Голямата тема за малките масла - 5

  • 61 843
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Благодаря  Hug Ели_дечкин, аптекарското е за вътрешна употреба също и аз затова си мисля, че няма как да е вредно,но може и да не е толкова добро за козметични цели, не знам.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Ами аз добавих 5 мл рициново на 20 мл базови масла + етеричните и вит. Е. Нямаше видими резултати тази сутрин. Нито бях станала Василиса Прекрасна, нито пък приличах на Франкенщайн  Mr. Green

Сложих около 5 мл и в стимуланта ( в него има около 50 мл.) но не съм се мазала още

# 62
  • Мнения: 0
Мдаааа прави сте за аргановото масълце. Навита съм да го пробвам за косата  Grinning

# 63
  • Мнения: 490
още не съм принтирала книжката,ще изчакам за по-пълното  издание:)
направих си лосион от чай от коприва и няколко капки чаено масло,сложих го в пулверизатор и впръсквам в корените на косата. Много лесно се разресва косата след това и стои мекичка.
Мисля че забелязвам  кожата на лицето да ми се избистря и изглажда от мазанетос шипково масло,но аз не съм постоянна.Определено много ми харесва.

някой опитвал ли е етерично масло да приема орално? newsm78¬етох за лавандуловото  -2 капки на бучка захар и се зачудих,по-принцип е много опасно да се приема вътрешно,особено ако чшвек неразбира много от маслата.

# 64
  • Русе
  • Мнения: 7 804
На някой от етеричните масла пише да се приемат вътрешно но има и такива на които пише забранено. Трябва да видя на листовката на Етерика кои бяха забранените.

Наистина изчакай с принта че ми се върти из главата да разделя основната тема.. newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 6 353
Към книжлето, ако искате добавете изпитаните масла за суха и къдрава коса - авокадо, сусамово, от пшеничен зародиш, зехтин.

Направих си по една рецепта (из някъде от нега) зехтин с билки за суха коса:
Цитат
Билков балсам за подхранване на суха коса
За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.
Само, че не сложих лимон и го ползвам за маслена маска преди баня. Харесва ми ефектът. Simple Smile Flutter

# 66
  • У дома
  • Мнения: 1 741
И аз благодаря за новата тема.

Аня, балсама е като маска и след това  се изплаква? Извинявам се за глупавия въпрос.

# 67
  • Мнения: X
Някой правил ли си е рецептата за козметична майонеза (жълтъци + масло/зехтин) върху косата ? И има ли някакъв ефект откъм уплътняване и подсилване на косъма?

# 68
  • Мнения: 204
Някой правил ли си е рецептата за козметична майонеза (жълтъци + масло/зехтин) върху косата ? И има ли някакъв ефект откъм уплътняване и подсилване на косъма?

Аз си правя жълтък и зехтин, но слагам и малко вит.А- 2-3 капки, малко ракия и кисело мляко. Резултата е лъсква, плътна и жива коса. Моята по принцип е суха и чуплива (имам предвид къдрава). 2 пъти в месеца ми е идеално като честота. Ако я правя по-често, ефекта не е толкова добър.

# 69
  • Мнения: X
А на влажна или суха коса се слага?

# 70
  • Мнения: 204
Аз слагам на суха, преди баня, после отгоре найлонова шапка и една вълнена, да затопля. Стоя 1-2 часа. Предполагам може и на влажна, не съм пробвала. Самата смес леко я затоплям и втривам и в скалпа и по дължините.

# 71
  • Мнения: X
Защото аз сега имам една идея за козм. майонеза (мисля си че като са разбити жълтъците по-добре ще проникват в косъма,но дали е така...) да я сложа на влажна измита с шампоан коса. шампоан, който да подготви косъма за по-доброто усвояване на протеина. Да постоя 20-30 минути, но не знам дали да нагрявам или не и след това да измия само с вода + хидратираща маска. Но то едва ли ще се измие само с вода, тогава с хидратиращ шампоан + маска.

# 72
  • Мнения: 204
Нищо не пречи да пробваш, може и да е по-добре на измита коса. Кажи после как се е получило. И аз мисля, че след това ще трябва пак да измиеш с шампоан.

# 73
  • Мнения: 4 390
Защото аз сега имам една идея за козм. майонеза (мисля си че като са разбити жълтъците по-добре ще проникват в косъма,но дали е така...) да я сложа на влажна измита с шампоан коса. шампоан, който да подготви косъма за по-доброто усвояване на протеина. Да постоя 20-30 минути, но не знам дали да нагрявам или не и след това да измия само с вода + хидратираща маска. Но то едва ли ще се измие само с вода, тогава с хидратиращ шампоан + маска.

Правила съм си подобна маска на измита коса /от 1 жълък, 2 с.л. рициново масло и лъжичка ром/. След отмиване на маската натърквам косата с един жълтък, разбит с малко вода/билкова отвара или с разбито цяло яйце. Накрая изплаквам с вода, към която добавям прясно изстискан лимонов сок.
Никога не нагрявам, ако маската съдържа яйце и винаги отмивам с хладка /към топла/ вода.

# 74
  • Мнения: X
Защото аз сега имам една идея за козм. майонеза (мисля си че като са разбити жълтъците по-добре ще проникват в косъма,но дали е така...) да я сложа на влажна измита с шампоан коса. шампоан, който да подготви косъма за по-доброто усвояване на протеина. Да постоя 20-30 минути, но не знам дали да нагрявам или не и след това да измия само с вода + хидратираща маска. Но то едва ли ще се измие само с вода, тогава с хидратиращ шампоан + маска.

Правила съм си подобна маска на измита коса /от 1 жълък, 2 с.л. рициново масло и лъжичка ром/. След отмиване на маската натърквам косата с един жълтък, разбит с малко вода/билкова отвара или с разбито цяло яйце. Накрая изплаквам с вода, към която добавям прясно изстискан лимонов сок.
Никога не нагрявам, ако маската съдържа яйце и винаги отмивам с хладка /към топла/ вода.
Благодаря! И аз смятам,че ако нагрея няма да е удачно. Aesa щЕ споделя, когато изпробвам идеята си.

Общи условия

Активация на акаунт