Януарското човече на годинка става вече! - Тема № 7

  • 35 539
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 330
Ататар-че честит ви празник да сте винаги щастливи и да се обичате. За колажа съм съгласна, когато кажете.
Бузанче хич не им е рано щом си го научила направо си е супер. Гадното е че когато тръгнат на ясла там ги държът с памперс, просто трябва да настояваш да не го правят. Софи в началото няколко дни го ползва и после отказа сякаш се оплаши. Сега тенденциозно като ходя до тоалетната слагам и нея, да види за какво се ползва, вече поне спря да пиши като седне.
Йофи за ДМ-ското мляко могада кажа само добри отзиви, мама Тедди можеда ти каже тя дава само такова на бебека. Аз исках да видя мойто диване какво ще хареса и пробвах какво ли не него го хареса много и това на Хумана / Дидка ако Сис няма да пие вашето ще го взема/.


# 16
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Да се запиша и аз в новата тема.
Благодаря на създателката,прекрасна е  bouquet
Гърне купих преди седмица,сложих го с дрехите да видя дали изобщо ще седи.Врътна се и слезе след 3 секунди.Не искам да си представям как го прави докато ака ooooh!
Атадар-че честити годишнини.Всичко което си изредила да си го имате по много и след няколко годинки да затретите Wink
desert_rose_ не си сама.Приспивам 20-30 мин и сложа ли в кошарата спи 20 мин и се събужда.После го вземам гушнат върху мен и така може още час да откара.Сложа ли го обаче пак в кошарата и се събужда веднага.Опитах с един сън през деня ами не става пак така спи и вечер е непоносимо кисел.Вечер заспива в 8,30-9,30 и до 12 докато си легнем ние се събужда повечето вечери по 3-4 пъти.Като си легнем го вземам в другата кошара,която е със свалена решетка и опряна на нашето легло,за да може да си идва когато иска и понякога се събужда по 2-3 пъти,понякога повече.Пробвах с биберон-не ще.Не захапе ли цицата няма заспиване.Как ще го отбия не знам.Сигурно ще трябва да се изнеса от вкъщи за седмица.Мечтая си да се откаже сам,но ще си остана само с мечтите Whistling

# 17
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета  Simple Smile.

Благодаря за новата тема   bouquet. Страхотни бебоци има на първа страница  Heart Eyes.

atadar, честит празник   bouquet! Много любов, топлина и разбирателство да има между вас още много дълги години.
Идеята ти за колажа  е страхотна  Hug.

При нас няма нищо ново напоследък, та затова не се включвам много.
За спането и аз съм на мнение, че храненето не е от значение, а си е до дете. Ясен от 2-я месец до ден днешен не се буди нощно време. Кърмих го до началото на декември, сега си е на обща храна и ДК и кисело мляко сутрин и вечер.
За гърнето - започнах да го слагам преди 2 седмици. Мислех да започна по-късно, но получи някакво не много страшно разстройство и кожата на дупето за 2 дни се възпали страхотно. Понеже акаше по 3-4 пъти на ден това доста влошаваше положението, та реших поне част от "производството" да не е в гащите  Mr. Green. Той не се съпротивлява и успешните ни опити стават все повече  Wink.
За Коледа - купих му едни цветни цилиндри, който се закачат едно за друго, мушкат се едно в друго и т.н. В момента подобен род играчки доста го забавляват.
За Добрия старец - подкрепям мнението на Венуш, че сега им е времето да мечтаят. После ще има цял живот да се блъска в реалността, нека сега да помечтае.
За ходенето - не ходи. Пълзи, стои прав и си подрусва дупето, като му пусна музика  Mr. Green

Е, хайде, стига толкова, че срамота  Embarassed.

Лека нощ на всички!

# 18
  • Мнения: 63
Честита да ни е  новата тема,само хубави новини Hug
ММ купи на малката уокър на малката преди месец,не го иска изобщо,първо се изплаши от мелодиите,после реши да си поиграе малко с него,буташе го на колене и накрая съвсем го изостави и аз го прибрах ,след време пак ще го извадя, може и да си промени мнението Grinning
Сериозно се замислям какъв подарък да вземем на Надето,при положение ,че с никакви играчки не иска да си играе,пробвах тенджерите да си дрънка,и да се насоча за нещо по музикално ,но и това не и допада Crazy
В момента със съня сме в период на ден спи и ден става да си играем,поне не плаче детето,като си спомня първите месеци само как плачеше и не спеше съм благодарна ,на това което е в момента Naughty

# 19
  • Мнения: X
Да ви пожелая лека нощ в  новата тема.  Hug.

Mirelailiya, Филип също не обича много играчките. Наскоро му купих чисто нов сортер за формички. Само го побутна леко и го заряза. От музикалните се плаши и реве  Rolling Eyes Thinking.Дай му кабели, дистанционни, телефони. Обожава джиджавките в едно чекмедже на нощното шкафче на баща си - ръчен часовник, слънчеви очила, зарядни. А като види отвертка или клещи и направо ахва от изумление. Мъжки му работи... ooooh!
Дано тоя уокър поне малко да му хареса. В противен случай, кака му ще си играе с него, както с повечето му играчки. Тя се оказа едно голямо бебе, измъква му всичко от ръцете... Crazy

# 20
  • Мнения: 239
Здравейте, милички! Simple Smile
Честита нова тема, да я напълним с хубави новини и с нови постижения на слънчицата ни! Благодарности на създателката на темата!   bouquet
Толкова приятно раздвижване, много ме зарадва, дано така да е и за напред! Simple Smile
За гърнето, не се слагаме на гърне, но я издържам госпожицата и от август до сега само 3 пъти е акала в памперса. Свикна и даже понякога се сърди ако забравя да я издържа, започва да хленчи и да вдига краче чапличката. Simple Smile
За буденето, по един път на нощ се буди за млекце (на АМ е), но от време на време се буди с плач я от зъби, я стресната от нещо, но се успокоява с прегръдка. Имаше един неприятен период преди да избият четирите зъбчета отгоре, когато много хленчеше и спеше най-спокойно легнала до мен.
Подаръци за Коледа още не съм купувала и нямам идея какво да купя. Тук е мястото да се оплача- тати май няма да се прибере за празниците и ми е много криво... До сега чаках да си дойде и заедно да пообиколим.  Аз все още се надявам все пак да си дойде, но...
Атадарче, честита годишнина! Да сте живи и здрави и много влюбени един в друг! Страхотно си се сетила за колажа! Нямам търпение да го видя и да сравним двата с този от раждането Simple Smile

Накрая  да се отчета с днешния преглед- бебка 2 расте, всичко е наред. Само име още си нямаме, но има още малко време за размисъл. Simple Smile Далия от една седмица казва "кака" и гали бебето, много е сладка, пълни ми душата. Simple Smile Да видим като се роди бебето как ще е.
Хайде, лека вечер от мен!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 367
Здравейте и от мен в новата тема.
Атадар, честита годишнина на патерица, да се обичате още много години и да сте все щастливи. Идеята за колажа е супер, благодаря ти.
За гърнето, от около 3 месеца я слагам, поне голямата работа в 90 % от случаите я вършим там, малката както дойде. Аз не настоявам много с гърнето, за да не се получи обратен ефект и да не иска да седне на него после.
Уокър и ние имаме, но за сега го бута с едната ръка, но с другата иска да е хваната някъде на сигурно. Има желание да ходи и да я самостоятелна, но някак все още смелост не й достига да се пусне. Когато е готова ще го направи
Опитвам се да я уча разни неща като браво, чао , къде е нослето и колко голяма ще порасне, за сега напълно безуспешно Simple Smile

# 22
  • Мнения: 71
Атадарче,честита годишнина!Да сте здрави и щастливи много години и за напред ви пожелавам Hug
ashley777,всичко е преходно,ще мине.Нормално е да се сдухаш,но горе главата  HugСлед 2-3 годинки дай Боже  Praynig,и по-рядко ще боледуват и повече ще спят.С последното изречение май убеждавам и себе си  LaughingНаистина минава,сега като гледам баткото колко е голям и се чудя кога порастна толкова.А периода на неговото израстване го свързвам само с хубави спомени,всичко минава и заминава и остава само хубавото Hug
desert_rose_,и ние не обичаме да спим.Няколко дена ,които ми се видяха цяла вечност,се будеше час след като е заспала и обикаляхме с мрънкане къщата.Заспиваше към 2-3 ,а рекорда беше в 4.През деня спи един път от 1-1,5 час.Да чукам на дърво от два дена не будуваме нощем,от зъби ще да е било,чакаме ги Grinning Да не ви мъчат и вас зъбки и за това да е неспокойно детето?
EwaD,ще го взимам това мляко само да заредят,че някакъв проблем имали със суровина и повече от седмица го няма.Благодаря  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте  Hug

Да се включа и аз в новата темичка и обсъжданите въпроси Simple Smile
На гърне слагам малката от както навърши 8 месеца и си го ползва без проблем. Доволна съм, не ми се налага да сменям акани памперси често.

Въпреки, че направи годинка Ина не ходи още, придвижва се с пълзене и не бърза да се пуска да ходи сама.

Нощем се буди, особено когато й растат зъби. Иначе още я кърмя, предимно сутрин, вечер и нощем, денем спрях, защото на 10 януари се връщам на работа. Проблемът е, че тя не иска никакво АМ, а аз се притеснявам, че няма да пие достатъчно мляко.

Атадар, честита годишнина и от мен! Пожелавам ти много любов и нестихващо семейно щастие!

ashley777,  дано да оздравяват бързо дечицата, наистина е период и ще премине!

 

# 24
  • София
  • Мнения: 204
Атадар, честити ви годишнини!
Здраве, късмет, много любов и дълъг семеен живот!  bouquet
Много се зарадвах за колажа-ще приложа в най-скоро време снимчица! Wink

На всички болнички, подсмърчащи или покашлящи-бързо оздравяване!
Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 48
Да не ви мъчат и вас зъбки и за това да е неспокойно детето?
iofi, от няколко дни Ади се води към "зъбатите", но тя не спи от около 2 месеца, беше отказала и яденето по едно време. Очаквах като пробие да се поуспокои, но може пък сега следващото зъбче да я мъчи newsm78 Днес заспа навън в количката и спи вече повече от час, направо си е за хвалене Laughing Дано при вас спането нощем продължи, че разходки до 4 часа из къщата... хм... кога ли ще дойде момента да ги чакаме до 4 да се приберат Laughing
lovelybrud, от хора "със стаж" съм чувала, че при породените деца, "голямото" по-бързо свиква с новото бебе, дано важи и при вас Simple Smile

# 26
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
малее, това време полудя навън бре, хора!!!! Shocked Тук при нас не е типично да вали дълго сняг, ама от сутринта дъждът го обърна на сняг и още продължава... Като слушам прогнозите и си мисля за Шоки и съгражданите им, с този вятър  Rolling Eyes На мен ми е лека драма как ще водя и взема баткото на у-ще утре, че сме сами цял ден с бебето. Ако скрипне и се заледи ме е страх да шофирам Confused

Ловли, че то като ти погледнах лентичката, време не останало, ей.... айде всичко да е наред и като му дойде времето, име ще сте измислили, няма накъде Wink

Адатар-че, чудесна идея за колажа. Т.к. ние сме от последните по РД, може и с коледна снимка да се включим, та да не чакаш за колажа толкова дълго.

Стига ви толкова дрънкане от мен, отивам да "творя" в кухнята  Laughing

# 27
  • Мнения: 4
Честита темичка и благодарности за нея!!    bouquet      Тити ме беше питала  в миналата тема.Сияна няма равновесие никакво. Когато я държа ходи 3-4 метра  и после сяда и пълзи. За една ръка не мога да я държа клатушка се,не може да се задържи сама права. Това е,но нали имаше проблеми и аз се взирам във всичко.И аз притеснявам като слушам почти всички как са напред с развитието,но дано няма нужда пак от рехабилитация.  Тия зъби ще ми побъркат бебето,няма такъв зверски рев в чудо се видях...Има 3 горни и  долни,цял ден иска да се гушка. Не се заиграва с никакви играчки,пише по една стара клавиатура. За рожден ден и Коледа ще и купя играчки  с копчета,дрешки,ботушки  и кучето на ФП. Умувам го и аз този уокър...ще почакам с него.  Гърне..даже не сме купили.nevva днес излизах с колата до ПаркМол  кошмар е ,но се кара. До утре не се знае как ще е ,не се спира. 
 

# 28
  • Мнения: 1 311
iofi, още вчера щях да ти пиша за ДМ-ското мляко, много е хубаво Wink Преди това и ние бяхме на Фризо, но после го смених с това.
Гърне още не съм взела, но май е крайно време да го пробвам вече.
Май скоро ще пробие първото зъбче на Ангел. Долния му венец от едната страна е зачервен, леко побелял и има нещо като цепнато. Като го пипна усещам нещо твърдо, но зъб не се вижда още newsm78
Времето е наистина ужасно, гледах прогнозата че в събота при нас ще бъде -20 ooooh!

# 29
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Биби ако има цепнатинка значи прорязва вече зъбчето.До ден два ще почне да драска и боцка Laughing
За времето не ми се говори.Днес в сняг и киша ходих за кухнята на малкия с количката.Утре ако се заледи има да се пързаляме ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт