Коледа 2012- 3 част

  • 58 179
  • 749
  •   1
Отговори
# 135
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ох, не стига, че само с гол запис идвам, ами и чак на10 страница.

Накупих толкова метални кутии, че ако успея да ги напълня, направо ще съм  ooooh!

Наблюдавам ви с едно очо, че освен многото работа съм и много болна - отврат!  ooooh!

# 136
  • Мнения: 1 080
На моя щолен му дойдоха доста стафидите и бадемите(всъщност вероятно коричките, защото сложих общо 200гр), едва ги прибрах вътре и също се разплу така да се каже, нов голяма тава ги сложих и може би от това. Тестото не ми беше мазно, стана прекрасно, аз сложих 3 кубчета мая от едни виво преди мисля, че бяха по 42 гр, но сега не намерих тегло и реших, че няма да дойде в повече.

# 137
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Тази година ако правя торта ще е по рецепта на Нелка от предизвикателството. Невероятна на вкус.
Сладките още ги мисля.

# 138
  • под тепетата
  • Мнения: 9 530
 Към правилите свещниците от медено тесто - кога се изрязва дупката за свещта? Преди печене ( съмнява ме, че ще се деформира при печенето ) или след печене, докато е още мека курабийката ?

# 139
  • Мнения: 3 181
Кои меденки ще ми препоръчате, да са лесни и да стават винаги? Laughing

# 140
  • Мнения: 162
Кои меденки ще ми препоръчате, да са лесни и да стават винаги? Laughing
Аз бих ти препоръчала Меденките на Джули, поне аз само от тях правя и никога не е било да не се получат. Това бяха и първите коледни сладки, които пробвах да направя миналата година и то с голям страх, че не бях месила никога тесто  Laughing И като видях, че се получиха много добре, и като ми дойде едно самочувствие и желание да кулинарствам... накрая искаха да ме изгонят от кухнята, че всяка вечер пробвах нещо ново  Laughing

# 141
  • Мнения: 11 830
Нали споделяме и несладки идеи, ето една за салата от краставици:

# 142
  • Мнения: 3 286
Сиси много добра идея  Hugи оригинално.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 239
Сиси, страхотна идея! Има ли нещо отдолу, на което се забучва клечката?

# 144
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
По принцип за солените ястия има отделна тема, но не съм гледала дали тази година някой е пуснал такава. Иначе елхичката е много идейна, копнах си я.

# 145
  • Мнения: 6 960
Tatitt, скорошно оздравяване.  Hug

Аз сложих да се пекат моите АКК. Направих една доза, разпределих в две кутии. Уф, уморих се. Бързах, за да свърша докато беба спи. Сега да пийна едно кафенце за отмора. Сместа беше доста гъста, така ли трябваше да е?  newsm78 Електронната ми везна няма батерия и все забравям да купя, та мерих с една пластмасова разграфена кана (тази идея видях в темата за АКК). Дано нещо не съм сбъркала, но на вкус суровата смес беше много вкусна и ароматна. Снощи като приготвях плодовете, половинът пита : това на Коледа ли ще го ядем и пак ли ще го криеш? А аз си мислех, че ще ме обяви за луда, че правя сладкиши за Коледа.  Mr. Green Извинявайте, че писах толкова много, но ме обвзе коледно въодушевление.
В рецептата замених кайсиите със сливи, а черешите с боровинки, не сложих карамфил.

# 146
  • Мнения: 169
Кои меденки ще ми препоръчате, да са лесни и да стават винаги? Laughing
На Джемма  също стават перфектни  Peace

# 147
  • Мнения: 9
Здравейте : ) .

Днес или утре ще почвам и аз с щолени и коледен кейк, но исках да ви попитам дали сушените плодове могат да се накиснат в бяло вино?
Много скъпи ми се виждат разни ромове и коняци, а не пия и не искам да си купя цяла бутилка, за да ползвам макс половината.
Бяло вино си купих за локумките, та от него имам останало.
Чудех се дали не би станало ако ги накисна в чай, да има малко аромат. Или така ще се развалят сладкишите до Коледа, щом няма алкохол?

Благодаря ви!

# 148
  • Мнения: 206
от виното ще станат кисели, недей! ако имаш може би водка, можеш да пробваш с нея, защото е неутрална и да добавиш есенция ром или някаква друга в нея. купи си ена мъничка бутилна бг ром, продават ги по магазините. Мисля че с ром или коняк ще са най-ароматни

# 149
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Предполагам ще стане и с цяло вино за накисване. За издържането до Коледа, не знам.
Колкото до големите бутилки- аз купувам така наречените "патрончета". Има ром "капитан Фред" малка бутилчица- 250 мл май беше, огледай се по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт