Левон Хампарцумян

  • 10 873
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
Точно днес четох една много интересна статия (интервю с Любомир Христов) за неправомерните промени на лихвата (при вече договорена) по кредитите от страна на банките и как са подсъдими, че си позволяват нагло да завишават изискуемите им суми. Ето я http://www.glasove.com/lyubomir-hristov-vseki-s-ipotechen-kredit … tobankirane-24138
И за Уникредит пише
" БНБ в редица свои писма точно до „Уникредит“, с копие от едно от които аз разполагам, директно казва: моля управителния съвет на „Уникредит Булбанк“ да уведоми Българска народна банка какво е предприел по повод нашата констатация, че е нарушил чл. 58, буква еди-коя си от Закона за кредитните институции. Това се случва през 2009 г. Сега сме почти 2013 г., вие да сте чули за нещо такова някъде? "
А пък за БНБ се казва, че е в тесни връзки с банките и затова не предприема кой знае какви мерки като регулаторен и надзорен орган на банките и дори съставя законите в тяхна полза.
Пише и за Пламен, човекът осъдил Уникредит
"Основното в случая на Пламен, както и на хилядите други клиенти на „Уникредит Булбанк“ е, че банката нарушава договора, който сама е съставила. Прави го, като променя не лихвата, а метода за изчислението й. С клиента е договорен един метод, а след това банката решава, че този метод не й харесва, защото „Юрибор“-ът почва вече да не й харесва. Тоест имате търговец, в случая банка, която прави каквото си иска, след като вече е сключила договора с вас.
Сега Пламен Стоянов ще плаща 3% лихва за оставащата част на договора си. Аз познавам и друг клиент на „Уникредит Булбанк“, който две години плаща 3% лихва по ипотечния си кредит. И при това положение всички други клиенти на банката трябва да си зададат въпроса: ние глупаци ли сме, че плащаме по 7 и 8 % лихва? Нека всеки сам си отговори, аз отговор на този въпрос нямам."

# 46
  • Мнения: 2 484
Тази банка намали 3пъти лихвения % на депозитите и така изгони доста вложители.

# 47
  • Мнения: 1 992

Пише и за Пламен, човекът осъдил Уникредит
"Основното в случая на Пламен, както и на хилядите други клиенти на „Уникредит Булбанк“ е, че банката нарушава договора, който сама е съставила. Прави го, като променя не лихвата, а метода за изчислението й. С клиента е договорен един метод, а след това банката решава, че този метод не й харесва, защото „Юрибор“-ът почва вече да не й харесва. Тоест имате търговец, в случая банка, която прави каквото си иска, след като вече е сключила договора с вас.
Сега Пламен Стоянов ще плаща 3% лихва за оставащата част на договора си.

Ще плаща само на хартия, писах по-горе, че банката отказва да изпълнява съдебното решение. Лихвата му е 7% все още.

# 48
  • Мнения: X
Криста, това дори не го бях чела. На това му се казва дерибейщина. Тоя евреин съвсем се е самозабравил.


Не е евреин, арменец е.

Мерси за уточнението. Поеврейчих го набързо.

# 49
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Определено той се мисли за върха на сладоледа, по същият начин работи и общува с другите...той е над всички и всичко. Абсолютно не ми харесва.

# 50
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Странно е как медиите не отразяват реакцията срещу обидните думи на ЛХ. Т.е. отразиха и свалиха материалите.
Нямам нищо против имотното му благосъстояние.
Не знам и за какъв се мисли, не ми е тема на деня.

Против съм това да бъда наричана некадърна и депресирана, защото имам кредит или просто си търся правата на потребител!
Заради такива като него обаче делата срещу България пред Европейският съд валят.

Аз също съдя банка за увеличение на лихвите.
Дано повече хора го направят!!

# 51
  • Мнения: 1 992
За повечето хора в момента е непосилно да започнат дълга и изтощителна битка с определена банка. Както е видно, те са над закона и закона за тях не важи. Но това не трябва да отказва никой, който се е почувствал ощетен да подава жалби и завежда искове.
Да, би било добре да завалят масови дела срещу банки, да има обществен отзвук, защото само така нещо може да се промени.

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 09:50 от Криста

# 52
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
За повечето хора в момента е непосилно да започнат дълга и изтощителна битка с определена банка. Както е видно те са над закона и закона за тях не важи. Но това не трябва да отказва никой, който се е почувствал ощетен да подава жалби и завежда искове.
Да, би било добре да завалят масови дела срещу банки, да има обществен отзвук, защото само така нещо може да се промени.

Именно!
Хората приемат, че банките са над Закона, недостижими. Това да си клиент на банка се превръща в робство.
Но, в същото време достъпа до информация по въпроса какво може да се направи срещу банките е много ограничен.
Натиска от страна на банките и изключително силен, но стената се пропуква  Mr. Green

# 53
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Смешен ми става когато подскача е защита на ВЕИ.
Напляскаха го с ниска лихва и орева орталъка.
Но той ще си е на положение и когато
тези си отидат, а и следващите.

# 54
  • Мнения: 62
Ми то така се нарича, ''модерното робство''.

# 55
  • Мнения: X
Няма ли възможност в БГ да се сменя банката?
Аз например мога да си прехвърля кредита в която банка ми харесва, без особени разходи.

# 56
  • Мнения: 1 992
Възможност има, срещу съответната такса за предсрочно погасяване, която малко обезсмисля упражнението.

# 57
  • Мнения: 2 018
Няма ли възможност в БГ да се сменя банката?
Аз например мога да си прехвърля кредита в която банка ми харесва, без особени разходи.

Няма! Или по-точно - няма значение в коя банка си. До преди 20 дни се опитах да рефинансирам кредит, оказа се, че всички други банки искат да видят договора ти с настоящата банка (това не търпи възражения - държат да видят договора и това е) и предлагат същите условия.

Отгоре на всичко - разменят между тях самите (банките по между си) информация за клиентите си. Това ако не е картел - здраве му кажи!

# 58
  • Мнения: X
Отгоре на всичко - разменят между тях самите (банките по между си) информация за клиентите си. Това ако не е картел - здраве му кажи!

Ужас. Оставам безмълвна.

# 59
  • Мнения: 13 494
Как ще вземат да напишат нещо лошо за него, нали няма да им плаща за реклами, банките и мобилните оператори като гледам са основни рекламодатели, отвсякъде им изскачат рекламите.

Общи условия

Активация на акаунт