Карлово, Калофер и Сопот - интересна дестинация

  • 3 292
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Трите града са доста близко един до друг а и имат богата история, предлагат интересен туризъм а и самите градове са много привлекателни.Също в близост е и минерален курорт Хисаря, като по мои наблюдения този район ще се развива доста за в бъдище

# 1
  • Мнения: 271
От Казанлък правехме ученически екскурзии за 1 ден по този маршрут. Музеен туризъм - родните къщи на Ботев, Левски и Вазов.
Но сега бих ги посетила, включвайки и екопътеките, или "винарен" туризъм, бих включила и Старосел. А оттам с Копривщица, Клисура и Панагюрище си става и почивка за цяла седмица.

# 2
  • Мнения: 90
В Сопот освен къщата-музей на Иван Вазов няма кой знае какво друго да се види:(
На скоро отскачах до там за ден и не ме очарова!

# 3
  • Мнения: 6 031
В Сопот освен къщата-музей на Иван Вазов няма кой знае какво друго да се види:(
На скоро отскачах до там за ден и не ме очарова!

На мен ми хареса и Женския метох.

# 4
  • Мнения: 0
В Сопот освен къщата-музей на Иван Вазов няма кой знае какво друго да се види:(
На скоро отскачах до там за ден и не ме очарова!

Ми ако си фен на екстремните спортове във сопот има изградена лифтова база и е най-дългия лифт в България, като в сопот се провеждат кръгове по колоездене( европейско първенство) и кръг от Европейското първенство по парапланеризъм #2gunfire

# 5
  • Мнения: X
И от къде тръгва и до къде води този лифт в Сопот?
Копривщица ми е в плановете и я отлагам вече втора година,но за следващата се надявам да я съчетая с други близки места и ще следя темата. Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 82
И от къде тръгва и до къде води този лифт в Сопот?

Тръгва от покрайнините на Сопот, първата част е до местност "Почивалото", втората тръгва от там и стига до хижа "Незабравка", няколко пъти съм се качвала, заслужава си, но в по-топло време, защото е открит  cold

# 7
  • Мнения: 6 031
Имам някакви спомени, че не работеше всеки ден този лифт.

# 8
  • Мнения: 0
И от къде тръгва и до къде води този лифт в Сопот?
Копривщица ми е в плановете и я отлагам вече втора година,но за следващата се надявам да я съчетая с други близки места и ще следя темата. Peace

Лифта тръгва от края на града в подножието на планината http://www.planinite.info/V_pomosht_na_turista/Liftove/Liftove_Stara_planina.htm

# 9
  • Мнения: X

Лифта тръгва от края на града в подножието на планината http://www.planinite.info/V_pomosht_na_turista/Liftove/Liftove_Stara_planina.htm
Пише,че е в реконструкция до 2013г.
Обаче от цените не ми стана ясно, ако сме под 10 души 60 лв. + 40 лв. ли ще ни таксуват в посока?
Този лифт не върви ли постоянно?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 82
Постоянно върви само през уикендите, през делниците се пуска само за групи, за тогава важи цената 60+40лв.

# 11
  • Мнения: 90
еликсир, в Копривщица лично на мен много ми харесва! Има прекрасни стари възрожденски къщи и няколко къщи музеи, в които има какво да се види! 

# 12
  • Мнения: X
meadow  и rumstvo ,мерси!  bouquet

# 13
  • Мнения: 0
Дайте предложение, къде да се отседне в Карлово?

Общи условия

Активация на акаунт