Отговори
# 600
  • Мнения: 18
rainy... Спонтанна бременност е, не е инвитро и лекарите все това ме питат.

# 601
  • Мнения: 1
Здравейте момичетааа...
за чуството-наешето мъниче си ритка...
Със сини гащи сме от днес официално,върви малко по-големичко иначе всичко друго е наред сега остана да излясът резултатите от иследваният в понеделник Simple Smile дано всичко е наред  Praynig

# 602
  • Мнения: 4
И аз усещам понякога мъника.
Рейни и аз съм любопитна, но каквото и да е бебето няма да го връщам. А много мразя да се наглася с някаква мисъл и да не стане. В миналата отчетна имаше две мами, които се похвалиха с ново попълнения в семейството или при приятели, не помня, но до последно бяха казвали противоположния пол. И за това аз за 100% сигурност си чакам крайния резултат Simple Smile. Даже една приятелка до 8 месец и казваха момиче и накрая се роди момче, тежко каза че е понесла промяната, вече се била настроила да връзва панделки.
А относно количките, моята е ето тази http://www.bebe-best.com/baby-max-kombinirana-kolitchka-flora-fl … lime-p-27035.html, като я избирах исках да е комбинирана, за да не се чудя къде да прибирам вече ненужните кошчета, и да е възможно най-лека. Проблем и беше като дръжката е обърната, така че да се вижда бебето, от натискане да се качва по тротоарите, се изкриви една пластина. Иначе с малък ремонт след година употреба на гумите, още си я ползваме. А количката е доста използвана и по каменни пътища и в снежни преспи.
Леле прекалих с писането, много се извинявам.

# 603
  • София
  • Мнения: 4 884
Ani111 благодаря за отговора. Ето тук намерих също доста подробна информация за цените: http://doula.bg/2012/02/29/tokuda/. Изрично си пише, че секцио по желание се заплаща и не се покрива от здравната каса, което е + още 1500 лв по ценоразписа на Токуда, също така за неосигурените майки таксата е 1500 лв за избор на екип+1500 лв за раждане. С 2 думи в токуда направлението за раждане по ЗК ти спестява 1500 лв такса раждане, но си плащаш 1500 лв за избор на екип.
Аз предполагам, като обясня на д-ра как съм родила първият път в Токуда с вакуум, ще реши този път да пробваме вариант-2  Laughing
Добре дошли на новите мами и честити сини гащи на anni2002 .

Рени, в Токуда секцио без значение дали е по медицински показания или пожелание стува точно 1500лв!!!Изискването е да имаш направление за хоспитализация за раждане(номер 7) Peace

# 604
  • София
  • Мнения: 1 121
Абе мами, сигурни ли сте за "секцио по желание"? Това изобщо възможно ли е...  ooooh!

Иначе да речем, че лекарят се навие на секцио, защото родилката така е пожелала, ще измислят нещо логично да пише в документите, за да мине по здравна каса, това ще е най-малкия проблем си мисля... А и как става секциото по желание...

И още нещо... на лекцията в Токуда една бъдеща баба зададе въпроса какъв е процента на нормалното раждане спрямо секциото при тях. Отговора беше, че вероятно ще излезе около 50% след като съставят статистиката  Tired. Толкова много мами ли ги е страх  newsm78, азимах себе си за страхлива, но това надхвърля очакванията ми.
И моля ви, нека никой не се обижда   bouquet, наистина ми е интересно.

# 605
  • София
  • Мнения: 5 262

anni2002, да точно за това питах, защото ми се стори супер удобно и голямо улеснение. Честито синьо щъркелче  Party

reny77, тежко раждане винаги може да се случи... не е предпоставка за ин-витро, но пък винаги можеш да си намериш лекар, който да го препоръча  Twisted Evil

didoliniq, ех че хубавооо. Аз не питах с лошо, просто съм любознателна. Спонтанни близнаци, дано успееш да намериш количка. Виждала съм такива дето децата са едно зад друго, но не знам и това колко ти е оферта.

r0___, браво за сините гащета и че всичко с бебо е ок. Peace

# 606
  • Мнения: 4
Мен лично си ме е страх и при двата вида раждане. За това се опитвам и да не го мисля, каквото стане. Предния път бях планувано секцио, по медицински причини, както и разположението на пъпната връв, но в крайна сметка родих нормално и то за много кратко време.
Честито на разбралите пола Simple Smile.

# 607
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Да си призная чета ви от няколко седмици, но досега не съм писала (признавам си без бой  Embarassed). Да се представя и аз - това ми е първа бременност, терминът ми е на 24.5.2013 и засега не е сигурно, но може да е момиченце. На 29 г съм, по принцип съм от София, пък по стечение на обстоятелствата живея в Мадрид.

Много ми харесва темичката и най-вече, че има място където може да се споделят всичките ни притеснения и радости.

# 608
  • Мнения: 65
Ехоо,здравейте на вси4ки бъдещи мами,аз за малко ви оставих,ама гледам,4е добре сте се представили,скоро ще има нова тема май,браво.Искам да споделя какво ми се слу4и днес,познайте поте4е ми коластра....Има ли още мами с тази екстра newsm78

# 609
  • Мнения: 263
Здравейте! Аз напоследък си боледувам доста усърдно и не съм се мяркала много, но днес не мога да пропусна да се похваля, че най-сетне усетих няколко ясно доловими ритничета. Много съм щастлива.


Добре дошли на всички нови мами!

# 610
  • София
  • Мнения: 4 884
Ани,засягаш доста обширна тема и ще има засегнати PeaceАз ще раждам със секцио по желание-защото така съм преценила и нямам намерение да се оправдавам PeaceВсеки си прави сметката и решава за себе си,доводите ми са съвсем други да предпочета този вариант.Не мисля,че това как ще раждаме е критерии за смелост,ако беше минала и наполовина болезнените процедури и излседвания,през които съм минала аз например,за да съм бременна,щеше да мислиш по друг начин.А и операцията не е като да не боли,така че...

# 611
  • Мнения: 326
Аз пак ще кажа, че е много по-добре едно спокойно секцио пред изпаднала в паника жена, която е на ръба на истерията и на това да загуби съзнание  Peace Има жени с наистина голям страх, нисък праг на болка и според мен секциото им по желание е оправдано.  Според мен една жена трябва да има право да роди, както пожелае стига това да не е опасно за нейното и на бебето здраве.   
С лекарят ми също обсъждахме евентуално секцио, заради ниският ми праг на болка(губя съзнание) и проблемите с вестибуларния апарат  Rolling Eyes Имам позната, която точно заради губенето на съзнание предпочете да роди секцио и каза, че след 2 дни си е била на крака, детето и си е засукало, нямала е никакви проблеми.
От друга страна нормалното раждане си е най-препоръчителното и естествено нещо.
Та кой, както си реши  Peace  единствено биха ме подразнили причини от рода"да отслабна по-бързо"

# 612
  • София
  • Мнения: 5 262

sdim , добре дошла   bouquet

Я че имало и такава причина? Със секцио по-бързо ли се отслабва? Аз съм за кой както иска да ражда. Тези решение са си лични и аз мога да отговарям само за себе си  Peace

# 613
  • Мнения: 326
Ами бях чела някаква статия за секциото по желание, че често го избирали, за да отслабнат по-бързо..някои не изчаквали и до термин.Логиката не я намирам особено, но явно има такива щом се пише  Rolling Eyes

# 614
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ами бях чела някаква статия за секциото по желание, че често го избирали, за да отслабнат по-бързо..някои не изчаквали и до термин.Логиката не я намирам особено, но явно има такива щом се пише  Rolling Eyes

Toва беше или поне аз съм го чувала по повод на едни празноглави манекенки, които раждат секцио по желание, в 7-мия месец - също по желание, за да не им расте много коремът и по-бързо да се освободят от него. Чудила съм се даже дали е вярно, толкова безумно ми звучи.

Иначе със секцио не се отслабва по-бързо, напротив - коремът се прибира по-бавно, което е логично. Но дали ще отслабва жената, зависи от това колко папка и дали спортува /при положение, че няма здравословни проблеми, заради които да пълнее/.

Мен първия път ме беше страх - от непознатото и от всички страховити истории, които бях чела и чувала. Слава Богу, мина добре и за двама ни със сина ми и сега, ако няма проблеми, пак бих родила нормално и без упойки. Разликата е обаче, че този път поне знам какво ме чака и поне страхът от неизвестното го няма... иначе че ражданията са различни и не си приличат е ясно.

Моето мнение е, че естественото раждане без усложнения е най-доброто за жената и бебето. Дали обаче ще има такива или не, никой не може да знае. Относно случаите, в които се прави секцио по медицински причини, няма какво да се обсъжда. В крайна сметка, всеки си преценя за себе си и си поема съответните рискове /такива има и при двата вида раждане/.

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 18:55 от Мон...

Общи условия

Активация на акаунт