна баня, докато се стопи и с четка или лъжичка може да се разпределя върху сладките. Ето този Дядо Коледа ми е с такъв фондан, нанасях с малка лъжичка:

# 157
  • Варна
  • Мнения: 239

Джемма, Hug
 А дали може да се ползва като айсинг, или е прекалено течен, като се разтопи?

# 158
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Гергана_, на линцеровите сладки им трябват няколко дни да постоят, за да станат по-вкусни. Всъщност повече време за отлежаване искат АКК, щолените и меденките. Аз правя в последния момент ванилените рохлички, масленките и меденките на Селма /с орехче/ - те стават веднага за ядене.

В момента пека английския коледен кейк. Миналогодишният беше страхотен, преди месец опекох един АКК предколедно - за парти с приятели, което беше вчера. Сега правя третия си АКК и в къщи ухае истински на Коледа. Най-голямо удоволствие обаче ми е украсяването. Ето миналогодишния кейк с коледната украса
Скрит текст:
и вчерашния с "предколедна" украса:
Скрит текст:

# 159
  • Мнения: 822
Може ли да ми кажете рецепта за сместта, с която се декорират меденките?

# 160
  • Мнения: 155
За тази седмица приключих със сладкоправенето  Laughing
Опекох две дози рохлички и забърках двойна доза от Забравените сладки, в които сложих всичко,което видях в шкафа - шоколад, орехи, лешници, цветни кокосови стърготини, сушени боровинки, стафиди, фурми...  Crazy Много вкусни се получиха и понеже не са за криене бяха нападнати още топли  Laughing Мислех да нося утре да почерпя в офиса, но ще видим дали ще остане нещо.

Did Simple Smile, страхотни АКК! Аз отсега се чудя как ще украсявам моите и само трупам идеи.

# 161
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

Джемма, Hug
 А дали може да се ползва като айсинг, или е прекалено течен, като се разтопи?


Напротив малко по-гъст е или може и толкова гъст да е, но много бързо застива и се втвърдява, затова трудно се шприцова. Но ако си супер бърза, може и да стане.

Може ли да ми кажете рецепта за сместта, с която се декорират меденките?
Отговорът се крие на първа страница.

ani_d, може да намалиш захарта, разбира се.

# 162
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 626
Направих една пробна доза от Меденките на Джема, станаха страхотни, много съм доволна от рецептата. Имам обаче един въпрос - дали вместо 1ч.ч захар, мога да сложа 1/2. Много сладки ми идват за моя вкус  Rolling Eyes 
Заканила съм се и на тези на Джули, обаче пак многото захар ме притеснява  Embarassed

Иначе едни домашни шоколадови бонбони като предложение от мен за коледните празници Simple Smile

# 163
  • Мнения: 822
Четох на първа страница - белтък и пудра захар - само това ли?

Искам да наравя нещо подобно - с такава глазура ли ще се получи или трябва и захарно тесто?

И не можах да намеря рецептата на Джемма за меденките...

# 164
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Меденки, от Джемма, правят се в началото на декември
Сладките, които си показала са украсени със захарно тесто (има домашно и купешко) и с Роял Айсинг (само белтък и пудра - да).

Много ми харесва подписа ти Flutter

Общи условия

Активация на акаунт