отделна стая?

  • 8 055
  • 136
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 532
Ние направихме стая за бебчо още преди да се роди и от самото си раждане си спи там. В стаята има разтегателен диван, където аз спях първите 2-3 седмици след изписването. После се пренесох в спалнята. Но той така и не засука и не го кърмих, а се цедях. Ако кърмех, предполагам повече щях да се задържа в стаята му. В началото го оставях да спи на нощна лампа - уж да не се стряска от тъмното, а и ми е по-лесно да го проверявам, като се събудя нощем. Ама от известно време си спи на тъмно вече. Даже преди няколко седмици го беше подхванал един период на будуване и игра посред нощта, ама се буди и почва да си гука и играе в тъмното Mr. Green
Иначе имаме бебефон и си го слушаме постоянно. Като се събуди, веднага го чувам и ставам и аз. Но като цяло той си е доста спокоен и като изключим няколкото седмици с колики и до преди седмица играта посред нощ, си спи почти непробудно, а и не яде нощем откакто направи 2 месеца.
Та според мен, трябва да се преценя според ситуацията. Ако детето се буди всяка нощ по няколко пъти и иска повече внимание, по-удачно е майката да спи в една стая с бебето. В такъв случай се преценя и дали бащата може да изтърпи да спи в същата стая с тях (все пак той си ходи на работа и му трябва почивка) Thinking

# 61
  • София
  • Мнения: 1 340
Ние направихме стая за бебчо още преди да се роди и от самото си раждане си спи там. В стаята има разтегателен диван, където аз спях първите 2-3 седмици след изписването. После се пренесох в спалнята. Но той така и не засука и не го кърмих, а се цедях. Ако кърмех, предполагам повече щях да се задържа в стаята му. В началото го оставях да спи на нощна лампа - уж да не се стряска от тъмното, а и ми е по-лесно да го проверявам, като се събудя нощем. Ама от известно време си спи на тъмно вече. Даже преди няколко седмици го беше подхванал един период на будуване и игра посред нощта, ама се буди и почва да си гука и играе в тъмното Mr. Green
Иначе имаме бебефон и си го слушаме постоянно. Като се събуди, веднага го чувам и ставам и аз. Но като цяло той си е доста спокоен и като изключим няколкото седмици с колики и до преди седмица играта посред нощ, си спи почти непробудно, а и не яде нощем откакто направи 2 месеца.
Та според мен, трябва да се преценя според ситуацията. Ако детето се буди всяка нощ по няколко пъти и иска повече внимание, по-удачно е майката да спи в една стая с бебето. В такъв случай се преценя и дали бащата може да изтърпи да спи в същата стая с тях (все пак той си ходи на работа и му трябва почивка) Thinking

Ще си поговорим след около 2-3 месеца Simple Smile Очаквам новия ти коментар по темата. Хехе

# 62
  • Мнения: 2 532
Не мисля, че има нещо смешно в коментара ми newsm78  Никъде не съм писала, че не допускам нещата да се променят, а и неслучайно сме сложили разтегателния диван в стаята му Peace
И ще се повторя, но всичко се преценя според ситуацията Peace

П.П. ЧНГ

# 63
  • Мнения: 438
Цветна Палитра, според мен си постъпила доста разумно. И аз имах същата идея, спях при него на дивана, защото и за сина ми бяхме направили отделна стая. За жалост още към 2-рия месец, той започна да е много неспокоен нощем, имаше колики и го вземах при мен и той свикна да спи с мен. После се пренесохме в спалнята и изгонихме таткото. Сега пък той се учи да си спи сам и аз се изнесох от спалнята, че като се въртя и го будя. Но той е вече 1,2 м. Simple Smile
Ако бебчето се унася и си спи самичко, дори и да се буди нощем, ще се научи да си спи само. Стискам ти палци за повече спокойни нощи:)

# 64
  • Мнения: 4 965
 Децата ни спят в отделна стая от първия ден - далеч по-спокойно им беше като бебета, а и на нас:
1. стаите ни са една срещу друга - вътрешни, т.е. дели ни само вратата на банята и коридорче 2:1 м. и буквално за секунда можехме да сме при тях при нужда и се е случвало единият от нас да стои и цяла нощ до леглата им, но пък другият е успявал да се наспи и да е адекватен на следващия ден;
2. вечер можеха да си спят на тихо, спокойно и тъмно;
3. ние можехме да гледаме до късно телевизия, да четем книги, да се гушкаме, да си говорим и да си лягаме по различно време, без да се притесняваме да не нарушим съня им.
Така имахме изключително спокойни бебета, които заспиваха сами и спяха спокойно и продължително /още през първите седмици си регулираха нощния сън на 6-7 ч. без събуждане, което даваше и на нас достатъчно време за почивка/. Peace

# 65
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 228
Щерката е в отделна стая откакто навърши 6 месеца и сега съжалявам,че не го направихме и по-рано...Чак за новородено,не,но към 4-тия определено бих го отделила в негова си стая-и на него и на нас ни е в пъти по-спокойно.Бебефон купихме,но така и не го използвахме повече от 1-2 пъти-аз спя изключително леко и се будех преди него. Peace

# 66
  • Мнения: 2 197
В интерес на истината всичко си зависи от детето...Никой не може да ме накара да преместя сина си в друга стая,предвид неспокойния му сън ThinkingПредполагам,че тези дечица,които спят в отделна стая са що годе спокойни по принцип и затова не е проблем!
Това е само мое мнение и не целя заяждане,ако някой се засегне!Нямам конкретно никой в предвид Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 2 488
Aми спокоен син. Моят син придоби такъв след отделянето му и респективно спиране на нощното кърмене. Разказвала съм: близо седмица рев и оттогава- година и три месеца сън за всички.

# 68
  • Мнения: 2 197
Aми спокоен син. Моят син придоби такъв след отделянето му и респективно спиране на нощното кърмене. Разказвала съм: близо седмица рев и оттогава- година и три месеца сън за всички.

Little Evil ,чела съм твои постове и в други теми...трудно ти е било.Аз сигурно щях да се побъркам на твое място.А сега малкия ти син по-послушен ли е от батко си?

За отделянето по скоро имах предвид тези дечица,които ги отделят в ранна месечна възраст...Според мен,щом са кротки не пречи да се опита да спят отделно,в друга стая....На едно дете му личи и по поведение,и по нощен сън дали е спокойно или не PeaceПак мое мнение,разбира се!

# 69
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 228
Aми спокоен син. Моят син придоби такъв след отделянето му и респективно спиране на нощното кърмене. Разказвала съм: близо седмица рев и оттогава- година и три месеца сън за всички.
Същото беше и при нас-много неспокойно спеше и се будеше на 2-3 часа за АМ,но след отделянето й още на първата вечер спа 12 часа непробудно,съответно и ние. Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 2 488
Aми спокоен син. Моят син придоби такъв след отделянето му и респективно спиране на нощното кърмене. Разказвала съм: близо седмица рев и оттогава- година и три месеца сън за всички.

Little Evil ,чела съм твои постове и в други теми...трудно ти е било.Аз сигурно щях да се побъркам на твое място.А сега малкия ти син по-послушен ли е от батко си?

За отделянето по скоро имах предвид тези дечица,които ги отделят в ранна месечна възраст...Според мен,щом са кротки не пречи да се опита да спят отделно,в друга стая....На едно дете му личи и по поведение,и по нощен сън дали е спокойно или не PeaceПак мое мнение,разбира се!

Да, малкият върви по-леко във всяко едно отношение, ще видим по-нататък как ще е  Praynig Peace. Мисля да го отделя около 6тия месец. Само да са здрави, здрави деца, дори като Аспарух да са с характер, се гледат лесно.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 179
. Само да са здрави, здрави деца, дори като Аспарух да са с характер, се гледат лесно.

  202uu И аз така мисля и само за това се моля!  Praynig

# 72
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз нямам смелостта да оставя само новородено в друга стая. Самата аз няма да съм спокойно като ми е далеч от полезрението и ушите  Simple Smile Синът ми все още спи в нашата стая, но и ние все още не сме направили ремонта, та да му освободим съседната стая. Детето спи спокойно и непробудно. Като беше малък, беше много нервен, но сега си е душичка. Преди се събуждаше по нощите ревейки, но отмина...този период е забравен  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 136
Аз също не мисля, че е добра идея, бебето да спи в отделна стая, голямата ми дъщеря спа в нашата стая в нейното легло до 3г и 3 месеца някъде, заедно с бебка. Разкликата име 2 год и 3 месеца, имат си легла не са изявявали даже желание да спят при нас, но ми беше по-удобно да не тичам по нощите по стаите. Преди няколко месеца им направихме стая, мислех че ще е труден прехода, но каката особено, толкова и хареса детската, че настоя от веднага да спи в нея, сложихме и малката уж за една вечер пробно, и така си и останаха, харесва им, аз обаче спя на бебефон, за всеки случай... Mr. Green

# 74
  • Мнения: 843
И аз да се запиша в темата,че да ви следя.
На мен също ми предстои раждане и след известно чудене с таткото решихме да сложим кошарката при нас,а след известно време да го отделим.Имаме отделна стая за бебето,но си мисля,че аз ще съм по-спокойна,ако е близо до мен.

Общи условия

Активация на акаунт