Как се стерилизират зеленчукови пюрета?

  • 4 713
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Виви, благодаря отново!
Ясно, че ще караме на бурканчета от архивите с нови капачки.
Някъде бях чела, че се продават капачки за бурканчета, ама те май не стават за новите на Ганчев? Така ли е? jul е май-най-компетентна за капачките Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
Аз съм виждала да се продават капачки, които стават за старите Ганчеви бурканчета. За новите-не. Те са с по-друга резба.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Ами за старите ганчеви се продават, за новите незнам.

# 18
  • Мнения: 7 640
аз забелязах, че бурканчетата на Ганчев от зеленчукови пюрета могат да се затварят хубаво, но от плодовите- не. Независима от това няма да рискувам, както ме посъветвахте.
Всъщоност, има ли смисъл ад ги събирам за нещо тези нови бурканчета на Ганчев, или директон да ги хвърлям newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
Всъщоност, има ли смисъл ад ги събирам за нещо тези нови бурканчета на Ганчев, или директон да ги хвърлям newsm78

Както знаеш, във форума има отговор на всички зададени и незададени въпроси  Mr. Green:
Въпрос за бурканчетата от пюретата

# 20
  • Мнения: 7 640
чела съм я тази тема, благодаря Grinning, бях я забравила

# 21
  • Мнения: 7 640
да ви кажа, правих кисел за два дни  напред в новите бурканчета на Ганчев. Оказа се, че има и такива, на които не превъртат капачките и вакуумираха много успешно. Чак едвам ги отворих. Значи стават за стерилизиране, може би с едно на ум, все пак.

# 22
  • Мнения: 1 599
А само на бурканчетата на  Ам-ам ли стават за тези процедури? На Хип стават ли?
и при киселите същата ли е технологията - горещи в бурканче, затягане, обръщане Simple Smile

# 23
  • Мнения: 7 640
аз така правя с кисела, ама само за няколко дни напред. Забелязах, че на някои бурканчета на Ганчев можеш да затегнеш капачката, а на други се върти на празен ход.
Тези, които могот да се затварят, се оказа, че вакуумират идеално. Предполагам, че и с Хип-ските е същото. И на Хелоу пюретата са с многократни капачки

# 24
  • Мнения: 1 327
тези на хип стават! мойта също яде само домашни пюрета.. но не знам защо не смея да държа пюре повече от 3 дни.....   newsm78

# 25
  • Мнения: 983
Загрявам добре готовото пюре, сипвам в бурканчето, добре завъртам капачката и обръщам. Хлътват 100%. Дори и да не е пълно до горе бурканчето пак хлътва, пробвала съм и с половин бурканче - става Peace
Марис, бурканчетата на Хипп също стават, кисели не съм стерилизирала и не знам.

# 26
а защо да рискувате да замразявате пюрета като може спокойно да ги сложите във фризера,по-сигурно е според мен,капачките не се затварят винаги добре

# 27
  • Мнения: 7 640
а защо да рискувате да замразявате пюрета като може спокойно да ги сложите във фризера,
я дай пак newsm78

Общи условия

Активация на акаунт