Фотография - 76

  • 46 430
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Бостън
  • Мнения: 13 617
... запазвам снимките със save from web ,но забелязах,че не се запазва инфото за снимките във Flickr... етц.

Ето тези настройки ти трябват за да се запази екзиф-инфото:


За да вмъкваш снимка в форума от Фликр - тези:

и


А. -бързо действаш Wink Честито!!!

Руми - като избираш обектив гледаш с какви обективи ще я позлваш тази камера и това се калкулира като общо тегло. После мисли кое е по-важно ЗА ТЕБ - да е възможно най-стабилен, или все пак да е относително преносим и като си знаеш парите почваш да четеш ревютата на моделите в този ценови диапазон (за този бюджет няма да можеш да вземеш професионален статив, та чети какво казват другите редови потребители и обръщай внимание за какво ги ползват)

От мен пример, че трябва да се мисли понякога, че вчера се озовах с дълъг обектив на тъмно и от ръка  Crazy малко и навреме е казал народа, иначе опираш да ИСО 3200...
http://www.flickr.com/photos/snezhana/8266094645/in/photostream
(горното да се чете като "абе обичам я таиз камера със всичките и недостатъци")

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 15:44 от Agent Provocateur

# 16
  • Русе
  • Мнения: 23
Agent Provocateur много,много Благодаря!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 210
От четене за стативи клоня към Статив Velbon Sherpa 200 R - добра цена, товароносимост до 4кг - предполагам няма да ги надхвърля.  newsm78

# 18
  • Мнения: 672
Запис  Hug


MID_8326 by diemma_, on Flickr

# 19
  • Мнения: 154
Агент, ми как няма да действам бързо, като току виж пак съм размислила Laughing Толкова време утрепАх в четене на ревюта, догадки, блогове на тестващи, менюъли и т.н., че чак на мен ми е съвестно Simple Smile Благодаря ти!

# 20
  • Бостън
  • Мнения: 13 617
От четене за стативи клоня към Статив Velbon Sherpa 200 R ...

При нас е 130 долара със главата. В БГ е 100 лв?

А. - няма за какво! Както е лафът "била съм в тези обувки"  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 1 210
От четене за стативи клоня към Статив Velbon Sherpa 200 R ...

При нас е 130 долара със главата. В БГ е 100 лв?


Нее.. Mr. Green 179 лв. Търся за около 100  Wink

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
 И аз трябва да си купувам нов статив, щото моя е една въшка, още за предната камера ми беше и сега абсурд да го товарна с наличното.  ooooh!
Много ме кефеше Санди как бодро подритваше нейния и си го подмяташе като чадърче...

# 23
  • Мнения: 616
Агент, ти се шегуваш в предната тема, но аз снимах наскоро 5годишното на приятелка ииии трудна работа. На снимащите редовно деца не шапка, ами не знам какво им свалям.


Sammy by Nellinda, on Flickr

# 24
  • Мнения: 0
@anna p на въпроса от предната тема - никак не е нормално на сменен борд да имаш каквито и да било данни различни от фабричните настройки. Първо защото борда идва с пре-лоудед фирмуеър, обикновенно до последна или предпоследна версия, а по подразбиране информацията за собственика не е заредена ...
Второ, защото обикновенно сервизите не се грижат за зареждане на инфо, което има каквато и да било връзка с клиента.
Според мен или са ползвали рециклирана платка (която също би трябвало да е с настройки по подразбиране т.е. без инфо) или нещо те мотат. Провери ли си серийния номер на камерата и този от гаранцията?
Не знам за канон, но никон записват серийния номер на камерата в ексифа и винаги можеш да сравниш със стари кадри дали съответства този номер.
Все пак обаче - това е софтуер - всичко е възможно. Аз лично имам изключително лошо мнение за тия с хладилниците .... не бих им занесъл и миксер да ми оправят...

# 25
  • Мнения: 0
Аз не тача особено  стативите или по-скоро мина времето, когато ентусиазма ми беше толкова  голям, че мъкнех и статив:)), но имам един  Velbon  640   

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237422000018.html

не е баш същия,   този от линка  явно е подобрен модел,  но  беше някакви   80-90 лв моя и си е  жив  и здрав вече 3-4  години,  друг е въпроса, че не съм го товарила много, но изглежда и  го чувствам стабилен. Разбира се  много е  важно с какви  обективи ще снимаш и какво ще е теглото,  да не си събираш технката по  земята, ако  това не си го прецизирала Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 210
Моят апарат е 780г и 200 обектива. Следващия ми обектив ще е около 680-700 и би трябвало да ми е ок статив с товароносимост 3-4 кг.
Нещо от мен, за да не е гол текст  Mr. Green

Italian by rumburak, on Flickr

# 27
  • Мнения: 9
От четене за стативи клоня към Статив Velbon Sherpa 200 R ...

При нас е 130 долара със главата. В БГ е 100 лв?


Нее.. Mr. Green 179 лв. Търся за около 100  Wink

И аз съм на лов за статив. Обаче, както винаги, искам както да е на добра цена, така и да е с добро качество. Затова продължавам само да си разглеждам за момента и да се чудя.

Този статив от амазон ще излезе около 130 лв : http://www.amazon.co.uk/Velbon-200R-Sherpa-Tripod-Panhead/dp/B00 … 344786&sr=1-1

# 28
  • София
  • Мнения: 1 210
За тази Шерпа четох добри отзиви, в Амазон е по-евтино, но въпросът е колко ще излезе с транспорта до БГ  newsm78

# 29
  • Бостън
  • Мнения: 13 617
Защо не си пуснете обява в БГ фотофоруми, че търсите приличен статив 2-ра ръка, току виж някой профи решил да ъпдейтва и ви продаде на добра цена? Тези неща (когато са профи модели) са вечни!
(аз направих така навремето и взех Манфротто, който нов би ми струвал над 400 долара, дори чантата му е над 100)

Харесах си един образ, който снима със сапунерка толкова красиво, че ми иде да си метна техниката от балкона.... упс, пардон- човекът имал и ДСЛР с варио (не мога да разбера сигма ли е или тамрон):

Mood in the morning - Valdichiana by Giuseppe Toscano, on Flickr

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 23:22 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт