Валят снежинки, трупа се снегът, а ЮНСКИТЕ коремчета продължават да растат

  • 23 867
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 2
Хоп и аз съм тук Simple Smile
shmoksi, между другото интерсно съвпадение, но аз от много време на сам искам ако имам момиче да се казва София или Сияна, а съвсем скоро в този сайт сее рових и за мъжки имена и си харесах Самуил също Simple Smile За мен поне тези имена си имат някаква символика, но и много ми харесват.

# 61
  • Мнения: 556
И аз да се впиша в новата темичка. До сега наваксвах - четох старата, четох и тази - има много полезно инфо.
Donito81 - сигурно е нещо временно. Не си в седмици за старт на повръщане, а по-скоро за край. Аз повръщам от 2 месеца и се надявам вече да спра........
Вчера бяхме на преглед - всичко с бебоците е наред - всички гънки, сърца и плаценти са ок. За пола още е рано. Едното го набедиха, че 70  % е мъж, друго по имало шанс да  е мома. Следващия път вероятно ще знаем.
Успокоих се и днес съм в много добро настроение, въпреки продължаващото повръщане.
Относно имената - много ще е трудно при нас - въобще с мъжа ми сме на различни мнения. Относно кръщаването - само моята майка е жива - та нямаме проблеми там. Нейно има хич не ми харесва обаче, а тя сигурно се надява......
Как едно общо име не харесваме с моя мъж не знам. Ще е сложна ситуация, но трябва да стигнем до консенсус. Но ще отложа спора до научаване на пола на близнаците.
Тъкмо тази вечер установих, че доста панталони не ми стават и трябва да мисля за пазар. В нашия град няма избор, а по интернет без да меря не смея да поръчам. Една братовчедка ми е обещала дънки. Но още поне един панталон и яке ще ми трябват.
Само да спре това повръщане - ще отида да търся, че май скоро няма да мога и да изляза - няма да има с какво...... Laughing

# 62
  • Мнения: 7
Здравейте,мами!
Отдавна не съм писала,защото бях стресирана от предстоящия ми БХС.Имах определена дата, но на моя доктор му се наложи да я отмени, заради спешна операция, която се налагаше да направи.И да исках нямаше как да се разсърдя.Затова го правихме днес-първия ми, аз съм в 13 седмица.Докторът каза, че всички параметри са в норма,остава да чакаме резултатите, за които съм много притеснена, защото знам, че за жените над 35 годишна възраст повечето резултати са малко плашещи.Що се отнася за пола, аз бях убедена на 99% , че пак ще си имам момченце, а днес доки още докато го попитах дали се вижда, ме погледна жално, усмихна ми се и ми каза-хайде третия път вече ще е момиченце.Аз се радвам и искам единствено всичко да е наред и да ми е здравичко.Дано сте здрави и бебоците ви също.Ако не се лъжа някой беше споменал за дегустация на вино пред НДК, докога продължава, знаете ли?А дали не може да се видим там случайно или не ???

# 63
  • Мнения: 31
Здравейте, мами!
От доста време не съм се включвала, тъй като имам страшно много работа. Чувствам се много изморена и нямам никаква енергия. Иначе всичко си е нормално с бебчо. От време на време ме пробожда ниско долу коремчето, но гледам да не се шашкам.
alex_n, благодаря за темата! Hug

# 64
  • Мнения: 192
Ей...невероятни сте - пет странички нова тема... докато ви изчета... Simple Smile ама пък  е мило и се радвам за всички които пишат, че са добре Simple Smile

alex__n, не мога да не се впечатля от свекърва ти...наистина. То сигурно всеки се надява, но такава реакция е...прекалено самонадеяна. Но то..няма много смисъл да се ядосваш, все пак каквото и да се надяват, вие си решавате.

Аз предполагам, че и при нас всички се надяват, ама ние още сме много далече от решение...дори и от идея. А и макар да казаха,че може би ще е момченце, аз все още не съм го осъзнала напълно...та не сме мислили сериозно за имена.
Лека нощ засега Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 533
снежна мама,
Мерси много за инфото за магазините - ще ги посетя
От къде взе този колан, много приятно изглежда...

А стаята ми прилича на тези, които внасят Карло Даниели - моята е от там и я взех на промоция на много добра цена, но вече я няма в сайта. Те зареждат доста от големите магазини.
http://www.carlodanielli.com/bg/products/cat_6_0/
Колаанът го взех от магазин "И за мама" имат магазин в подземния етаж на Скай СИти.
А стаята е на турската фирма Белис, преди Чиполино бяха официални вносители сега незнам. Белис работят само от най висококачествени МДФ плоскости и качеството на мебелите е невероятно. Аз лично ПДЧ не харесвам и затова българските дървени легла не ми харесват (въпрос на вкус и на финанси разбира се).

# 66
  • Мнения: 220
Относно имената, да се включа и аз Simple Smile Та такаааа: имам аз една приятелка /с която сега не сме чак толкова близки/ та тя роди първото си дете преди около 8 години - момиченце. Когато сме си играли като малки, тя винаги кръщаваше куклите Мария и ние я бъзикахме, че я кръщава на майка си, но тя контрираше, че я кръщава на Богородица /от малка си е била супер набожна/. Казваше, че по този начин иска Богородица да пази детет й, а това че носи и името на майка й, не било от особено значение. Та ние пораснахме, тя се омъжи и забременя. Свекърва й се казваше Магдалена и моята приятелка реши все пак в нейна чест да кръсти детето Мария Магдалена - да й угоди все пак. Между другото - още от началото на брака й, все си имаха проблеми с нея и живееха в една къща, но на отделни етажи. Мъжа й, винаги казваше, че даже не иска детето да носи името на майка му, щото била зла жена, но моята приятелка в крайна сметка реши, че по този начин може и да се сближат. Та, ражда тя и свекито, току разбрала как ще се казва бебка - Мария Магдалена /което според мен си е хубаво двойно име, а и пак е на светица/, та засилила се тая жена към родилното и почнала да вика под прозорците. Общо взето крещенето било на тема защо бебка не е Магдалена Мария, а обратното - "Ти предпочиташ майката ти, заради това слагаш отпред нейното име, а не моето, а живеете в моята къща!!!!!!!" Толкова се надъхала жената от собствените си крясъци, че взела и почнала да мята камъни по прозорците на родилното. Излезли хора, спряли я. Тя се прибрала и така не отишла да види в болницата мама с бебка. Дошло време за прибиране у дома. Свекито живее на приземния етаж, а моята приятелка на  втори. Влезли те в къщата и от вратата още на приземния етаж, оная лудата ги чака със секира - искала да убие и майката и бебка, защото я направили за смях в махалата!!!!! /абе луда жена ви казвам/ Добре че били мъжа на приятелката ми и нейния баща /свекъра е починал отдавна/ - те хванали лудата, а приятелката ми със сестра ми и майка й - беж на втори етаж. Същата вечер викали бърза помощ да бият успокоителни на лудата. Да, ама с това не свършва историята - и до ден днешен същата оФца й прави проблеми, като ги види, се почват едни кълнежки, които меко казано не вървят на една баба. Моята приятелка си има и второ момиченце, кото кръстиха Костадинка - на името на тъста и на свекъра - съвпадение че са с еднакви имена. Не си мислете обаче, че оная лудата е омекнала. Там нещата така се развиха, че оная лудата заведе дело, за разваляне на дарението, което свекъра приживе бе направил на сина си - собствеността на втори етаж. Е не стана на нейното. Въпреки всичко, моята приятелка и до ден днешен не смее да пусне децата сами на двора.
Поуката не мога да ви я изведа, сами ще прецените колко луди има по тоя свят!!!
При мен нещата са като при Алекс, моите родители са покойници, а родителите на таткото са далече и нещо, не ми харесва отношението им, че да кръщавам детето си на някой от тях. А и мъжо не настоява. Мислим за други имена, но чакаме да видим и дано да го видим на 17, когато сме на преглед. Яд ме е само, че аха предложа име и тоя все се сопва. И аз като Алекс му заявих, че още не ми е мъж и да не си отваря устата много, че не се знае какви ще ги надробя и аз. А и друго - заявих му, че ако припознае бебка /естествено че ще го направи де/, тя/то ще носи цели две имена на рода му, тъй че аз имам право да избера третото, тоест малкото име. Ами така де - бащиното и фамилното име си вървят, малкото аз ще го избера и за него е добре да се съгласи с чалкото име, на което аз се спра.
Сори за дългия пост, но тая история винаги ме е стресирала - не може да има чак толкоз луди, но свекито на моята приятела доказа, че може!
Хайде сега целувки и от мен по сладките тумбачета :* 

# 67
  • Мнения: 0
Аз си мислех, че нещо не съм с всичкия си тъй като мисля имена от толкова рано, но като прочетох постовете ви се успокоих Simple Smile Аз за момиче съм си харесала София, Анелия, Магдалена, Мира и Мариана, а пък за момче Иван (хем на мен, хем на татко). Тъй като половинчо се съгласи, ако е момче да го крастим на моя тати, аз пък ще направя реверанс и ако е момиче ще се съглася на Анелия или Нели (Нели се казва майка му), но все пак има доста време и до раждането може да си промение мнението Simple Smile
Хубав ден на всички Simple Smile
ОООО и един въпрос, днес ужасно ме боли гърлото и не знам какво мога да пия Sad бихте ли ми дали някакъв съвет?

# 68
  • Мнения: 16
Добро утро мамчета .Ако знаете как не ми се идваше на работа днес точно в събота.Като знам как можех да се излежавам в леглото и да спинкам  SadКак се надявам да кажат да си ходим по раничко ама дали ще ни огрее ще видим.Хубав и усмихнат ден пожелавам на всички Hug

# 69
  • Мнения: 1
Ivet 4 - и аз бях болна и пих Осцилококцинум - хомеопатичен е, едни хомеопатични смучещи за гърло и ползвах пак хомеопатични капки за нос, щом е хомеопатично може, питай в аптеката аз така направих, дано се оправиш бързо Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 515
Тони78 страшна история  Shocked Дано на никой не му се случва нещо подобно. Не разбирам как кръщаването на едно дете може да бъде причина за каквито и да било караници. Това е избор само и единствено на родители му, и не само това.. дали ще се оженят, как ще си гледат детето и т.н., никой няма право да им се бърка.. Бабите и дядовците нека дават съвети, но само ако са поискани.. Тяхната работа е да се радват на внуците и да ги поглезват Simple Smile Това си е мое мнение де, разбирам, че те са хората, които ще помагат най-много, но е наш ред да вземаме решения, да бъркаме, да си вземаме поука и така Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 10
Добро утро Simple Smile

Запис и от мен в новата тема. Алекс, благодаря! Hug

Вчера бях на доктор...всичко с бебо е ок. Не можа да види пола, че не беше застанало добре, но нищо следващия път Simple Smile Понеже питах за ФМ ми каза, че той всеки път си оглежда бебето и всички органи, а не просто само да мери, но каза, че държи в 20-22 седмица да направя ФЕ, та се чудя дали от сега да  си запиша час във Фемина за началото на февруари  newsm78.

Относно дрехите...отслабнала съм с 3-4кг и още си ми стават дрехите, но скоро ще трябва да си купя нови то е ясно, макар, че хич не ми се обикаля по магазините  Rolling Eyes. Ще разгледам сайтовете, които сте дали дано да си харесам нещо Simple Smile

За имената...аз си имам избрани 2 имена за момиченце /онзи ден ги казах и на мъжа ми/, но за момченце нещо ми е трудно да харесам. Има време...като разберем със сигурност пола ще харесаме и име Simple Smile Мисля, че няма да има сърдити каквото и да решим Simple Smile

Легълце този път мисля да е от платнените с две нива и повивалник. Дъщеря ми спеше в дървено, но нещо се посчупи от много скачане по него, Simple Smile а и няма много място.

Хубав ден на всички!   bouquet

# 72
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен.
А относно фейса,Алекс можеш ли да добавяш хора в групата.Че много ми пишат за групата а аз не мога да добавям и незнам защо.
За  дрехи -определено съм наедряла пък и как да не съм то цели 7 килца съм качила.Но все пак аз имам дрехи още от първата бременност.
За имена-още не съм решила,мисля като видим пола да го мисля за имена.Simple Smile
Легло-имам на баткото който от отдавна не спи в него и ще го използвам за бебчето.Simple Smile
Миналата седмица бях на лекар(кардиолог) и се оказа,че имам вроден  дефект на сърцето заради който често ми прескача сърцето и ми се вдига адреналина.Успокоиха ме,че няма да се налага секцио и ще си родя нормално.Simple Smile

# 73
  • Мнения: 804
kleche, Какво представляват  тези подплънки за гърди?

Вече се изумявам колко много луди има на този свят  Shocked Първо свекървата на Алекс, после тази луда, за която Тони разказа. На такива хора им трябва хоспитализация...

Открих сайт на фирма Белис, незнам дали това е фирмата за мебели на Снежна Мама:
http://baby.galix.bg/

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 11:13 от shmoksi

# 74
  • Мнения: 0
Добро утро! Честита темичка! Лелее колко сте бързи Simple Smile)))  Аз лично предпочитам легълце(дървено), ние си имаме от баткото много е удобно с обиколници е и с колела ,така че имах възможност и да го полюшвам особено през ноща. Като сме ходили на почивки навсякъде в хотелите са ни давали кошарки,но ми се струваха много неудобни,може би защото бяха без матрак или поне аз не разбрах да има такъв ,или е бил много тънък. За имената ние сме си избрали и за момиче и за момче. Няма да е на никого,както беше и с първото (е може би,ако е момче ,ще е с буквата на свекър ми,но аз така предложих),той лично ,каза че не желае да е кръстено на него дете,понеже не си харесва името.  А на бабите вече са кръстени племеничките и племенникът ми. Да ви попитам понякога ме наболява някъде долу до опашката,дали някой усеща подобна болка? Може би е от движението на костите?! И като кихна ме заболяват яйниците Sad (аз кихам като вдишам студен въздух). Цунки на всички и слънчев уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт