Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Мерси за пожеланията Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 0
  bouquet Честито на всички обебели се мами! Да са живи и здрави дечицата, да растат умни и щастливи!  newsm76 Two Hearts newsm51

Днес бяхме за последен път на тонове, че в края на седмицата живот и здраве и ние чакаме нашата принцеса! Записът е супер! Само дето аз едва ходя! Да не говорим, че и като лежа пак ме боли много отдолу.

Малко ми е притеснено, че от два-три дни се разсополивих нещо, а оттам и малко покашлям. Взела съм бързи мерки и засега уж овладяваме положението, но денят Х наближава, още повече, че ще съм секцио.

Пожелавам леко раждане на всички мами, на които им предстои.  thumbsup

# 62
  • Разград
  • Мнения: 377
Темичката, както винаги е супер, и благодаря за което!   bouquet
Честито на обебилите се! Да са живички и здравички всички бебчовци и да са много кротки и послушни!
Ние сме добре, гледаме си се, малката е много послушна беба и освен да спинка, папка и пълни памперсите друго не прави. Май, нямаме колики, но и да имаме са много леки. Нито плаче, нито се свива. Само на кърма сме, макар и от шише, заради проблеми със зърната на мама, но поне папка майчино мляко.
Пожелавам на неродилите да родят леко и спомените да са приятни.  Peace

# 63
  • Мнения: 221
dadi2012 стискаме палци!Пожелавам ти безпроблемно раждане Hug

# 64
  • Мнения: 441
Някой се оплакваше от рядка кърма - аз мислех, че млякото ми изгляжда малко рядко, но по изхожданията на бебето акушерката каза, че е мазна (жълти с бели точици вътре, не като диария).

Относно разранените зърна - комбинацията ланолиново масло със сребърни чашки е страхотна за мен. В началото зърната ми бяха болезнени, но допира на охладена сребърна чашка след кърмене просто е невероятен. (Пускала съм интернет линк в някоя тема къде да се намерят в интернет. Скъпи са, но за мен за безценни. Те са основно против инфекции и дълбоки разранявания на зърната). http://www.breastangels.co.uk/how-it-works.html

Нещо важно против разранени зърна е бебето да се държи на една линия със зърното на гърдата - да не е нагоре или надолу да опъва зърното, защото така стават дълбоки цепнатини. Затова ако държите бебето с ръка - подпирайте с възглавница иначе може неволно да се свлече ръката от умора на мускула и да ви нацепи зърното. Аз обикновено предпочитам да суче когато и двамата лежим на една страна в леглото. Така рискът от сцепване е по-малък.

Тези дни също забелязах, че ако гърдата е препълнена и корава, бебето може да я откаже въпреки, че е гладно. Тогава много топли компреси от всички страни около зърното помагат на гърдата да се отпусне (с малка хавлийка или кесийка). Компрес е бързото решение, иначе топъл душ също помага.

Малкият ми отказва да суче и ако памперса е пълен. Много се изнервя. Вече се научих да проверявам бързо преди хранене.

Понякога иска просто да суче да се успокои, но не е гладен. Тогава, след като е ял достатъчно от двете гърди (около 20 минути всяка) човек може да му предложи връхчето на кутрето допирайки небцето с меката част на пръста. Обикновено се успокоява, а и зърното ми не е подходящо за игра - и аз съм човек.

Докато суче, за да не седи часове заспал на гърдата, обикновено го държа буден като му масажирам гръбчето или го гъделичам по краченцата отдолу. Много е ефективно.

За момента ми плаче много само когато го преобличам и преобувам.
Относно дрешките - засега съм най-доволна от бодитата с вълна и коприна, които си купих по интернет. Много лесно се разтягат и са много мекички (http://www.bio-babywelt.de/shop/product_info.php?info=p539_Body- … lle-hellblau.html). На шушулка са плътни и много сладки от памук, но мисля, че са малко по-изрязани около крачетата и вратлето. Ще видим пак като порастне малкия.

Обличам малкия с боди и велурени пижамки и се старая да поддържам 19 градуса по съвет на акушерките. Днес се заседяхме в хола където беше хубаво, топло и слънчево и на мене ми беше супер. Обаче малкия се разплака като че ли без причина. Добре, че баща му каза дай да видим дали не му е топло. Проверихме с инфрачервения термометър (за 1 секунда) и се оказа, че температурата му е 38 градуса. Занесохме го в спалнята и след 5 минути беше 37.5 (за нормална температура ни казаха 36.8 до 37.6 за бебета). Добре, че не трябваше да чакам за измерване на ректална температура, да го събличам и прочие. Доста по-бавно бихме реагирали, а и самата ректална температура се изменя по-бавно от температурата на главичката. 

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 21:36 от GrayButterfly

# 65
  • Мнения: 2
Добро утро Simple Smile))
И аз да включа към групата на мамите с по 2 см. разкритие  Wink И естествено не е ясно от колко време съм така, все едно има значение  Laughing На бебка главата е слязла много ниско долу и е готова да излиза - само да пожелае и да напъне малко  Mr. Green Вчера на тоновете док направо не вярваше, че е възможно да са тоолкова лоши  Shocked Мадамата бесня, контракциите са на лице, макар и не болезнени, само едни такива гъделиви и ми пламва главата, но болка няма  Thinking В петък съм пак на преглед и на УЗ да я видим и ще решаваме с док, дали ще я чакаме коконата сама да излезе или другата седмица ще и постиламе червения килим на звездата  Joy Joy

# 66
  • София
  • Мнения: 512
В Бг има ли ги тези сребърни чашки?
Момичета, дето чакате бебчета, за къде бързате?Simple Smile аз преносих баткото 9 дни Simple Smile и какви са тези приказки, че деня след термин трябва да предприемате нещо. Една седмица след термин трябва да ви вкарат в болница и тогава решават до 1-2 дни, да ви предизвикат раждането или секцио, зависи от състоянието ви.
Спорем мен кърмата в началото е рядка, за утоляванена жаждата, после става по гъста.
Cinderela, не се притеснявай, от няколко капки водичка нищо няма да му стане на бебето, поне според мен. За кърменето и жълтеницата се носят такива мнения, моят батко кара почти тримесечна жълтеница, но се кърмихме и сладка вода не искаше да пие. Според мен, събери мнения и си реши.
Брайда, как сте със Соня? Расте ли?
Аз не знам дали ви написах, но за 6 дни бяхме качили 350гр. Simple Smile ама ядем без да спираме Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 272
Момичета, ЩЪРКЕЛОВА ВЕСТ! Valleriana е родила дъщеричката си на 10.12, в 19.15ч., с мерки 50 см, 3200 гр. В момента се възстановяват и евентуално утре ще ги изпишат. Изпраща поздрави на всички!
Valleriana, да ти е жива и здрава дъщеричката! И ти бързо да се възстановяваш!
Подробности от нея като се приберат у дома!

# 68
  • София
  • Мнения: 59
Честито на всички мами , да са живи и здрави бебовците и да се слушкат взаимно  lovekiss !
Ние ходим всеки вторник на тонове, засега всичко ни е наред , даже вчера беше бая заспала Гана мойта мацка, та поизнерви акушерката и вкарахме болницата в преразход на хартия  Laughing . Другия вторник ме вика на УЗ , за да видим колко сме пораснали , като пак ме предупреди че за моя таз е добре беба да е макс 3500 , а ние си растеме едрички отначалото, но да видим  Heart Eyes . И аз всеки ден се опитвам да правя разходки, даже вчера не съм се спирала , ходя като прабаба направо едва-едва , нооо поне се движа.

# 69
  • Мнения: 595
Здравейте момичета!
Имате си ново попълнение!!!
PolitYy  си има дъщеричка Габриела!!!
Да е жива и здрава и да я радва много малката принцеса!!!

# 70
  • Мнения: 8
Valleriana, честита рожбичка, да ти е жива и здрава, а на теб бързо възстановяване!  Hug

PolitYy, честита дъщеричка, да ти е жива и здрава!  Grinning

# 71
  • Мнения: 221
Valleriana,PolitYy честито дъщерички!Да са ви живи и здрави!

GrayButterfly много интересни работи пишеш.Когато имаш време продължавай да споделяш  Hug

Аз от няколко дни не мога да се наспя изобщо- много ме болят хълбоците.Направо е ужасно,ама все се успокоявам,че малко остава.

# 72
  • Мнения: 8
Аз от няколко дни не мога да се наспя изобщо- много ме болят хълбоците.Направо е ужасно,ама все се успокоявам,че малко остава.

Споко, после изобщо няма да можеш да спиш.  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 6
Честито на новите мами   newsm51 smile3525  Да са им живи и здрави дечицата и скоро да се приберат вкъщи .

Аз да се оплача, днес ходих на преглед и се надявах да ми кажат, че има някакво развитие, но уви. Момчето се е наместило стабилно и няма намерение да излиза, ама хич. Сякаш се е хванал са сливиците ми и неиска да слезе надолу Simple Smile Няма как ще чакаме.....
на 15-ти пак съм на преглед, до тогава не ми се вярва да се промени нещо, но знае ли човек ?...
 

# 74
  • Мнения: 221
Аз от няколко дни не мога да се наспя изобщо- много ме болят хълбоците.Направо е ужасно,ама все се успокоявам,че малко остава.

Споко, после изобщо няма да можеш да спиш.  Mr. Green
  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт