Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 882
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 466
Ето тук много добре е обяснено кога се правят трите ФМ.
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100
И аз знам,че резултата при БХС силно се компрометира при транспорт и затова е добре да се прави в Майчин дом в София.

# 496
  • Мнения: 375
Дейзи, чудесен линк с обяснения си дала  Wink
Това за неправилното транспортиране на кръвта е много вярно. Наистина може да не е точно изследването след това, случи се на моя близка приятелка, на която се наложи амниоцентеза заради резултата. Моя док от ЖК ми пусна талон за изследване с 2 показателя (вече не помня кои бяха) и ги правих в Лината, според тях разчитал дали има вероятност за Даун. За първи път чух за такова нещо и не му повярвах грам. Затова и ходих отделно.
Таничка, това е цената само за прегледа, отделно платих за кръвта по някакви смътни спомени 67 лв. Може и да те объркам с цената, обади се по тела да питаш най-добре.

# 497
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Моя док от ЖК ми пусна талон за изследване с 2 показателя (вече не помня кои бяха) и ги правих в Лината, според тях разчитал дали има вероятност за Даун.


 Shocked Joy

Някакъв гений се има явно човекът, всички правят БХС, той с 2 показателя в Лината /дето много хора твърдят, че като цяло изследванията не са много точни, не знам вярно ли е  Mr. Green/ разбира ... ooooh!

# 498
  • Мнения: 375
Знам, така е и е смешно наистина.  Grinning Затова и писах, ако на някое друго момиче му кажат да не се връзва  Party

# 499
  • Мнения: 2 466
Аз БХС няма да си правя,ще си направя само втората ФМ,имам време затова се подготвям че незнам при кой да ходя
Аз точно така направих с втората бременност.Имах час за ранната ФМ при Томова но прокървих и я пропуснах.Не съжалявам,че ходих до София за ФМ,това са най-добре похарчените пари през живота ми,въпреки че не бяха малко за семейния ни бюджет по онова време.За БХС съм на мнение,че си е малко теория на вероятностите.Но ако бях съчетала ходенето до София за ранна ФМ и възможност да БХС също там сигурно щях да направя и това изследване.Ако нямах възможност да пътувам до София сигурно изобщо нямаше да си давам парите за ФМ и БХС в Бургас.Щях да правя по-чести ехографски прегледи,които много доктори тук наричат ФМ и вземат пари за тях като за специалисти по ФМ.Извинете ме не искам никой да агитирам просто ме е яд на тази арогантност.

# 500
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Така няма да слагам цитати от всички ви а ще обобщя това което искам да кажа, в Бургас може и да му викат ранна ФМ това дето го правим в 11-13г.с. заедно с БХСто но това си е чисто и просто обикновен УЗ преглед който трае 5-10мин, реалната ФМ трае около 30-40мин като се оглеждат абсолютно всички органи на бебето + плацента, матка и т.н.

Разбрах общо взето за тези които са правили прегледа си в клиниката на Калчева че в крайна сметка цената излиза същата, каквато и аз съм платила 50+67=117лв....аз платих 114 в Девата за всичко заедно. На това УЗ което правят за ради БХСто мерят само няколко параметъра CRL, нухална транслуценция и наличие или отсъствие на носна костица. Това е което им трябва за БХСто + кръвта ви естествено. Всичко останало не го гледат на този преглед в Бургас за съжаление. За това е най-добре който има възможност да пътува да отиде до София да си направи ФМто в 18-22г.с., оптимално към 20г.с. Специално за Марковс съм си запазила час аз при Димитър Марков, като в момента запазват часове за март месец вече.

# 501
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Значи в крайна сметка първата ФМ е 11-13г.с., което може да се съчетае с БХС? Така ли?
Аз така или иначе БХС ще си правя, ако не дай си Боже, има някакво отклонение при ФМ. Иначе не.

# 502
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета. Ние вече сме си вкъщи ,вчера (21.01) ни изписаха но нямах време да пиша.
Дребния е с лека жълтеничка ,но не ни оставиха в болницата ,а  и днес на посещението си педиатърката каза ,че няма да даваме глюкоза и ще мине от самосебе си. Кърмим се ... или по точно се учим да го правим   Grinning
Бяха поразглезели малкия ми мъж с тези биберони и шишета в болницата ,ама мама е упорита и прави всичко необходимо да ги забрави  Wink
Бързо разказче за отминалите дни:
Раждах в окръжна.На 15-ти бях на преглед, преносвах четвърти ден, а бебо беше много високо разположен.Не беше слязъл в малкия таз, нямаше разкритие,контракции,болки , изглаждане на шийка или каквато и да е индикация за раждане.Док реши ,че е време да го вадим насила . Аз исках да е нормално , но той се опасяваше че ще бъде дълго мъчително и с риск за детето ,а и изрази съмнение че накрая всичко пак ще завърши със секцио но този път по спешност.Доверих му се и назначихме секцио за следващия ден. Вече бях със сериозни отоци и повишено кръвно. Операцията мина много добре. Анестезиоложката ми обясни точно какво ще се случи и в кой момент ще заспа, затова бях много спокойна.
Събудих се в реанимация.Първия ден беше гаден , но на втория още щом ме изправиха започнах да се раздвижвам сама постоянно с тайната идея да си поискам бебо по-рано.На третия ден ме качиха горе ,примолих се на акушерките и те ми го дадоха (иначе го дават на четвъртия).Още два дена там и ни изписаха.
Специални благодарности на анестезиолог Панова и на д-р Ангелов (в екип с д-р Трепечов).
Всички в болницата бяха много мили с изключение на санитарките в реанимация и също така на д-р Душепеев. Такава гад не бях виждала!!!
Като ми сменяха превръзката преди да ме изпишат медицинските сетри бяха впечатлени от работата на Ангелов и се учудиха как е излязло толкова голямо бебе през толкова малък рарез.  bouquet
Ами това е от мен. И поздрави от малкия бухал  Joy Heart Eyes Hug

# 503
  • Мнения: 38
Ееее честит ти син да е жив и здрав,браво че всичко е минало нормално   Simple Smile

# 504
  • Мнения: 12
Честита рожба, жива и здрава и много радост да ви носи  Hug
Външните ми конци паднаха, а вътрешните все още- не от нормалното раждане, а мина вече месец взех да се притеснявам дали е нормално и ще отида на консултация в петък Simple Smile да проверя какво става. Дано всичко да е наред  Praynig Хубав ден е на вън само за разходка   bouquet

# 505
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Много хубав разказ Антоанета, честито още веднъж!

# 506
  • Мнения: 378
Честито бебче!  Hug Много здраве на цялото семейство!
Казваш гад е Душепеев? С какво те надразни? Вчера по новините казаха, че е завеждащ отделението.

# 507
  • Мнения: 104
Благодаря за изчерпателния разказ, Антоанета!   bouquet

Пожелавам ти по-бързо възстановяване и жълтеницата да отшумява вече.
Пиши как сте с бебо, когато ти остава време Simple Smile

# 508
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Антоанета, защо казваш, че е гад Душепеев? Малко е цапнат в устата и сестрите му козируват, но аз съм с добри впечатления от него.  Grinning

# 509
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Да бе и аз за него щях да питам. Може да е всякакъв, но пък ми обърна достатъчно внимание като се наложи

Общи условия

Активация на акаунт