Отговори
# 60
  • Мнения: 9 132
точи се  да, то е топка тесто. Ти от него ли купи (замразеното) или от охладеното им?

А аз все още си търся изпитана рецепта за мекици с мая...и искам да се науча и да ми се получават Thinking

ето, http://pep-4o.blogspot.com/2009/12/500-1-1-1-2-3-1-42.html ама много изпитана е.

ето и на Танита уличните http://tanitaang.blogspot.com/2007/12/blog-post_10.html (разликата е, че в моите има 2-3 лъж. кис.мляко)

# 61
  • Мнения: 1 314
  chef мерси

# 62
  • София
  • Мнения: 1 193
Момичета ,да ви питам ,някъде из рибните магазини в София ,виждали ли сте Чернокоп скоро време?
Доял ми се е ,но не се сещам и замраазен да съм виждала напоследък  newsm78 .
Да добавя и още едно питане ,на някой да му се е налагало да си купува ново уплътнение за капака на тенджерата под налягане?Ако се прецака ,има ли от къде да го сменя или си купувам нова тенджера?

# 63
  • Мнения: 7 779
Да добавя и още едно питане ,на някой да му се е налагало да си купува ново уплътнение за капака на тенджерата под налягане?Ако се прецака ,има ли от къде да го сменя или си купувам нова тенджера?
ако по сервизите няма ще ти е трудно да намериш из магазините.
ако е кръгло има някакъв шанс да се намери из предприятията , но в повечето случай ги правят (уплътненията) с неправилна форма.

# 64
  • Мнения: 1 883
Бутер тестото от Лидл как се ползва?
Оставих го да се размрази, но не зная до каква степен... разлигави се яко.... Трябва ли да го точа, тези пластове отделят ли се някак....  newsm78
Ако е замразено от предната вечер слагам в хладилника да се размрази. Трябва да е от хладилник когато го разточваш. Работи се бързо, т.е. първо подготвям всичко останало и чак тогава се заемам с тестото.

# 65
  • Мнения: 2 779
Мариновам св ребра, част от тях ще опека на фурна за днес, другата част мисля да прибера във фризера...маринатата е от соев сос, червен пипер, щипка кимион, соев сос, мед, олио искам да сложа и пресован чесън, но не знам при дългия престой във фризера няма ли да накъртва от чесъна след това при печене? Да слагам или не, това е въпроса  Laughing. Какво друго да добавя към маринатата, вино нямам.

# 66
  • Мнения: 9 132
няма да накъртва. Олио можело да не слагаш, че са ребра, ама нищо, свършила. Бира? Твърд алкохол малко? имаш ли нещо? Ако е сладък, още по-добре.

# 67
  • Мнения: 2 779
За бира ще притичам до магазина,  твърд - ракия (домашна) и разни ликьор с ужасен аромат на сироп за кашлица.
Мерси много, брулвам чесъна вътре   bouquet

# 68
  • Мнения: 4 668
Може ли да помоля за рецепта за магданозени кюфтета ?  Hug

# 69
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
Карфиолът замразявам след предварително бланширане за 1-2 мин, изстудявам и във фризера. Пащърнак не съм замразявала, трудно го намирам.

# 70
  • Мнения: 11 607
Момичета и момчета.....имам малко тиква....Иска ми се нещо да я направя, но не печена и не на тиквеник. Не съм правила мъфини с тиква, крем, та ако може нещо подобно, изпитано от вас.......

# 71
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
Мъфините с тиква, мед и орехи на Танита  Heart Eyes замразявам си винаги дози за тях във фризера.

# 72
  • Мнения: 9 132
Пащърнак не съм замразявала, трудно го намирам.

замразявам, обелен, нарязан на ситно, направо в манджата/супата слагам после.

ето кюфтенца от магданоз http://pep-4o.blogspot.com/2009/10/1-2.html тук на топчета, може да сплескаш и пържиш.

# 73
  • Мнения: 7 779
давайте съвет докато не съм се метнал зад бързия влак  Laughing
спука ми се йенската тава докато карамелизирах захар. всичко изтече на стъклокерамичния плот.
излишно е да казвам,че цялото количество е вече на бетон. та въпросът е  с какво и как да го махам ? препарати няма да свършат работа. остава стържене.  newsm78

# 74
  • Мнения: 11 607
давайте съвет докато не съм се метнал зад бързия влак  Laughing
спука ми се йенската тава докато карамелизирах захар. всичко изтече на стъклокерамичния плот.
излишно е да казвам,че цялото количество е вече на бетон. та въпросът е  с какво и как да го махам ? препарати няма да свършат работа. остава стържене.  newsm78


Бонгоооооооооооо.........леле - мале........спирам бързия влак веднага!!!! Не може да го допуснем това да се метнеш.......Сещам се - дали да не сложиш препарат и да изчакаш да подейства? Като периодично гледаш да е мокро, че да се разтвори захарта? А дали би ти помогнала тази шпатулка, която върви с печката? При мен върши много добра работа в критични ситуации......


Благодаря за тиквата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт