Моля дайте някоя бърза предпразнична диета?:)

  • 1 095
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Момичета, темата е ясна! Бързам да съм в малко по-добра форма за НГ партито...но нещо малко ми трябва вталяване!
Дайте нещо бързо и лесно (не че се надявам да е лесно де), щото така че да успея да сваля некое и друго килце до Новата година. Все пак трябва всички да сме максималко красиви за Новата година:).
Много мерси на всички, които пожелаят да помогнат.

# 1
  • Мнения: 1
Аз също искам диета, но не за НГ партито, а просто за да сваля качените за два месеца килограми.
Решила съм да мина само на протеинов шейк, първи ден съм вече. Смятам, че това е най щадящо, тъй като има такива (какъвто аз си купих) с много витамини и аминокиселини, с много протеин и съвсеееем малко нищожно количество въглехидрати. Освен това е вкусен, понеже е сладичък - с ванилия/ягода/бисквити и засища много. В 100 гр. от сместа има към 400 калории, а 100 грама стига за ден и половина при мен, аз пия по 3 шейка на ден. Само че няма да навреди и по повече, нито ще затрудни отслабването. Плюс това така се запазват мускулите и се топят мазнини.
 И кой каквото и да ти каже - че било вредно и тн, аз лично смятам, че за една седмица няма да се умре. Хората на вода карат... Естествено хубаво е да се комбинира с витамини (аз лично взимам омега 3, витамин ц, желязо + цинк и по 1 таблетка калций). Отделно си пия кафе със стевия и съм решила от утре да почвам фитнес. Успех на всички, които решат да пробват.  Grinning

# 2
  • Мнения: 32
Аз имам въпрос към вас - диета с бързи резултати (за да има някое друго килце до НГ) е диета с повече от нормалното здравословно сваляне, т.е. трябва да си е нещо злобничко (очевадно няма как да е "лесно") - от типа ябълки и чай/ по 1 пържола на ден/ само на шейк/ само на въздух .... и какво правите след няколко дена като дойде Бъдни вечер и Коледа? Ще изкарате ли вечерта на тая ябълка/шейк/ каквото сте решили? Ако "само него ден" ще правите "изключение", моля ви се замислете се какво правите и трябва ли въобще да го правите ... сега .... щото след 2 седмици има новогодишно парти?
Въпросът ми не цели заяждане, а наистина мисля, че ще е разумно да си помислите  Peace

# 3
  • Мнения: 4
Права си на истина...не е никак здравословно да се правят такива натоварвания на организма за кратко време... но понякога се налага:)
Все пак се надявам един кратичък режим (макар и по натоварващ за организма) да не се отрази трайно на здравете. Аз съм чувала за "колежки", които правят подобни диети с месеци. Това според мен наистина е пагубно...но за 10-на дни на дали ще е чак толкова голям проблем.

# 4
  • Мнения: 6 346
Всякакви драстични режими могат да се измислят, Аткинсовият fat fast сигурно е най-ефикасният и най-безопасният от тях, а вероятно и единственият, при който не се усеща глад. Но не трябва да се забравя, че ако преди празниците се отслабва скоростно, а по време на празниците се яде на корем, всичко ще се върне плюс допълнителни килограми. Така че е добре за тези неща да се мисли по-отрано Wink

# 5
  • Мнения: 1
Естествено, да преядеш след дълго гладуване, може да доведе дори до перитонит, но аз изобщо не смятам, че е нужно да се преяжда когато и да е (било по празници и каквито и да е други поводи) - преяждането първо не е полезно, както всички добре знаем а и е абсолютно безмислено. Храната ли ще свърши след Коледа, що ли? Единствения ми плюс в храненето е, че общо взето ненавиждам хляб, картофи и газирано от малка (до ден днешен ми е трудно да пия кола с уискито)... дори махах блатовете на тортите. Иначе обичам всичко др. нездравословно - шоколад, сладолед, плодови млекца и тн. Смятам обаче, че ако човек си хапва по малко от всичко на Коледа не би имало проблем.
А колкото до Нова Година - аз обикновено, не нарочно, а без да искам не ям нищо повече от една салата. Просто настроението ми е ориентирано към танци и повечко пиене  Party и изобщо пропускам менюто. Имам предвид, докато дойде основното съм изпила толкова, че изобщо не ми е до ядене.  Grinning Когато качвам килограми обикновено се дължи на преяждане с вкусни сирена с виното, всякакви огрооооооомни количества сосове към храната, защото аз просто обожавам сосове и много натурални сокчета, шоколадови млекца и тн.
НЕ смятам, че е има нещо лошо в това човек да гладува отвреме на време. Първо така си пречиства организма, второ така малко си усмирява глада и трето, това ни прави по - бодри и свежи. Ако се прави правилно, например една диета на протеинов шейк, не може изобщо да те изтощи а точно обратното - да те изпълни с енергия. Много вода, нужните витамини, шейка няколко пъти на ден и след това захранване със супички и салатки. Много против съм била винаги диети от типа на ядене на корем на меса - това за мен е ненужно чревеугодничество + това кой каквото и да ми говори, толкова много месо и животински мазнини до нищо хубаво не водят. Хората трябва да се хранят разнообразно и качествено, защото организма има нужда от много неща. Meсо и риба - всеки ден едното по веднъж (примерно на вечеря или на обяд). Другото е простотия. Толкова от мен, дано някой оцени съветите ми.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт