Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 2

  • 51 668
  • 716
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 15 376
44% е много сух въздух за спане.

И нещо друго - нормално е сутрин нослето да е запушено и да изисква издухване. Носът изработва секрети, за да предпази лигавицата си, която се изсушава.
Ако в кърпичката секретите при издухването са жълтеникави - не се притеснявайте! Това е напълно нормално, тъй като е нормално за нощта да се съберат бактерийки. Това не е наличие на хрема.

# 226
  • Мнения: 1 304
44% е много сух въздух за спане.

40-60 % не беше ли ок като влажност на въздуха? Аз с овлажнител и мокри кърпи не мога сега да докарам повече от 40-50 %

# 227
  • Мнения: 15 376
Около 60% е ок за сън.

# 228
  • Мнения: 10 307
44% е много сух въздух за спане.
Е, щом от 22.00 до 6.00 часа се вдига от 44 до 68% /стаята е малка, спим трима в нея/, предполагам още на първия час след лягане е наближила 50%. Иначе какво е твоето предложение?

# 229
  • Мнения: 15 376
Аз предложение нямам.
Влажността се вдига от изпаренията при дишането ви.

# 230
  • Мнения: 10 307
Влажността се вдига от изпаренията при дишането ви.
Именно, влажността няма как да е константа, затова споменах, че стаята е малка и спим трима души в нея. 

# 231
  • Мнения: 1 350
Влажността се вдига от изпаренията при дишането ви.
Именно, влажността няма как да е константа, затова споменах, че стаята е малка и спим трима души в нея. 
и ние спим в детско-спалня, ставам обаче по един-два пъти през нощта, за да сменям влажни кърпи и да не е сух въздуха. преди спане 10 мин проветрявам яко освяен ако не е мъгла. тогава разчитам на проветрението след работа и градинка като сме се върнали.
ние сме с маслен радиатор.

# 232
  • Мнения: 15 376
Влажността се вдига от изпаренията при дишането ви.
Именно, влажността няма как да е константа, затова споменах, че стаята е малка и спим трима души в нея. 

Да, не е константа, но поне човек може да се погрижи да е в разумни граници, независимо от часа.

# 233
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 201
Е как успявате да накарате децата да издухат секретите от носа...
Моята е вече на 3г.,обяснявам,показвам обаче трудно се получава..... Confused

# 234
  • Мнения: 15 376
Девичка, към ту 3 се научи да духа.
Има един начин - слагаш кърпичка или разгърната хартиена кърпичка пред нослето й. Караш я да диша силно срещу салфетката, така че да я разлюлее един вид.
Ще се научи в един момент.
А за да можеш да почистваш нослето й към този момент е достатъчно да е легнала, главата й да е на една страна и да впръскаш солен разтвор в едната ноздра, после и в другата. Като се изправи детето и повечето неща изтичат.

# 235
  • Мнения: 1 350
Е как успявате да накарате децата да издухат секретите от носа...
Моята е вече на 3г.,обяснявам,показвам обаче трудно се получава..... Confused
малката може да духа, но започнах с обучението на годинка и половина, при първите й сополки от яслата, показвах й как се прави и как нослето после е чисто и тя много се кефеше като може да диша Simple Smile и винаги така правя, ако има коричка сега или нещо й казвам, давам й салфетка (от кухненско бяло руло) да духа вътре, леко запушвам едната й ноздра и тя поема въздух и духа, браво казвам, после с другата ноздра, после ако има нещо чистя с клечица за уши останало или капя физ. разтвор и пак с клечица, ако не й се духа. научихй я с убеждението, че нослето й винаги трябва да е чисто и вътре да няма нищо и винаги я моля да смръкне навътре и да издиша през носа, за да видим дали е чисто и като е чисто тя се радва и сега ми казва "аз дишам"  Heart Eyes
повече упоритост и ще се научи, но трябва да е предразположено,
например ако се е заиграла веднага след градинката като се приберем и сме се измили я оставям малко с играчките, пъзели или каквото си е харесала и после я преобличам и чистим нослето. ако не е готова веднага за чистене на нослето и я включвам да ми помага като тя държи клечиците или спрея, или флакончето физ.разтвор. така и тя помага и по-става работата  Peace
ако има сополки първо пръскам спрей и после духаме и така докато се изчисти.

# 236
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 201
Ей това е идея със салфетката:хем на игра,хем и някакъв опит поне в началото.
Почиствам всяка вечер и сутрин нослето с Риномер джет,силна е струята и резултата е впечатляващ.
И аз опитвам да овлажнявам въздуха в стаята със съдоизпарител,че сме с ТЕЦ ама пак ми е сухо.
Сигурно има тема за овлажнителите,но ако някой ползва и е доволен от марка или модел нека сподели,все по сериозно се замислям за такава покупка.

# 237
  • София
  • Мнения: 4 961
Е как успявате да накарате децата да издухат секретите от носа...
Моята е вече на 3г.,обяснявам,показвам обаче трудно се получава..... Confused
При нас - имитация на кака  Mr. Green
От тази седмица детето криво-ляво издухва нослето. Не е супер духането, но давам кърпичката и той издухва доколкото може.

А каката след серията бронхити, сополи и кашлица - много рано го овляда това. Около 1г6м беше милата, когато духаше добре нослето. Но тя от зор се научи.  
Добре, че на брат й не му се наложи така като нея да се учи.

# 238
  • Мнения: 10 307
Именно, влажността няма как да е константа, затова споменах, че стаята е малка и спим трима души в нея.  
и ние спим в детско-спалня, ставам обаче по един-два пъти през нощта, за да сменям влажни кърпи и да не е сух въздуха.
И какви са цифрите у вас?

# 239
  • Sofia
  • Мнения: 935
много съм тъжна отново, три дена на ясла здрава, нощес температура 38:(
То така ще е ама аз изобщо къде съм тръгнала да се връщам на работа Crazy

Общи условия

Активация на акаунт