Туба и Джансел в "Огнено сърце"-"Gönülçelen" и след това - Тема 177

  • 59 390
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Ринка  и  Невин,  
Благодаря Ви! 

# 691
  • Мнения: 2 195
Ринка  и  Невин,  
Благодаря Ви! 

Ваня, супер емотиконки - темата грейва Grinning

# 692
  • Русе
  • Мнения: 6 503




Скрит текст:

# 693
  • Мнения: 0
Ринка  Hug благодаря на теб и на Невин  Hug за пояснението около тези постове, които така ни заинтригуваха - значи филмът ще е по сценарии на Керем Дерен и Пънар... / тези, които пишат и за ''20 минути''/, ами значи да очакваме нещо ЗАШЕМЕТЯВАЩО! Дано!  Peace

Баги  Hug благодаря за превода, а  Wink утре ще го видим и на видео от предаването!  Peace

А иначе много ми хареса мнението му, изглежда искрено и сякаш наистина е впечатлен от Туба, дано само и той не забрави един ден това.  Peace


Wink
 Cveti67   Peace
Илкер е бил чакан  от продуцентите повече от месец да приключи с преден ангажимент.
Въпреки ,че е грозноват и не-секси  е подходящ за образа на льольото , Joyдето става  #Crazyхладнокръвен и садистичен убиец,а не hahaha просто убиец по принуда.
/Малко са се поувлекли  сценаристите  според мен от гледане без превод ,но  въпреки  това Илкер е добър и си заслужи аплодисментите/

Думите на Илкер   за Туба са началните му  близки впечатления от нея и не  е длъжен да не го променя,нали?

Туба си има собствена стратегия за спечелване на фенове и тя изключва лични и семейни приятелства с колеги.......,но е печеливша
Близостта и с колега може  да е само  лична и според мен  ще е с  smile3521  Фърат/ не  Wink- рекламна /

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 00:02 от handsome

# 694
  • Мнения: 2 195
Илкер не е чакан специално, а просто е търсен сред многото кандидати най-подходящият ( за ролята на Али бе спряган и един от гл. актьори в Езел, с подобна визия), а и да не забравяме, че е търсена и външна прилика за някои от основните герои (бяха излезли материали). Но дългият кастинг си е струвал.  

Не знам  защо много познато ми звучи последният пост?! Чела ли съм го някъде това за чакането на Илкер newsm78  Май постът е по-подходящ за едноименната тема или по-скоро за бившата тема на предпоследния проект на Илкер с "предизвестения му цял месец преди това край". Sorry Hug



Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 00:15 от Bagi

# 695
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Баги  newsm10



Скрит текст:

# 696
  • Мнения: 2 195
Днес е Богоявление!
Нека бъде светлина!

Скрит текст:
Кръщение Господне. Икона от 12 в., манастира "Св. Екатерина" в Синай
Кръщение Господне.
Икона от XII в., манастира "Св. Екатерина" в Синай

На Запад Богоявление се чества от IV в. ­ най-напред в Галия (361 г.), след това в Испания (380 г.) и накрая в Италия (ок. 400 г.).

 

Рождество Христово - Икона от 7-9в., манастира св. Катерина в Синай (St. Catherine monastery in Sinai, Egypt). Източник: touregypt.net.
Рождество Христово.
Икона от VII-IX в., манастира "Св. Екатерина" в Синай

През IV в. на Богоявление се прославя главно раждането на Спасителя. Кръщението Господне става основно събитие на този ден, 6 януари, едва след отделяне на Рождество Христово като самостоятелен празник, честван на 25 декември. Поклонението на мъдреците пред новородения Спасител се пренася към рождественската служба. Постепенно от празника Богоявление изчезва и честването на чудото в Кана Галилейска. Така основна идея на богоявленската служба остава кръщението на Господ Иисус Христос от св. Йоан Кръстител в река Йордан.

Причините, поради които Рождество Христово не се чества като самостоятелен празник през първите три века, се коренят в християнския възглед за човека, според който предимство пред телесното раждане и земния живот имат духовното раждане (кръщението) и телесната смърт, която е раждане за вечен живот. Ето защо смъртта на мъчениците била наричана рожден ден. Телесното раждане не е повод за радост поради това, че още един грешник идва на света. Радостно е обаче, когато този грешник повторно се роди в банята на кръщението. Ако го нямаше това духовно раждане, бихме могли заедно с многострадалния Йов да кажем: “Да се провали денят, в който се родих, и нощта, в която рекоха: зачена се човек!” (Йов 3:3). Ето защо ранните християни празнували възкресението Христово и неделята, Петдесетница и празниците на мъчениците, а както видяхме и кръщението на Господа много преди да се установи самостоятелен празник за Неговото раждане.

 

Рождество Христово.Празникът Рождество Христово е честван на датата 25 декември най-напред в Рим, вероятно още отпреди 336 г. Според някои той е установен от папа Либерий в 354 година. Как става това?

От времето на император Аврелиан (270-275) до управлението на Константин Велики (306-337) в Рим като официален дворцов и държавен бог се чества богът на непобедимото слънце. Култът към слънцето и неговия празник навлиза в Римската империя от Изток. Особено тържествено той се празнува по времето на император Юлиан Отстъпник (361-363). 25 декември се счита за ден, в който светлината побеждава тъмнината. Това е рожденият ден на непобедимия бог на слънцето.

Константин Велики обаче, противно на своите предшественици започва да почита истинския Бог, Твореца на слънцето, Който се нарича "Слънце на правдата" (Мал. 4:2). Съвсем естествено е тогава, в деня, в който езичниците почитали непобедимия бог на слънцето, християните да прославят раждането на Слънцето на правдата, истинската Светлина на света. Така на този ден започнали да празнуват Рождество Христово.

През следващите няколко десетилетия този празник започва да се чества самостоятелно на 25 декември и в отделни църкви на Изток. Така през IV в. се извършва взаимна замяна на двата празника: Изтокът дава на Запада Богоявление, а Западът дава на Изтока Рождество Христово.

На Изток Рождество Христово започва да се празнува най-напред в Константинопол. Въведен е от Св. Григорий Богослов на 25 декември 379 г., когато в параклиса “Анастасия” произнася едно слово за Рождество Христово. В словото си за Богоявление, произнесено на 6 януари 380 г., той, като споменава отминалия празник Рождество Христово, нарича себе си основател на този празник.

В Кападокия Рождество Христово се въвежда вероятно от св. Василий Велики, в Антиохия ­ от св. Йоан Златоуст.

От източните църкви новият празник най-късно е въведен в Йерусалим ­ през втората половина на V или дори VI век.

Като резултат от преместването на датата на Рождество Христово се преместили и датите на Обрезание Господне ­ 8 дни след Рождество, на 1 януари (ср. Лука 2:21); Благовещение ­ девет месеца преди това, на 25 март; Рождение на св. Иоан Кръстител ­ 24 юни, и Сретение Господне ­ 2 февруари (ср. Лук. 2:22).

Андриан Александров
ЦВ
Брой втори за 2005 година

На всички именници да им се свети името!
Цветарката е в затвора, но розата й е за вас Grinning

# 697
  • Мнения: 4 240
Баги,Ринка, Невин   bouquet за преводите на интревюто на ИА и пояснението за бъдещия игрален филм.
И аз като Цвети  Peace се надявам след приключване на сериала ИА да продължи да говори по същия начин за Туба, че нещо предишните й двама колеги бързо ги хвана амнезията за нея  Rolling Eyes. Единия обаче вече започна да излиза от това състояние и има проблясъци на паметта и си спомня и нея и съвместния им филм.  Laughing Може би след някоя година и втория ще започне да подобрява паметта си  newsm78
Илкер не е чакан специално, а просто е търсен сред многото кандидати най-подходящият ( за ролята на Али бе спряган и един от гл. актьори в Езел, с подобна визия), а и да не забравяме, че е търсена и външна прилика за някои от основните герои (бяха излезли материали). Но дългият кастинг си е струвал.  

Не знам  защо много познато ми звучи последният пост?! Чела ли съм го някъде това за чакането на Илкер newsm78  Май постът е по-подходящ за едноименната тема или по-скоро за бившата тема на предпоследния проект на Илкер с "предизвестения му цял месец преди това край". Sorry Hug
Баги  smile3521
Днес е Богоявление (Йордановден)
И се прави водосвет за здраве

Честит Имен Ден на всички именници!
Скрит текст:
21
06 Яну 2013|07:00|Аз жената

Снимка: Булфото
На този ден според библейската легенда е покръстен Исус Христос във водите на река Йордан от Йоан Кръстител. В момента на кръщението небето “се отваря” и Светият дух слиза върху Христос във вид на гълъб, а от небето се разнася глас: “Този е Моят възлюбен Син, в Когото е Моето благоволение”. Оттук и названието на празника – Богоявление.
На този ден се извършва освещаване на водата. След службата в църквата свещеникът хвърля кръст във водата, а ергени го изваждат. Вярва се, че този, който е извадил кръста от водата, ще бъде здрав и щастлив. Той обикаля с кръста селото, а всички го даряват. Има поверие, че ако хвърленият във водата кръст замръзне, годината ще бъде здрава и плодовита.
С Йордановден е свързано поверието, че в нощта срещу празника небето се отваря и който в този момент си поиска нещо, то ще се изпълни. От днес започва и изпращането на сгледници и периодът на сватбите до Великденските заговезни.
На този ден празнуват Йордан, Йорданка, Данчо, Данка, Боголюб, Боголюба, Божан, Божана, Дана, Бистра, Боян, Богдан, Богдана.
На 6 януари се освещават военните части и бойните знамена. Първият водосвет е направен на 19 август 917 г. преди битката при Ахелой. Ритуалът се извършва от 1879 г. до 1946 г. Традицията е възобновена през 1993 година.




ПП.Баги,Цвети  Hug писали сме по едно и също време  Whistling

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 01:09 от kanti

# 698
  • Разград
  • Мнения: 8 243



06 януари - Йордановден (Богоявление)
На този ден според библейската легенда е покръстен Исус Христос във водите на река Йордан от Йоан Кръстител. В момента на кръщението небето “се отваря” и Светият дух слиза върху Христос във вид на гълъб, а от небето се разнася глас: “Този е Моят възлюбен Син, в Когото е Моето благоволение”. Оттук и названието на празника –Богоявление! На този ден се извършва освещаване на водата. След службата в църквата свещеникът хвърля кръст във водата, а ергени го изваждат. Вярва се, че този, който е извадил кръста от водата, ще бъде здрав и щастлив. Той обикаля с кръста селото, а всички го даряват. Има поверие, че ако хвърленият във водата кръст замръзне, годината ще бъде здрава и плодовита.
С Йордановден е свързано поверието, че в нощта срещу празника небето се отваря и който в този момент си поиска нещо, то ще се изпълни. От днес започва и изпращането на сгледници и периодът на сватбите до Великденските заговезни.
На този ден празнуват Йордан, Йорданка, Данчо, Данка, Боголюб, Боголюба, Божан, Божана, Дана, Бистра, Боян, Богдан, Богдана. На 6 януари се освещават военните части и бойните знамена. Първият водосвет е направен на 19 август 917 г. преди битката при Ахелой. Ритуалът се извършва от 1879 г. до 1946 г. Традицията е възобновена през 1993 година!
Честито на всички именници!

# 699
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Не знам  защо много познато ми звучи последният пост?! Чела ли съм го някъде това за чакането на Илкер newsm78  Май постът е по-подходящ за едноименната тема или по-скоро за бившата тема на предпоследния проект на Илкер с "предизвестения му цял месец преди това край". Sorry Hug

Като обявиха че той ще е в главната роля го прочетох точно там, че чакали точно него да приключел ангажимента му. Добре че преждевременно спряха сериала защото не можех да си представя колко щяхме да чакаме още за да почне новия сериал.

# 700
  • Мнения: 659
Честит Имен Ден на всички, които празнуват на този ден!   bouquet
На всички пожелавам здраве!  Grinning  bouquet

# 701
# 702
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро!  Hug

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички!   bouquet

Никол  Hug

Аз  Wink да добавя и кафе!  Laughing

И да се погрижим за празничното настроение в темата, а дано по-късно ни зарадват и с някоя новина!  Peace



А феновете не забравят лесно, това което веднъж е докоснало сърцата им!  Peace Та, затова два колажа от дизито от тази сутрин!  Simple Smile

Скрит текст:

# 703
  • Мнения: 10 029
Добро утро!  Hug



Честито Богоявление! На всички - здраве, спокойствие, святост и любов! Честит имен ден на онези, които днес празнуват имената си!  Praynig

Беше ми много забавно да прочета постовете ви и подкрепям поста на Баги!  Hug
Вече знам, че Туба изпълнява отлично ролята си, щом започнаха да се появяват такива постове, като този на красавеца  Laughing
Бях убедена, че някои ще стигнат до там, даже го написах, и ме е яд, че не се хванах на бас, щях да го спечеля!  Mr. Green
Приятен ден, дами и ако не участвате в хващането на кръста, отидете да гледате, защото това носи здраве и късмет!  Hug

# 704
  • Мнения: 4 535


Честит празник! Grinning
Добро утро и от Надин!  Wink Щеше да е само малко по-добро, ако Гришо беше спечелил първия си финал в големите турнири по тенис, ама и така му се радвам Peace, опитността на Мъри си каза думата Sad От опит го знам Joy

 

Радвам се, че "20 минути" се гледа, щом има хора да се сещат за него и по нощите Grinning



А е минал само един епизод от "минутите" Joy Joy

Светъл ден, като светлата страна на снимката! Wink Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт