Филм по книга на любим мой автор - да се радвам или не? :)

  • 6 995
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 202
К.Найтли като Каренина вече е излязъл ли??

след книгата гледах една екранизация ( не помня с кои актьори обаче бях разочарована).

Един от малкото филми, които ми е харесал след книгата е "Време разделно" .


Преди няколко дни почнах да гледам "Клетниците" .. не ми харесва избора на Хю Джакман  за Ж. Валжан . Може като догледам филма да си пременя мнението

# 61
  • Мнения: 21 450
Аз пък очаквам с огромно нетърпение две нови екранизации - "Великият Гетсби" и " Анна Каренина". Леонардо Ди Каприо ми е идеален като Гетсби  Heart Eyes, но Кийра Найтли като Анна...
Анна си я представям като Моника Белучи.

 Абсолютно. Анна е пищна и заоблена жена. Изборът за Вронски обаче е още по-драстичен, там няма никакво физическо съответствие с описанието на героя.

пп. Кийра Найтли явно е решила да овършее цялата класика Laughing

# 62
  • Мнения: 24
Дано "Z-та световна война" с Брад Пит:



...да се окаже як филм - книгата е чудесна. Тук има новини за филма, а премиерата е през юни и нетърпението ми е гигантско!

 #Crazy

# 63
  • София
  • Мнения: 12 554
Гледах Джак Ричър. Всичките ми съмнения и подозрения се потвърдиха.
Перфектният трилър е превърнат в средностатистически екшън, а Том Круз е пълна смешка просто  hahaha

# 64
  • София
  • Мнения: 759
Гледах Джак Ричър. Всичките ми съмнения и подозрения се потвърдиха.
Перфектният трилър е превърнат в средностатистически екшън, а Том Круз е пълна смешка просто  hahaha



Това ми затвърди мнението, че май няма да го гледам изобщо. Само ще се ядосам много  Sad

# 65
  • София
  • Мнения: 759
Е това вече ме разби, не че не трябваше логично да се сетя съдейки по многото преиздадени книги, след направата на филм, но този път изобщо не се замислих. Не стига че направиха филм с Том Круз в главната роля, ами сега са преиздали книгата на Лий Чайлд "Един изтрел" с нова корица - е няма да е много трудно да се сетите с образа на кой  Sick Може само аз да се дразня, но поне печатното издание да не бяха пипали. Ясно ми е, че издателите трябва да печелят, но това не ми пречи да си се дразня!  Grinning

http://www.book.store.bg/p92475/dzhak-richyr-edin-izstrel-lij-chajld.html

# 66
  • София
  • Мнения: 759
Пиша в темата, защото днес се замислих, че я пуснах преди точно 1 година и тъй като явно възмущението ми от избора на актьор за филма беше много силно и си обещах, че няма да го гледам - интересно ми е някои от вас чели книгите и гледали филма какво мислят? Все пак не го гледах де, че май не става ясно  Grinning

# 67
  • Мнения: 1 243
Интересна тема!

Най-ужасното ми разочарование в този смисъл май е екранизацията по "Гордост и предразсъдъци" с Кийра Найтли в ролята на Елизабет. Самата Кийра не е толкова зле, колкото филмът е просто една поредица от импресии по сцени от книгата и то не съвсем добре интерпретирани. Гледах го с мъжа си, който не познаваше сюжета предварителни, и той изобщо не можа да разбере какво се случва!

Напоследък много ми допадна "Облакът атлас" по книгата на Дейвид Мичъл.

# 68
  • София
  • Мнения: 759
Малко след като пуснах темата си направих една анкета сред близките ми, направи ми впечатление, че почти всички които 1во са прочели конкретна книга - намират филма по нея за много зле и обратно, ако 1во са гледали филма, а после са прочели книгата го одобряват  newsm78

# 69
  • Мнения: 453
Според мен най-добър филм бяха направили на книгата на Джон Стайнбек - "За мишките и хората". Много добър подбор на актьори и леко са променили историята, но не е толкова фрапиращо, като например екранизацията на "Изток от Рая", филмът няма нищо общо с книгата

# 70
  • София
  • Мнения: 4 899
Според мен най-добър филм бяха направили на книгата на Джон Стайнбек - "За мишките и хората".

И като се има пред вид, че този филм е режисьорският дебют на Гари Синийз, който И играе във филма, наистина много добър се е получил.
'Дет се вика: Браво, Гари! Браво, Синийз!  newsm18

# 71
  • Мнения: 3
За мен едни от малкото добри филми правени по книги са тези по книгите на Стивън Кинг (не всички разбира се  Grinning - бях изключително разочарована от "Капан за сънища"(филма), докато книгата беше разкошна, но пък "Гробище за домашни любимци", "Кери"(оригинала, не римейка),  "Изкуплението Шоушенк", "Сиянието" и т.н и т.н са доста сполучливи).

# 72
  • Мнения: 21 450
Според мен най-добър филм бяха направили на книгата на Джон Стайнбек - "За мишките и хората".

И като се има пред вид, че този филм е режисьорският дебют на Гари Синийз, който И играе във филма, наистина много добър се е получил.
'Дет се вика: Браво, Гари! Браво, Синийз!  newsm18

 И Джон Малкович и той браво. Имах съвсем друга визуална представа за Лени, но което си е добро, то си е.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 899
Джон Малкович си е добър навсякъде  Peace !

Общи условия

Активация на акаунт