Отговори
# 720
  • Мнения: 731
ЛЛЛ исках да питам нормално ли е, ако 3 дена не съм си барала гърдите /вкл. цедене/, дотолкова да намалее количеството на кърмата, че при цедене през 3-4 часа, да успявам да изцедя едва 20-30мл. общо от двете гърди?! Thinking моя приятелка ми каза да си купя лецитин на таблетки и да пия, защото помагал доста за лактацията, ама съм в чуденка има ли смисъл вече и работата е безвъзвратно загубена?

mecani, напълно е възможно. Когато гърдите не се изпразват в тях се натрупва инхибитор, който подава сигнал на мозъка, че няма нужда от мляко и съответно организма редуцира количеството. За това за стимулиране на кърмата при повечето майки помага честото изпразване на гърдите.

Относно лецетина - в най- общия случай отстранява мастни натрупвания. Не ми е известно да се ползва като лактогонно средство. Разбира се това не изключва възможността на някои организми да действа по този начин. Ако използваш алтернативни методи на лечение, би могла да се консултираш и с хомеопат - има хомеопатични продукти, които влияят на количеството кърма  Peace

# 721
  • Мнения: 731
Привет момичета, влизам да се оплача - нашият дребо не ще да наддава грамчета. Днес го премерихме 3950, т.е. само 700 гр повече от изписването. Педи каза, че колкото и да искаме явно няма да се кърмим и да минаваме изцяло на АМ, а гърда да давам по-скоро за мое и негово успокоение. Ама аз толкова не искам да го храня само с АМ! Благодарение на СнажАнка взехме кантар под наем, донесоха ни го преди 10 минути и ще започвам да следя колко изцоква от мен, пък да му додавам до 120 мл от АМа. Надявам се все пак да се оправят нещата, предполагам че все още има шанс да оправиме лактацията, както се казва надеждата умира последна..
ЛЛЛ, какво може да ме посъветвате вие?

plesure, може ли да попитам как е организирано кърменето ви към момента? Колко често, от едната или двете гърди суче бебо? Суче ли през нощта? Колко често пишка и ака? Приема ли друго различно от кърма? Колко са рожденото тегло и най-ниското измерено такова? На една и съща везна ли е измерено? Как са другите мерки? Ползва ли беберон залъгалка?

Това, което мога да ти предложа е да погледнеш отговорът ми до Dragony и да видиш дали нещо от предложеното там би могло да даде ефект при вас  Hug

# 722
  • Мнения: 731
Else Продължава да си ме втриса да, но май стигнах до извода, че е от умора. Уж спя по много ама явно организма ми иска още  Simple Smile Вчера не зная дали от това че суче по повече малката или от това, че се доизцеждам след нея, защото не може да изсуче всичко, но успях да си докарам теч на всеки час. И все цедя по малко за да спра да тека

iiiv, за да произвежда кърма, организма изразходва около 500 kcal енергия в повече. Наред с другите натоварвания както и това, че все още се възстановява от раждането, умората е много вероятна. Когато е възможно и най-вече като кърми, жената може да се възползва от възможността да вземе малка почивка и да полегне - дори и да не спи. Разбира се не на всеки му е удобно да кърми легнал, но има и други възможности тялото да се отпусне като например биологичната поза.

Усещаш ли напрежение в гърдите, ако не изцедиш след кърмене? До сега се бореше да постигнеш количество мляко и изцеждането помага, но до колкото разбирам си постигнала желания резултата и това би могло да отпадне Simple Smile

# 723
  • Мнения: 731
else, благодаря за отговорите  Hug

За нищо Hug

# 724
  • Мнения: 20
Добро утро! Май няма будни толкова рано! Ние от 5 сме ококорени и единственото,което ни приспива по всяко време на денонощието, е Selah Sue - This World.Вече не знам за кой път звучи тази песен  Simple Smile

# 725
  • Мнения: 615
Добро утро! Май няма будни толкова рано! Ние от 5 сме ококорени и единственото,което ни приспива по всяко време на денонощието, е Selah Sue - This World.Вече не знам за кой път звучи тази песен  Simple Smile
А има има  Hug
Добро утро и от мен. Такова ми е хубаво и приповдигнато- децата излизат ваканция - е ще ме побъркат, но пък ще си и починат, че с това ставане в 5.30 им е много трудно горкичките  Confused Идват страхотните коледни празници  Party
Анабелита и на мен ми го обясниха това в магазина и това е нашият коледен подарък. Освен него купих и една активна гимнастика и една играчка за количка  Crazy, ей много е хубаво да имаш бебе  Party
Плежърче успокой се мила и прави нещата по твоя преценка, така както ще се чувстваш ти уверена и спокойна и така и малчо ще е такъв. В клиниката, където раждах педиатъра ми говори много за кърменето, отдели наистина много време, говорихме надълго и нашироко, но на края завърши със - Ние сме изключително "за" кърменето, но не на всяка цена, ако ти не се чувстваш спокойна или добре, ако много те изтощава или има друг проблем - има алтернатива. Аз пробвах, пробвах, ами отначало до рев стигах, защото не ми се получава, ами на края го приех и сега се изцеждам за едно или две яденета /държа да знам колко изяжда/ - толкова събирам, като продължавам да пия чай и ям всички възможни лактогонни храни. Останалите хранения са с АМ. Много по-спокойна съм, бебчо също и мога да кажа, че гледането ми носи изключително удоволствие. Не съм сигурна ако все още се тормозех с кърменето дали щеше да е така  Hug
Лама не се притеснявай за темичката бе мила, пускай една, за да си пишем, а пък заглавия, оформление не ни е нужно, важното е да сме все така отзивчиви и разбиращи се  Hug

Последна редакция: пт, 21 дек 2012, 08:29 от *Цветенце*

# 726
  • Мнения: 2
добро утро и от нас
emili_vip млякото е NOVALAC IT
и сега да я правя ли пишорката нагоре или да не я правя  newsm78 . някъде бях чула, че се правила нагоре и аз так я правя, обаче сега като ви чета и в голяма чуденка ме хвърлихте  Thinking
мамите на момченца до къде сте със забелването? има ли определено време за което трябва да се забели? ние сме до под кривата круша. аз съвсем по мъничко му я правя и гледам да не го боли миличкото, че ме е жал и незнам кога ще сме готови
хубав ден мамчета

# 727
  • София
  • Мнения: 3 123
Анабелита,аз лъвчето взех,защото на външен вид по-ми харесва,макар че самият плюш на кончето е по-хубав.Не съм го разопаковала обаче - нали е за Коледа и е скрито  Laughing,като го отворим,ще видя.

Пишлето на Ники е почти изцяло забелено.ма то така си беше,аз не съм го дърпала,дали в болницата са го направили или си е така,не знам.До ръбчето ,преди да свърши главичката му е.

# 728
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Меци, какво АМ даваш? Не всички са еднакво хранителни при едни и същи мл. различните марки засищат различно. Най хранителни са на АМ на Милупа от тях бебетата приемат най добре Миумил в смисъл не се запичат нямат силни колики. Хипоалергенните млека са доста диетични и за здрави бебчета без алергии не са достатъчно засищащи, кара ги да търсят по често храна или да се увеличава  дозата,  и двата варианта не са добри защото водят до разширяване на стомаха и силни колики.


ами да ти кажа в болницата, докато нямах възможност да я кърмя, я бяха хранили с Аптамил и аз с това продължих в къщи, защото съм спокойна, че поне ще го яде .. вчера реших да й взема Аптамил Комфорт, че като цяло нямаме запек /педито каза да поглеждам дали нямало "тапичка" в памперса, който бил индикация за запек, за щастие няма/, обаче много напъване пада, докато се изака, та реших да пробвам с тази разновидност на Аптамила и определено още тази сутрин забелязах, че има разлика в напъните - не знам за вашите дечицам но на Ема много й личи като ака, от напъване цялата се зачервява Mr. Green единствения проблем е, че от Аптамил Комфорта бибата на шишето се запушва и не мога да разбера защо, та се налага по време на хранене да прекъсвам, за да го отпуша и тогава да продължим .. исках да те питам Милупа хипоалергенно мляко ли е? между другото не знам дали някоя от вас е използвала Ентерокинд, за да преборва коликите, но при Ема те имат чудодейно действие .. давам й тези капчици от 3-4 дни и да чукна на дърво по-нервен й е стомаха само вечер, но като я топнем в коритцето и се стопли и това отминава, та ако някой се чуди с какво да сменя капки, препоръчвам тези!

да ви се похваля откакто упорствам с помпата за кърма успях да увелича количеството на кърмата до 30-40мл. от всяка гърда, та в общи линии през едно хранене успявам да заменя АМ с чиста кърма и съм мнооого доволна .. е, разбира се не е като да храня предимно с кърма, обаче при така стеклите се обстоятелства дето има една приказка като няма риба и раците вършат работа, та и аз съм на този принцип ..

исках да ви питам вашите дребосъци опитват ли да се обръщат? защото Ема снощи само дето удар не ми докара .. както всяка след банята докато я обличах я бях поставила по корем, по съвет на педиатъра и докато се обърна да взема ръкавиците да й ги сложа и я видях как се обръща и тръгва да пада от дивана .. хванах я в последния момент, добре, че майка ми беше с мен, щото след това 15 минути не знаех на кой свят съм ooooh! но като излязох от вцепенението се замислих, че Ема още е малка да се обръща или бъркам?? newsm78

тази година за подаръци за коледа реших, че всички ще получат едно и също и понеже сме на силно бебешка вълна покрай Ема и братовчедка й, та избрах снимки и реших да направя календари за всички .. днес ще ходя да ги вземам, та се чудя къде да ги крия, че са доста големи и шаренки, а пък до коледа има време .. само дето за Ема още не съм избрала подарък, а то си трябва - тя беше много послуша и Дядо Коледа трябва да го отбележи Mr. Green

хубав ден момичета!

# 729
  • При любовта
  • Мнения: 40
Здравейте момичета, отдавна не съм писала. Ние сме добре кърмим се успешно.  Уча я на биберон, защото я хванах няколко пъти с пръстче в уста.

Питката мина при нас тихо 4-мата: аз, беба, кака и таткото. Каката чупи питка. Ето да почерпя с нашата питка:
Скрит текст:
Blush Нещо не ми се посрещаха много гости накуп, мога да седя и часове да си гушкам беба, да си играя с кака или да си бъбрим с половинката. Почивам си.
Гости каним вечер  и с големи паузи межди гостуванията. Когато ми се приска  hahaha социален контакт, хоп гости Joy

Юлето, къде е тази нова църква на Ситняково?

Подаръци не сме купували още оставихме всичко за последният момент, друго си е в лудницата да пазаруваме Laughing

# 730
  • Мнения: 180
Мецани, Аптамил Комфорт не е ли за рефлукс?
Скрит текст:
Ние сме на обикновения Аптмаил Имунофортис. Непрекъснато се напъва след ядене без да ака  newsm78. Питах докторката, каза че са колики, но дали са от млякото? Все пак много рядко проплаква от болките в корема, само от време на време има дни на кризи, но в никакъв случай не реве по цял ден. Няма запек. Чудя се до колко това е нормално и дали има нужда да мисля за смяна на млякото. Напоследък си мисля, че бъркам някъде със забъркването на сместа. Точно, за да не ми се запушва дупката на бибата подгрявам водата малко (може би над 37 градуса, ок 38-39 предполагам, макар да е по-хладка от температурата на водата за баня... или пък са ми студени ръцете и ми се струва по-топла... newsm78) и разклащам добре, без да го раздрусвам, за да не става пяна. Веднага пробвам на ръката и температурата е подходяща за прием. Ти как приготвяш млякото? Вода със стайна темп. и после подгряваш? Педиатъра одобри ли смяната на АМ?
Плежър  Hug
Днес съм викнала лелята, ще ходя за подаръци  Mr. Green Но не знам дали ще изпълня програмата за 2 - 3 часа  Sad. Ще се побъркам, ако не измисля и не взема на всекиго по нещо.
Магаренце, честита ви Питка!

# 731
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Сноуче на мен ми казаха, че е за колики и запек, по-олекотена била формулата на млякото, но все така хранителна и било по-леко на коремчетата на бебетата .. а пък аз млякото го смених след като говорих с докторката, че Ема много се напъва .. иначе обикновения Аптамил го приготвям първо с вода на стайна температура и после подгрявам, ама сега с другия първо затоплявам водичката и тогава слагам АМ, защото първия път го направих в студена вода и стана на бучки, та с наложи да разклащам докато стане на пяна и после трябваше да чакам да се разкара панята, че иначе Ема много хълца Crossing Arms

между другото като казах хълца, ако знаете дребната как се ядосва на хълцукането .. хълца и се кара .. много е смешна Mr. Green

# 732
  • Мнения: 113
Здравейте и от нас Simple Smile
Вчера ви четох, четох, но нямах времето да напиша и 2 реда. Да се похваля, че вече сме на 1 месец  Heart Eyes Ходихме вчера на консултация и ни биха първата ваксина. Дребната е порснала за 25 дни с 2,5 см и 900гр. Изписаха ни 2580 а сега сме 3520гр и съм много щастлива. То повечето от вас се родиха по над 3кг, но за нашето дреби с малката устичка си е доста папане това  Mr. Green
За гукането да споделя, че още не ни е някакъв отчетлив звук ама се опитва по някакво дълго ГГГ и ККК да казва. За гледането Аз като говоря ме зяпа право в очите иначе се заглежда по лампите и си върти главата към светлината. За въртенето доста си се върти честно казано, не знам на какво намира опора обаче се оттласква с краката нагоре и тази сутрин я намерих навряна до таблата на кошарата даже се притесних да не се е ударила.  И ние хълцаме и се ядосваме, даже се и кара като хълца, най-лесно се оправя като и дам да суче.
За кърменето мога да споделя мнение и аз като Цветенцето, че най-важното си е спокойствието. За всички които още се борят стискам силно палци и знайте, че не е фатално нищо и децата ви няма да останат гладни.

# 733
  • Мнения: 2
меци какво значи "тапа" на памперса???
магаренце много ви е хубава питата
не помня кой още се беше за пъпчици на бебето. педи ми изписа един крем на  Мустела СТЕЛАТОПИЯ http://apteka.framar.bg/30001119/%D0%BC%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B5% … D1%81%D0%B8%D1%8F . още след 1-вото мазане пъпчиците вече не бяха зачервени и вече почти се изчистиха
вие по колко пъти на ден слагате бебчовците по коремче?
ние се обръщаме от страничка на гръбче. и много си бучи главичката. имам чувството, че иска да си почеше нослето  newsm78 . вашите правят ли така?
за гукането най-често казва "ге" . иначе издава различни звуци не само гу, даже мн рядко казва гу. говори си неговите и се смее
аз да ви питам напипах си едно малко топче на едната си гърда. възможно ли е да е от кърмата или ще е нещо по-сериозно ?
ивче честита месечинка. да ти е жива и здрава кукличката

# 734
  • Мнения: 307
Меци спокойно някой път като е ядосана може както е по корем да се обърне. И Лили го е правила този номер натиска по-силно с едната ръка ръката и се обръща. За сега я оставяй по гръб само ако ти се налага. Обратното е по-трудно
А ти защо даваш Аптамил Комфорт? Повръща ли след ядене много. По принцип той е за деца с много много изявен рефлукс аптамил комфорт. Пробвай си обикновения аптамил.

snowflakely То и моята дето е само на кърма и аз се скъсвах да сера миналата седмица акаше веднъж на 2 дни и през цялото време се напъваше и пръцкаше с миризма. При моята кукла няма как да е от млякото. Явно в определен период им става нещо на стомахчетата после се оправят. Ако толкова много се притеснявате за акането вземете чай храносмилателния на Хип горе долу изаква. А този Блевит ( трябва да почнат да ми плащат за реклама на чая Simple Smile ) направо ще ги одриска децата Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 дек 2012, 12:18 от sinapovaaya

Общи условия

Активация на акаунт