Да си майка на много деца! - един ден от живота ни

  • 8 345
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Мами, хайде и аз да се включа,въпреки че се опасявам,че аз няма да разкажа всичко така цветно! При мен има разлика дали е учебен или неучебен ден! Ако е учебен - сутрин ставане на децата към 7 и 15ч.Ако мама е гледала до късно ТВ и не може да стане - бати  и кака се оправят сами - големи са и мога да си призная най-сърдечно,че е имало случай,в които не съм ги усещала,че са заминали на училище и градина.Аз спа с №3,а те към 8 без 15 са тръгнали към детската и училището,които са на 1 мин път от нас. Йоан става малко след това и се започва една - оправяне на леглата,ако от вечерта не съм измила чиниите,което избягвам да ми се случва - мия чинии,чистя и т.н. Йоан в това време гледа детски,по 5 пъти сяда на гърне - не знам тоз човек що за право черво има,но сутрин му е стихията на гърнето! Ужас! Нали поне си казва,слава на Бога! Правим обяд,отиваме на обяд да вземем БЕЗПЛАТНАТА за трето дете храна от кухнятата на ДГ и чакаме да се прибере домочадието - без каката и да се обядва. Баткото следва или да е на курс,или да си пише в къщи,татито - да ходи на работа отново,или има и такива случаи,в които си е в къщи следобед и за мен тогава е рай!Следобед приспивам Йоан и около 15 часа някъде приготвям да запаля парното. Ако е студено и от по рано ставам параджийка! Зиморничава съм и почти никъде не излизам зимата ако нямам работа! Децата като искат навън - сами си излизат и играят! Привилегията да живееш в квартал тип село е,че все още има спокойствие и сигурност и не се притеснявам за децата къде играят! Дори понякога им пускам и малкият да играе с тях,а ако татито е в къщи - още по добре. Отивт в училищният двор и играят на воля. Аз през това време все имам нещо работа - чистя,пера,готвя. Ако се видя нещо свободна - правя нещо по специално за ядене - било сладкиш,палачинки и т.н.Каката към 17 часа си е в къщи и започва лудницата в къщи. Любими предавания по ТВ,вечеряме,после имаме нещо като ритуал - четем книжки преди заспиване. И сън за децата до 22ч.максимум трябва да са си легнали в леглата! И после ние с татито - или сме гроги,или се усамотяваме за това онова,или иние лягаме да спим. Това общо взето. Ако е неучебен ден всеки ден е различен и нямам план. Играем като имам време,но общо взето големите се заиграват сами,децата си канят понякога някое дете в къщи и играят с него,компютърни игри,ТВ. Но общо взето едно е общото - готвене,чистене,парното,почти всеки ден имам пране и ми е писнало от този факт,сега прах и пердетата,оправях за пореден път шкафовете с дрехи,защото добри хора отново ми дадоха дрехи за децата,за което съм благодарна ,и гледам кои дрехи пък аз мога да дам,защото са ни малки! Време за форум се намира,както и свободно време,защото децата са по големи. Колкото раста т децата толкова повече намаляват физическите грижи,а се увеличават емоционалните! Имах период,в който не си чувствах ръцете - толкова всичко минаваше през мен,но отмина!Облекчена съм и защото всеки вече си има отговорности - за боклука,за хигиената,татито къпе и трите деца и живота е улеснен до голяма степен. Трудно е когато децата са малки. По едно време щях да превъртя,но е важна много взаимопомощта в семейството! Гледам децата големите като са в къщи да ги гушкам тях и да бъда с тях,имаме при нужда и разяснителни кампании против ревността - че имам само две ръце и не мога да гушна всички,че са три деца и не всичко ще имам защото за съжаление всичко се купува с пари,но ще имат неща,които пък другите няма да имат и т.н. Общо взето се стремя да обеснявам на децата всяко нещо,с което се сблъскваме. Давам свобода,но не и совбодия. Винаги има някакви лакомства-дреболии за поощрение и така. Не живеем цветно,но и не живеем скучно. Много неща имаме,но и много нямаме! ВСИЧКО ОПИРА ДО НАГЛАСАТА! Приемаш едно положение и това е! И аз искам много неща за мое облекчение,но нямам!
Сега съм на вълна ЧРД на Вили. Направих на компютъра поканите за децата,купих чиниики,чашки и лъжички за еднократна употреба,украса,шапки,свирки. Ще поръчаме торта, хамбургери по 1-1,50лв от едно заведение и разни други лакомства и да дивеят децата! Не смятам да си утежнявам с друго живота,а и децата гледат игрите и по малко масата. А кое дете не обича хамбургери и пици напр. Така че няма да се задълбочавам повече в ЧРД-то!Но водещо е едно - обичам да си подреждам нещата по отрано,мразя последният момент! С повече деца ключа за щастието и справянето с положението е добрата организация!И нагласата! Сега си планиране за ЧРД-то на татито да идем на планина за 2-3 дена. Взместо парите да ги дадем напр. за нещо по така на масата - по добре ако позволи времето да идем на Предел и да си изкараме добре!Не сме ходили на планина скоро и много ни се ходи!Но това е в переспектива. Общо взето чрез подобни неща,които си подаряваме си освежаваме живота!Обичам празниците,които сами си ги създаваме,а не тези,които календара ни казва - напр. Великден,Коледа и т.н.,защото ако не ми е до прзник тогава? Защо трябва да заведа детето си на сладкарница само на 1.6. - не е ли по добре да го направя ей така през седмицата,нали пак ще го зарадвам? Това е от нас! Има и викотевици и пукотевици на моменти,караме се,има и сканадали,но водещото о еда си простим и да забравим бързо и да вървим напред и нагоре!

Трудно ми бе с едно дете,че дори и с две!Откакто сме с три ми е по леко в много отношения и съм много щастлива със семейството си! Искам след време и четвърто дете,но татито каза,че е приключил с бащинството,но никога не се знае! Дори си мисля и за вариант да осиновим дете,но колкото повече съм щастлива с децата си,толкова повече осъзнавам,че ми е добре с повече деца околомен - и в празник,и в делник!

# 16
  • Мнения: 7 474
 newsm63 Браво на вас! Как се справяте просто не ми е ясно! Аз не мога да се реша на второ , а вие 4бр. Да знаете направо ви се въэхищавам на тъпрението и силите! Много здраве ви желая и любов! newsm51

# 17
  • Мнения: 1 731
Направо онемях.Имах чувството,че гледам филм-толкова истинско беше.Възхищавам ви се и се моля да сте живи и здрави,мили мами.Господ да ви пази вас и децата ви!  Praynig PraynigПросто се чудя откъде намирате сили за всичко това? ThinkingКак издържате на напора всеки божи ден?кое ви крепи и ви помага сутрин да се събуждате с усмивка? ThinkingМного въпроси ви зададох,макар че знам отговора-ЛЮБОВ! Blush Heart Eyes
Няма да ме чуете да се оплача вече от моите две.Обещавам! Heart Eyes Peace

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Деметри4 а и останалите май4ета с големи отбори: СТРАШНИ СТЕ !  Hug  bouquet
4ета и се у4а...  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4 965
Момичета, страхотни сте   bouquet.
Завиждам ви благородно, въпреки трудностите.
И аз искам поне още едно детенце  Praynig. Децата са най-хубавото нещо на този свят. Дават ми такива сили, че нищо не може да ми се опре.
Още веднъж   bouquet.

# 20
  • Мнения: 734
Аз съм едночисленичка и има един форум в отчетните където мрънкам и врънкам като ме заболи кръста от носене на малката, като ми изпушат нервите, че не си "маже" пюретата и, че се е събудила 1 път през нощта и ми е прекъснала мокрите сънища.След това въведение от Деметра искам да наведа засрамено глава и да помоля за прошка където трябва, защото моето дете е само едно и е песен...
Възхищавам ви се!

# 21
  • Мнения: 515
Възхищавам ви се безкрайно. Много има да уча от вас.  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 35 968
а аз се оплаквам от 2  Embarassed

страшни сте, мами!   bouquet но радостта ви е голяма!  Hug

наш тати не иска да чуе за трето

# 23
  • Варна
  • Мнения: 974
Мами, вие сте пример и стимул за кураж и себеотдаване и безгранична любов!!!! smile3501 newsm51 newsm20

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Като ви чета разбирам какво и е било на майка ми (ние сме 4 деца за 5 години). Браво! Страхотни сте!  bouquet Живот и здраве и аз искам много деца, знам че ще е трудно, но знам и колко е хубаво да имаш много братя и сестри.

# 25
  • Мнения: 1 278
Момичета, благодаря ви за хубавите думи и подкрепата. Аз поне имам нужда от тях точно сега   bouquet

Бабке Цоцоланке, съвсем цветно си си го разказала Grinning
От всичко най-много ми хареса твърдението, че след време физически ще ми е по-облекчено. На моменти имам чувството, че тялото ми ще се разпадне. Вероятно нямаше да е така, ако можех поне малко да спортувам, но ентусиазъм за това изобщо не ми остава.

А за зависимостта между броя на децата и отглеждането им съм абсолютно съгласна.
Най-трудно се гледа първото (затова и най-много се оплакваме тогава като че ли   Grinning ). С второто започваш вече да усещаш благините на майчинството. А с третото... Третото майчинство вече наистина е майчинство. Борисче определено е “с късметлийската перка”
Дамите с по четири и пет деца да разкажат какво става по-нататък, ако искат!  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 228
Много сте готини! Деметра, не знам каква е професията ти, но имаш талант да пишеш!  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 3 161
Най-трудно се гледа първото (затова и най-много се оплакваме тогава като че ли   Grinning ). С второто започваш вече да усещаш благините на майчинството. А с третото... Третото майчинство вече наистина е майчинство. Борисче определено е “с късметлийската перка”

Деметра и останалите, чудесни разкази. Аз и с едно се чудя как да функционирам след недоспиването, съчетано напоследък с безсъние след поредното събуждане за нощно кърмене... Но с три е друго, сигурно е по-лесно  Wink. Запомнила съм разказа на една многодетна майка по ТВ: Едно дете се гледа трудно, две по-лесно, а три сами се гледат  Laughing.

Но това, което казваш за второто и третото майчинство, е много мотивиращо. А и за следващите деца е по-лесно. Като гледах как по-малкият ми братовчед получава наготово всичко, което брат му се е борил да научи, си помислих - ясно защо по традиция имотът се наследява от най-големия: за да има справедливост, защото по-малките наследяват всичко останало. Това на шега, разбира се, но има доза истина.

Поздрави на всички ви и ви пожелавам да запазите ведрия си поглед към живота!

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Дните през седмицата са почти еднакви.
Сутрин ставане в 7ч - баня, миене, обличане - мен и Ади, и тръгване за детска.
Точно преди 9ч сме в детската. Сбогуваме се и аз отивам на училище, тоест в универсотета (на две крачки от детската градина, слава Богу Praynig), цял ден съм на училище, става 17ч. и отивам да взема Ади. После се прибираме, пазаруваме по път. Вечеря после. в 21ч. - Ади в леглото. всяка вечер без изключение, по часовник 21ч., спазва се до минута всичко.  За мен след това идва спокойствието. Телевизия - някой филм. Домашни за училище до късни доби.
Това е.
Събота и неделя е по-различно. Спи се до късно - най-рано до 9ч., нещата вървят на по-бавен ход.

# 29
  • Мнения: 1 731
След като прочетох разказа на Деметра,не преставам да мисля за Вас,мили многодетни мами. HugНямате си на идея колко добре се почувствах като прочетох тези изстрадани редове.Не е лесно да си майка.Трудно е с едно,две,повече деца.Това е предизвикателство и тежък изпит.Незнам дали се раждаме такива или с времето ставаме майки.Но едно знам,че благодарение на жени като вас нацията ни няма да умре.И не защото сте имали смелоста да родите и отгледате 3 и повече деца,а просто защото сте силни и истински жени.Съмнявам се дали по света има друга нация с толкова едновременно умни,силни и добри майки, и жени.Аз не бих издържала на този ритъм,с ръка на сърцето си го признавам,но също така с ръка на сърцето, се моля децата ни да са живи,здрави,да пораснат умни и добри хора и всяко едно от тях да намери своето място под слънцето. Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт