"Позна" ли ехографа теглото на бебето ви?

  • 17 969
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 111
позна горе долу.Роди се 3500, а прогнозата беше за 3800.

# 61
  • Мнения: 5 173
Позна, горе-долу, но не виждам какво значение има. Статистическо проучване ли правиш?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Едва ли е само статистическо проучване и може да е от полза за някои хора.
Има такива, на които казват, че бебчето ще е много малко, хората се побъркват от притеснение и накрая се ражда примерно бебе 3,200-3,400 и излиза, че само са ги шашкали напразно. Или пък други чакат някакво слонче едва ли не, а то се ражда съвсем дребничко.
В смисъл, добре е да се знае, че понякога лекарите мерят не съвсем точно, зависи и апаратите, на които преглеждат какви са, съответно стават грешки, да не вземат хората всичко за чиста монета и да имат едно /или няколко/ наум  Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 3 761
При мен не го познаха.Казаха ми,че е около 3.500кг,а го родих 3кг.

# 64
  • Мнения: 33
Не познаха и двата ехографа, на които ме гледаха в рамките на два дни,  а аз родих на третия.На първия излизаше 2760, на втория 3500, роди се 3150г. Grinning

# 65
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Позна с разлика 50 грама

# 66
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
При мен въобще не позна! От седмия месец още започнаха да ми обясняват, та до края, как бебето вървяло много едро, със сигурност ще се роди над 4 килограма, че и повече, ама нали и аз съм била едра, било нормално. Единия от АГ-тата ми обясняваше как термина ми по цикъл е 19-ти април, но реалния термин по тегло на бебето трябва да се премести на 2-ри април, защото и без това било абсурд такова голямо бебе да се роди след това. Е, синът ми се роди преносен 10 дни, на 29-ти април и тежеше цели 3490 грама. Иначе, благодарение на всички тези прогнози, аз от началото на март зачаках да раждам това уж огромно бебе, та два месеца ми се изчака чакалото  ooooh! .

# 67
  • Мнения: 629
Освен от ехографа прогнозата май зависи и от лекаря.
С каката лекарката ми каза, че ако устискам до термин може и да стигне 3 кг и ме притесни да си мисля защо така не расте това дете. Роди се 3.300 кг 1 седмица преди официалния, а според мен 2 сдемици преди реалния термин.
С мялкия лекарката (различна от тази на каката) ми каза, че е забелязала, че ехографът й дава малко по-ниски стойности от реалните....и прогнозира, че ще бъде около 3.500 кг. Роди се 3.500 кг 9 дни след официалния, а според мен може би 2 дни след реалния термин.

# 68
  • Перник
  • Мнения: 211
За баткото казаха да очаквам "малко слонче". Simple Smile Роди се седмица след термин 3,600.
За малката горе-долу познаха. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 067
Лекаря, който ми водеше ЖК ме убеждаваше, че няма да излезе под 4кг, най-вероятно повече. Няколко часа преди да родя в болницата казаха, че е около 3800, а се роди 3700. Нямам много вяра на тези измервания, от познати съм чувала и много по големи разминавания от моя случай Peace

# 70
  • Мнения: 419
По ехограф моето бебе винаги вървеше назад по г.с, 4 дни преди да родя казаха че около 3,250, роди се 3,650, 4 дни след официалния термин и около седмица и половина преди реалния  Peace

# 71
  • Мнения: 533
Позна със 100гр разлика Simple Smile

# 72
  • Мнения: 273
не,не го позна,казаха ми че бебето ще е под 2кг,а се роди 3 450,ден по-рано ми го бяха казали

# 73
  • Мнения: 5 776
3 седмици преди раждането ми казаха, че е над 3.500, а се роди 3350. Бая ме бяха стреснали  Wink

# 74
  • Мнения: 51
И двата пъти разликата беше около 300 гр в полза на бебетата! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт