Въпроси към младите шофьор(к)и? – 10

  • 74 492
  • 798
  •   1
Отговори
# 30
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
е как ще спираш на магистрала и то в дъжд!!! Защо правите такива неща, егати ...

Когато чистачките не смогват на дъжда предпочитам да спра, където и да съм  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте,дами!
Имам книжка от началото на месеца,от няколко дни и кола.Карала съм 2 пъти и не мога да се похваля с кой знае какво.Като ви чета,малко ме хваща яд,че не взех автоматик...Но нищо,следващата.Много се страхувам,притеснявам се,обърквам се...Дано скоро свикна!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Никой не те пита какво предпочиташ, не може да спираш за престой на магистрала. При толкова лоша видимост каквато казваш, че е имало пък е меко казано безотговорно. Ще спреш на място където имаш право да спреш без да създаваш опасност за останалите участници в движението.Спирам по темата.

mirri07, въобще не се връзвай на приказки за автоматици и т.н. Няма значение типа на скоростната кутия, ТИ си тази която управлява колата, сами нито тръгват нито нищо. Естествено е всичко което чувстваш в момента зад волана, карай си колата спокойно със съобразена скорост и всичко ще е ок. Спазвай правилата за движение, особено тези определящи предимството.Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 68

mirri07, въобще не се връзвай на приказки за автоматици и т.н. Няма значение типа на скоростната кутия, ТИ си тази която управлява колата, сами нито тръгват нито нищо. Естествено е всичко което чувстваш в момента зад волана, карай си колата спокойно със съобразена скорост и всичко ще е ок. Спазвай правилата за движение, особено тези определящи предимството.Simple Smile
Благодаря за окуражителните думи!Ще се уча да ме "слуша".

# 34
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Добре, че "спря темата", че почна да си противоречиш...
карай си колата спокойно
Не виждам кой би карал спокойно в гореописаната ситуация, ама карай... тя аварийната лента, не е за екстремни ситуации...

Мирри , ще се получат нещата с карането. Подкрепям мнението, че най-важно е задкормилното устройство  Wink Леко и безаварийно шофиране Wink

# 35
  • Мнения: 38
Да раздвижим малко темата.
Мен все още, преди да се кача в колата и да запаля ме свива стомахът и треперя... Докога ще е така не знам... Иначе се справям добре с карането, успоредното паркиране, обаче, все още доста ме тормози.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен!
Отдавна следя темата,но чак сега се включвам.
Изкарах миналото лято шофьорските курсове, но от тогава не бях карала кола. През месец май тази година си купих автомобил и сега почвам да си опреснявам шофирането. За съжаление моят съпруг не е шофьор и карах няколко пъти с един наш познат-професионален шофьор. Много ми помага, но в най-скоро време ще трябва да я подкарам съвсем сама и леко се притеснявам,най-вече от това да не ударя колата, че пари за ремонти не ми се дават. От друга страна пък много ми се кара и винаги когато седна зад волана се чувствам много приятно. Искам да стана много добра шофьорка и знам,че всичко зависи от мен. Колкото повече карам, толкова по-добра ставам.

# 37
  • Мнения: 73
Привет, шофьорки! Аз имам книжка от почти 3 месеца, но до сега само два пъти съм карала сама  Embarassed С ММ си карам - градско, извънградско - никакъв проблем, като той не ми казва постоянно какво да правя, само за кураж. Но сама си ме е страх още. Пък и на нашата кола малко трудно и влиза първата /ММ все ще я оправя, откак съм почнала курса  Mr. Green / и това малко ме притеснява. За сметка на това пък вече имам и първи фиш - забравих да включа фаровете  Embarassed  Все си мисля, че ако си имам моя кола, ще я карам по-редовно /защото сега трябва да си поделяме семейната/ и ще свикна. А дано!

# 38
  • Мнения: 1 404
Имам книжка от една година... имам и кола, но карам рядко... Страх ме е, хора, просто си ме е страх.
Не от моето каране, а от тъпоумните джигити по улиците.... Дали някога ще го преодолея този страх?

# 39
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте,

да се запиша и аз тук  Simple Smile. От днес имам кола, макар че книжка имам по принцип от близо 3 години. Опитвам се да преодолея страха, надявам се това да стане по-бързо, за да не е пречка да шофирам. Наясно съм, че трябва практика, но пък затова си трябва и спокойствие, и сe получава един такъв порочен кръг   Confused.

Анн–, този страх е нормален и абсолютно те разбирам, но предполагам, че и той е преодолим, когато придобиеш повече увереност в собствените си умения (за съжаление няма как да променим другите участници в движението).

# 40
  • Мнения: 3 659
Запис и от мен! Hug
Имам книжка от месец-два. Преди това не съм карала. Днес ми се случи едно от гадните неща - изгасна ми колата в кръстовище. Правех ляв завой. Паника, блокаж от притеснение Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 191
PRIMADONNA Girl,

това с изгасването на светофари е много гадно - днес два пъти ми се случи на два различни светофара и от притеснение пуснах и чистачките единия път  Rolling Eyes....
Днес кормувах едва за трети път, откакто имам кола и отново с придружител, засега не мога да се престраша сама.

# 42
  • Мнения: 3 659
Аз лично повече се притеснявам от действията на другите. Освен, че по-принцип карат като обезумели, ами и като видят някой начинаещ, който е по-бавен и се суети, трябва да почнат да бибиткат, псуват, та дори и минават пред мен и натискат нарочно спирачка, та да ги ударя, ако не реагирам навреме. Истинска битка за оцеляване е по пътищата Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 191
Да, за съжаление е така, но се срещат и толерантни.
Така например на единия от светофарите днес колата ми изгасна 3 пъти, но нито един от чакащите за ляв завой зад мен не наду клаксона, а всички изчакаха да светне пак зелено, за което им бях страшно благодарна  Peace. Но за сметка на това на следващия светофар, на който угасих колата, беше доста гадно. ... Една жена започна да бибитка, после ме настигна на следващия светофар и взе да крещи от прозореца Sad.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 693
Извинявай, но как я мислиш тая- на първия светофар не са те освиркали, на втория ти се е разминало на косъм да не предизвикаш верижна катастрофа и накрая да не дава Господ да разбереш защо ти крещат и свиркат. Според мен за теб трети светофар не трябва да има докато не се научиш на основни неща. Момичета, моля ви внимавайте, че стане ли белята тогава вече ще е късно.

Общи условия

Активация на акаунт