Ийит Йозшенер и другите лоши момчета на турското кино - тема 116

  • 57 498
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Привет, патета! Hug Hug Hug
Благодарско за чудната тема Heart Eyes
Лъв и слънце има в персийките гербове от 16в. насам, ама точно в тази конфигурация не знам какво ще да е newsm78

# 31
  • Мнения: 3 547
осемте лъча на звездата символизирали светостта на Светия Тюркоаз  Laughing


колкото до лъва, не е бил символ на Персия, а на Армения

..."символът на Атина е сова, на Коринт - пегас, на остров Самос - паун, на остров Родос - роза. Тези няколко примера може да се смятат за първоначалното зараждане на държавната хералдика. Мнозинството от древните цивилизации са имали в своите култури някои елементи от хералдиката - например система от печати или щампи. В Асирия, Вавилон и в Древен Египет печатите се използвали както и в Средновековна Европа за удостоверение на документи. Още през третото хилядолетие преди новата ера шумерските градове имали свой "герб", който представлявал орел с лъвска глава. Емблемата на Древен Египет е кобра, na Армения - коронован лъв, на Персия - орел. Впоследствие орелът става герб на Рим. "Гербът" на Византия фактически e двуглавия орел, заимстван по-късно от някои европейски държави."


обаче пък ей тук намирам герб с лъв и слънце наистина - от 1806 обаче - т.е. нов..не е древния герб

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 16:53 от lor

# 32
# 33
  • Мнения: 0
Лор, според тук http://arteshe-iran.blogspot.com/2008/12/flags-of-iran.html
е от 1576 г. когато са сменили овцата с лъв  Mr. Green

# 34
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Здравейте Hug
приемате ли нови Hug
Не знам дали ще успея да гледам "Край", на него се глася от много време/дано все пак ми се получи Praynig/, но поне ще ви чета тази тема, дори и да не мога да се включа....Но, факт е, че от вътре ми идва да харесвам лошите момчета, а щом са и хубави Heart Eyes значи съм за тук Heart Eyes
Последните лоши, които обичам са от Безмълвните - Берк и Сарп/като за него не мисля, че е лош - той просто е буен Mr. Green/

# 35
  • Мнения: 3 547
хихихи, жап... това с овцата е супер яко




чудя се някой дали не е имал герб с патка  Joy

RadoLin4eto_Mac!, да знаеш как ти завиждам искрено, че ще гледаш SON за пръв път !

а Берк кой е ? newsm78

# 36
  • Мнения: 1 064
Здравейте, патки!  Laughing
Честно ви казвам, не успях да ви проследя мисълта... що нищите гербове? На татуто има глава с корона... или става въпрос за нещо друго?  newsm78

# 37
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Лор -  Hug

Берг Хакман, прави страхотна роля в Безмълвните, отрицателна! Невероятно играе, чудесно превъплъщение Peace За първи път го гледам, но вече ще го следя за нов проект Grinning
Докато Ийт много го харесвам още от Мелодията, въпреки че в началото на сериала не го обичах, беше ме по-скоро комичен Simple Smile
Но, за съжаление не успях да гледам Езел, не ми харесаха нито главния, нито тази Джансе, нито този побелелия, а само заради Ийт да си причинявам тези мъки ooooh! не успях Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 20:00 от RadoLin4eto_Mac!

# 38
  • Мнения: 3 547
Бланче, тръгнахме от идеята кои са символите на царската фамилия, към която /евентуално/ принадлежи Фирузето, та са татуирани на гърба и, защото определено подобни символи могат да се носят от принцеса от съответната династия.
Та така  заприказвахме какво имали по гербовете си персите по онова време...лъвове, слънца...овцИ... Laughing Laughing

радолинка, готин тоя Берк, верно...и щом скоро остава безработен - давай го насам да го утешаваме  Mr. Green Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 064
Според мен Фирузе няма да принадлежи към някаква династия, защото това не би потресло султана. Предполагам, че е към някаква терористична организация срещу исляма или нещо подобно, защото Хюрем каза на Сюлейман, че явно не е знаел значението на татуировката, защото ако е знаел, моментално щял да обезглави Фирузето.

# 40
  • Мнения: 0
Не се смейте, но в турския форум има слухове, че Берк щели да го взимат във Века  Joy Joy Joy

# 41
  • Мнения: 485
 Stop Влезнах да разходя момчетата от аватара ми и подписа ми  Naughty  hahaha По-леко, моля   Naughty

Ами сигурно Берк ще замести Махмет Гюнсур, щото последния се оказа че е дарил Великолепния Сюлейман с внуче (трето за Мехмет) и така си е изпълнил задачата  в сериала Grinning Навярно следва обезглавяване (гледах фрагман в началото на сезона) ...
Фирюзето няма ли и тя такваз бойна задачка  Joy

# 42
  • Мнения: 1 064
Убийте ме, не сгрявам кой е Берк  Embarassed

Забравих да кажа, че безработния левент, предложен на предна страница, аз го возприимам безрезервно. Точно си е за нашия отбор...

# 43
  • Мнения: 31
Не се смейте, но в турския форум има слухове, че Берк щели да го взимат във Века  Joy Joy Joy

Ми той Века вече придоби социални функции  Crazy сите безработни там  Mr. Green
Ердоан как я мисли тая не знам  newsm78

убихте ме с овчия герб  Joy Joy

чудя се някой дали не е имал герб с патка  Joy

има, има  smile3521


че и мотото му е "Съединението прави силата"  Laughing

Убийте ме, не сгрявам кой е Берк  Embarassed
патета, не гледате внимателно  Naughty Берк вече е в гьола  Grinning (на първия ред до прозореца в дясно  Mr. Green)
късметче  Hug   bouquet

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 20:46 от пенда

# 44
  • Мнения: 485
Берк Хакман играе Комисар Гурур в Сускунлар и май това е неговата звездна роля  Peace Великолепен актьор, който се превъплати в "болен мозък" граничещ с канибализъм  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт