Моля накой да ми каже какво да правя!

  • 5 465
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 438
Бирсен,
според мен 7 месечно бебе трябва да спи 2 пъти през деня, или поне веднъж. Децата може да са различни, но на тази възраст все още имат нужда от много сън. Още повече като му се спи, а не може да заспи бебетата се изнервят повече и стават кисели, поне при нас е така. Ако го разнасяш постоянно обаче, той няма възможност да се поумори, за да заспи по-бързо. Ние на 7 месеца вече можехме като го хвана през кръстчето да подскача на крачета, слагах го и в бънджи, чист въздух всеки ден, та спеше през деня общо по 4 часа.

Събуждането на половин час - при повечето бебчета е така. Сменят се различни фази на сън и сами не могат да минат през тях. Аз лягах до него през този период и като усетя, че почва да се върти и премрънка, успокоявам още в съня му и той продължава да спи, разбуди ли се край.

Сега на година и два месеца се учим да спи сам. И имаме успех, дано продължи така. Желая ти успех и на теб.

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 430
И моето бебе на месец и половина е по същия начин. Не иска да спи, а видимо му се спи много. Сложа ли го в креватчето заспал след 20 мин. се събужда с рев. После няма заспиване. Случва се да реве без спирка между храненията или да заспи точно като дойде време за хранене и се чудя какво да правя newsm78 Към края на деня вече съм супер изморена.  #Crazy


Това са колики, синът ми е на същата възраст. Пробвай да го повиваш, понякога помага. Виж в нета за техники за повиване против колики.

Коликите са толкова силни, че стигнахме до там, да може да заспива единствено гушнат в мен и то след усилено люляне и шъткане #Crazy Като спи в мен от време на време проплаква на сън, извива вратле назад и стене. Много е неприятно. Cry Оставя ли го в леглото след 2 мин. се е събудил и започва всичко отначало. Не стига, че той не се наспива, ами и аз не мога да пипна нищо вкъщи. Само се моля да мине по-бързо този период. За инфо - на АМ сме.

# 47
  • София
  • Мнения: 8 002
Predizvikatelna, абсолютно аналогичен случай е и моят син - и с АМ, и с ревовете и пр. Вече съм изпробвала всичко, изчетено в книгите и интернет. Заради това писах и за повиването - при нас някой път помага, макар и в комбинация с капки, чайчета и пр.

# 48
  • Мнения: 52
Бирсен,
според мен 7 месечно бебе трябва да спи 2 пъти през деня, или поне веднъж. Децата може да са различни, но на тази възраст все още имат нужда от много сън. Още повече като му се спи, а не може да заспи бебетата се изнервят повече и стават кисели, поне при нас е така. Ако го разнасяш постоянно обаче, той няма възможност да се поумори, за да заспи по-бързо. Ние на 7 месеца вече можехме като го хвана през кръстчето да подскача на крачета, слагах го и в бънджи, чист въздух всеки ден, та спеше през деня общо по 4 часа.

Събуждането на половин час - при повечето бебчета е така. Сменят се различни фази на сън и сами не могат да минат през тях. Аз лягах до него през този период и като усетя, че почва да се върти и премрънка, успокоявам още в съня му и той продължава да спи, разбуди ли се край.

Сега на година и два месеца се учим да спи сам. И имаме успех, дано продължи така. Желая ти успех и на теб.

Здравей,
Благодаря ви много,че сте ми писали положителен отговор.Наистина като не спи става много кисел,когато става половин час и аз лежа до него тогава понякога спи.Проблема е защо така прави аз немога да разбера,защо като дете не ляга и да спи сутрин поне 1 час и след обяд 2 часа и това ще ми стигне,разбиратели ме?Ядосвам се много още като беше на 3 месеца насам все е така

# 49
  • Мнения: 438
Знам, че е много трудно, но се опитай да не се ядосваш. Всички негативни емоции се пренасят върху бебчето и става по зле. Гледай преди да го сложиш да спи да му говориш нежно, спокойно, да не гледа телевизия. А в количка навън не спи ли по-дълго?
Колко спане му се събира през едно денонощие, през нощта повече ли спи. Може през нощта ако спи по-дълго, през деня да няма нужда от много сън, но дремки трябва задължително да има. АБе наблюдавай го, ти сама си знаеш най-добре, кога му се доспива и му създай някакъв режим. успех!

# 50
  • Мнения: 52
Знам, че е много трудно, но се опитай да не се ядосваш. Всички негативни емоции се пренасят върху бебчето и става по зле. Гледай преди да го сложиш да спи да му говориш нежно, спокойно, да не гледа телевизия. А в количка навън не спи ли по-дълго?
Колко спане му се събира през едно денонощие, през нощта повече ли спи. Може през нощта ако спи по-дълго, през деня да няма нужда от много сън, но дремки трябва задължително да има. АБе наблюдавай го, ти сама си знаеш най-добре, кога му се доспива и му създай някакъв режим. успех!

И през ноща става много да яде не спи нито денем нито нощем спокойно,еми денем по някога спи 2 пъти,понякога 3 зависи от него

# 51
  • Ловеч
  • Мнения: 144
И моето дете от малко се буди на 30 минути. В началото се дразнех, чудех се къде бъркам - ами такова си ми е детето. С часовник съм засичала - точно на 30 минути се будеше и в легло, и в количка, и навсякъде. Просто се примирих. И сега продължава така да спи, понякога вече се случва и да поспи малко повече, но дори и вечер първият му сън е толкова. Понякога лягам с него и като се събуди се опитвам да го доприспя (още се кърмим и като го сложа да суче се унася).
Успех и търпение!

# 52
  • Мнения: 506
birsen92, синът ми също цепи 30-тата минута, рядко му се случва да спи повече. Като беше по-малък спеше по 3 пъти, като двата бяха навън (стига да е хубаво времето), защото приспиването ни е трудно, а в количката ставаше лесно  Mr. Green
Преди може би два месеца махна вечерното спане, защото не му се заспиваше след баня.

# 53
  • Мнения: 52
Леана! Мойто дете пък и на количката не спи пак 30 минути незнам вече какво да правя,поне ношем да спи спокойно ама няма до кога ще е така незнам вече

# 54
  • Мнения: 52
Здравейте!
Пак със същата тема,сега взе да не спи през ноща какво да правя буди се и плаче,вече му давам кисело мляко докторката каза че можеш да дадеш,но дали от това давам му дормикинд няма файда моля някой да ми помогне

# 55
  • София
  • Мнения: 28 833
Със зъбите какво е положението?

# 56
  • Мнения: 4 420
Здравейте!
Пак със същата тема,сега взе да не спи през ноща какво да правя буди се и плаче,вече му давам кисело мляко докторката каза че можеш да дадеш,но дали от това давам му дормикинд няма файда моля някой да ми помогне

Бирсен, не очаквай от малко дете като легне в 9 да стане в 7-8-9 чак без да се събуди. Всяко дете е различно. Моето е на почти 2 години и все още се буди по няколко пъти на нощ. Един път плаче, друг път играе, трети път пък пие мляко. С времето ще го израстат така или иначе. Не можеш да го дресираш по твоите критерии, а ако успееш това не означава, че на детето му е станало по-добре   Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 44 248
Ох, леле...детето лошо било Simple Smile Дал Бог това да му е лошотията на горкото бебешонделче.
Бебетата не са роботи. Остави детето на мира. Да спи когато иска, колкото иска. Ще си създаде режим, дали той ще ти хареса или не е друг въпрос, което принципно не значи, че режим липсва Wink
И го храни нощем щом е гладен, няма проблем ни за корема, ни за килата му. Когато спре да огладнява нощем, ще спре да се буди и да иска.
Ти ако си гладна нали ядеш? То акто не може само, твоя работа е да се погрижиш.

Моето също беше лепка, до 3 годишно искаше нон стоп внимание, тогава почна да се заиграва и сам.
Вземи си един слинг, овърти го около себе си и правете двамата каквото там имаш толкова важно да правиш. Или го взимай с теб, говори му, пей му и т.н. докта правиш други неща.

За съня - сигурна ли си, че приспиваш детето когато му се спи, а не когато си си решила, че трябва...защото това може да е причина да не спи, колкото очакваш.
Ако в количка спи повече - правете дълги разходки да си вземе повече от нужният сън, ако се унася в колата - слагаш го в стола и обикаляте града да поспи и т.н. варианти може да измислиш. Може да пробваш и ти да легнеш до него, на едно легло, може да се окаже, че така спи по-добре...

# 58
  • Мнения: 31
нашта кака беше 24 часа на ръце дори я събличах и обличах без да я пускам от ръцете си и така почти до шестия месец,след това нещата се оправиха.Сега имам близнаци почти на два месеца-момче и момиче.Момчето е кротичко,но момичето е копие на кака си.Незнам дали този път ще издържа.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 149
Ох, леле...детето лошо било Simple Smile Дал Бог това да му е лошотията на горкото бебешонделче.
Бебетата не са роботи....

 Peace Изпревари ме  Simple Smile И аз това бих написала.
Трудно е, особено с първо дете и като си недоспала и изнервена. Единственият избор е всъщност, че нямаш избор - водиш се по детето и това е. И на мен не са ми изнасяли много неща, и аз не съм спала една цяла дълга кошмарна година и бях стигнала до умирачка едва ли не  Mr. Green (някои може и да се сетят за моята одисея и как си скубех косите тук по подобни теми), ама ето на - порастват децата и нещата си идват по местата. Търпение, търпение и пак търпение.

Общи условия

Активация на акаунт