Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 20

  • 67 333
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 738
Скрит текст:
Spacey = variant of spacy. Slang vague and dreamy, as if under the influence of drugs

# 706
  • Мнения: 126

NOt spacey e "не е замечтан и отнесен"  Laughing


Права си. Добре, че ми обърна внимание (не за въпросника, а изобщо). Ще се радвам, ако провериш какво означава като сленг. А не би ли могло да е от "not in space"? За благодарност ти изпращам текста на една песен, където е употребено "spacey". Може и да я знаеш. http://dream-street.diskografie.info/bg/i-say-yeah-if-you-say-alright Party

Мерси за песента - там изглежда spacey е употребено като разсеян. Аз вчера прочетах, че
куркумина (турмерик) помага, чрез регулация на работата на неутрофилите, които се
активират при чревни възпаления (intestinal inflammation) и при inflammatory bowel disease  (IBD).
Аз преди две години открих куркумина и бях във възторг, но по-късно установих, че при
постоянна употеба може да даде странични ефекти, защото е много мощен антиоксидант и т.н.
освен това ми се струва, че при хора със жлъчни проблеми може да даде непрятни странични
ефекти, и сега го вземам само от време на време и нямам проблем. Обикновено го вземам като
трябва да изчистя нещо голямо, което не ми се чисти (мазето) или да правя нещо за което се
изсиква голяма енергия, защото като взема Turmeric се чувствам енергична.
Вземам Turmeric Phytosome with Meriva. Ето какви абстракти намерих. Не мога да дам турмерик
на детето ми защото аз всичко му разтварям в напитки, а турмерика има гаден вкус и освен това
той капсули не пие.

The role of neutrophils during intestinal inflammation. -

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22491176


Curcumin (1,7-bis(4-hydroxy-3-methoxyphenyl)-1, 6-heptadiene-3,5-dione) Blocks the Chemotaxis of Neutrophils by Inhibiting Signal Transduction through IL-8 Receptors -

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1940327/


Modulation of neutrophil motility by curcumin: implications for inflammatory bowel disease.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20629184


The role of neutrophils during intestinal inflammation. -

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22491176








# 707
  • Мнения: 143
Момичета,благодаря ви много.Детето ми е с диагноза ГРР.Правихме изследвания и се оказа,че няма тежки метали всичко е в норма,но въпреки това доц.Георгиева от Варна ни назначи диета,която спазваме вече 6 месеца и виждам ,че при нас резултат няма.

Ohhhhhhhhhhhh ooooh!
тази доц. Героиева е .... просто не мога да намеря думи да опиша възмущението си.  Извинявам се но това е единствената гастроентероложка във Варна и тя е ужасна меко казано икато специалист и като поведение. Всеки родител на дете с проблеми ( не само деца със СОП но и деца просто с гастропроблеми  ) опира до нея а от там рядко съм чувала тя да е решила нещо. Работи се на принципа на проба-грешката. Най-често нещата се решават от само себе си, ако въобще се решават.


аз съм от варна и направо споделям, че ако от всичко което сте направили досега нямате подобрение ( диета, логопед, специален педагог) е по-добре да предприемете едно по задълбочено обследване което се прави само в София за сега. Във Варна всичко се дялка на парче, няма комплексност на диагностирането, няма комплкесност на решението.

Това ГРР от д-р Топалова ли ви е поставено. Май да, защото тя беше единствената детска психитърка работеща по  здравна каса във Варна. Тя също е просто един медик , който дори не си прави труда за запомни пациентите си които вижда като най-малко всеки 6 месеца. Аз не виждам в това нищо професионално. слага си диагнозата и край. Тази диагноза описва моментните й виждания  за 20-30 минути и толкова - къде е срванението й спрямо предишното обследване- ами на бумагата пред нея- тя не си спомня друго.  Освен това тя не ви казва че ако нещо се прави и то има успех, диагнозата се сменя при следващо реобследване.


Опитвали ли сте в някакви фондации за деца - Карин Дом, Радост за нашите деца там какво ви казват за поведението на детето?

повратям се , НО според мен трябва просто да поемете дълбоко въздух да се успокоите и ако имате възможност на всяка цена да направите едно обследване в софия - в темата ще ви препоръчат къде, а вие изберете. Освен диагноза там ще ви дадат направление за работа с детето според дефицитите. Като свършите това, от там нанатък вече ще мислим какво мога да ви препоръчам на Варненска почва .
 Hug

Къде не сме ходили....вече и аз не знам.А за д-р Топалова съм напълно съгласна с теб-права си.Карин дом-впечатления отрицателни от моя страна.За поведението на детето няма коментари от тяхна страна.За доц.Георгиева започвам да клоня,че и за там не сме/претупва се всичко на бързо/но аз бях длъжна да пробвам и с диетата -но до момента даже и капка в морето няма промяна в поведението и въобще,смисъл не виждам.В София бяхме при доц.Божинова,изписва Ноотропил и до тук.Правихме ЯМР на главият мозък -всичко ок.Трябва ми добър дет.психиатър,психолог,в която и точка на земята да се намира съм готова да отида,защото това поведение на детето ми не е нормално.Тръшкане,блъскане,удряне и всичко каквото иска да става,явно няма нищо общо с характера.
Използвам тук ,да благодаря на всички мами които се включиха,за да не го правя поотделно на всички.Лека вечер!

# 708
  • Мнения: 1 738
В началото на темата има линк към този материал, откъдето са цитатите. Той е разработен от голяма група американски лекар (педиатри, психиатри, гастроентеролози и др.), които са анализирали всичко, публикувано  във връзка със стомашночревните нарушения при хората от спектъра.

Оценка, диагноза и третиране на стомашночревните нарушения при индивиди с ASD: консенсусен доклад
(Evaluation, Diagnosis, and Treatment of Gastrointestinal Disorders in Individuals With ASDs: A Consensus Report, Pediatrics 2010;125:S1–S18)
………………….
Стомашночревните проблеми могат да се манифестират като не стомашночревни. Horvath и Perman13 например съобщават, че 52% от децата с ASD и стомашночревни проблеми имат неспокоен сън и се будят нощно време (в сравнение с 7% от здравите си връстницир Р<0,001). 43% от децата с ASD, страдащи от гастроезофагиален рефлукс (ГЕР),  имат необяснима раздразнителност в сравнение с 13% от децата без рефлукс. При индивидите с ASD промените в поведението, включително проблемното поведение, могат да се считат за маркери за абдоминална болка или дискомфорт (таблица 2).

Емпиричното лечение, проведено от гастроентеролог или специалист с опит в нервентералната дисрегулация, може да бъде от решаващо значение при пациенти без други болестни прояви (напр. загуба на тегло, повишена температура, кръв в изпражненията) преди да се пристъпи към инвазивни методи за оценка. Но при децата с ASD поведенческите индикатори могат да бъдат единствената проява на болката и да е трудно да се реши, дали да се опита емпирично лечение или да се направи медицинска оценка.

Становище 6
Индивидите с ASD, имащи стомашночревни симптоми са с повишен риск от проблемно поведение. Диагностичната оценката при пациенти със стомашночревни нарушения и поведенчески манифестации трябва да бъде комплексна.

В литературата нарастват данните за  това, че индивидите с ASD и стомашночревни симптоми имат по-висок риск от проблемно поведение от индивидите с ASD без такива симптоми. Проблемните поведенчески прояви са повтарящи се прояви, влияещи върху функционирането на индивидите, семейната среда и обществото. Проблемните поведенчески прояви са единственият най-важен фактор за определяне качеството на живот на индивидите с ASD и грижещите се за тях.  
При индивидите с ASD звуковите и двигателните прояви, включително  проблемното поведение,  изразяващо се в самонараняване и агресивност, както и промените в общото състояние (напр. нарушен сън, раздразнителност), могат да са в действителност поведенчески манифестации на болка или дискомфорт (Tаблица 2). От друга страна, абдоминалният дискомфорт, както и симптоми като запек, флатуленция (много газове), подуване на корема, диария, напрежение в корема, могат да бъдат манифестации на нервентерална дисрегулация или СРЧ. Понякога е трудно да се отдиференцира диагностично СРЧ (синдромът на раздразненото черво) от други нарушения без инвазивни изследвания. Но при пациенти, които нямат загуба на тегло, нямат кръв в изпражненията, имат нормална пълна кръвна картина и нормален анализ на урината, оценката трябва да се направи в реда, описан в таблица 3.

Засега липсват указания за оценка на стомашночревните нарушения при индивидите с ASD, основани на конкретните данни. Затова личните лекари, психиатрите, психолозите, педиатрите и гастроентеролозите трябва да работят заедно по оценката и лечението на стомашночревните нарушение при индивидите с ASD

# 709
  • Мнения: 56
Zdraveite mami kakvo shte kajete za kapkite na Bah -davate li na dezata i kakvi rezultati davat?

# 710
  • Мнения: 126
В началото на темата има линк към този материал, откъдето са цитатите. Той е разработен от голяма група американски лекар (педиатри, психиатри, гастроентеролози и др.), които са анализирали всичко, публикувано  във връзка със стомашночревните нарушения при хората от спектъра.

Оценка, диагноза и третиране на стомашночревните нарушения при индивиди с ASD: консенсусен доклад
(Evaluation, Diagnosis, and Treatment of Gastrointestinal Disorders in Individuals With ASDs: A Consensus Report, Pediatrics 2010;125:S1–S18)
………………….
Стомашночревните проблеми могат да се манифестират като не стомашночревни. Horvath и Perman13 например съобщават, че 52% от децата с ASD и стомашночревни проблеми имат неспокоен сън и се будят нощно време (в сравнение с 7% от здравите си връстницир Р<0,001). 43% от децата с ASD, страдащи от гастроезофагиален рефлукс (ГЕР),  имат необяснима раздразнителност в сравнение с 13% от децата без рефлукс. При индивидите с ASD промените в поведението, включително проблемното поведение, могат да се считат за маркери за абдоминална болка или дискомфорт (таблица 2).

Емпиричното лечение, проведено от гастроентеролог или специалист с опит в нервентералната дисрегулация, може да бъде от решаващо значение при пациенти без други болестни прояви (напр. загуба на тегло, повишена температура, кръв в изпражненията) преди да се пристъпи към инвазивни методи за оценка. Но при децата с ASD поведенческите индикатори могат да бъдат единствената проява на болката и да е трудно да се реши, дали да се опита емпирично лечение или да се направи медицинска оценка.

Становище 6
Индивидите с ASD, имащи стомашночревни симптоми са с повишен риск от проблемно поведение. Диагностичната оценката при пациенти със стомашночревни нарушения и поведенчески манифестации трябва да бъде комплексна.

В литературата нарастват данните за  това, че индивидите с ASD и стомашночревни симптоми имат по-висок риск от проблемно поведение от индивидите с ASD без такива симптоми. Проблемните поведенчески прояви са повтарящи се прояви, влияещи върху функционирането на индивидите, семейната среда и обществото. Проблемните поведенчески прояви са единственият най-важен фактор за определяне качеството на живот на индивидите с ASD и грижещите се за тях.  
При индивидите с ASD звуковите и двигателните прояви, включително  проблемното поведение,  изразяващо се в самонараняване и агресивност, както и промените в общото състояние (напр. нарушен сън, раздразнителност), могат да са в действителност поведенчески манифестации на болка или дискомфорт (Tаблица 2). От друга страна, абдоминалният дискомфорт, както и симптоми като запек, флатуленция (много газове), подуване на корема, диария, напрежение в корема, могат да бъдат манифестации на нервентерална дисрегулация или СРЧ. Понякога е трудно да се отдиференцира диагностично СРЧ (синдромът на раздразненото черво) от други нарушения без инвазивни изследвания. Но при пациенти, които нямат загуба на тегло, нямат кръв в изпражненията, имат нормална пълна кръвна картина и нормален анализ на урината, оценката трябва да се направи в реда, описан в таблица 3.

Засега липсват указания за оценка на стомашночревните нарушения при индивидите с ASD, основани на конкретните данни. Затова личните лекари, психиатрите, психолозите, педиатрите и гастроентеролозите трябва да работят заедно по оценката и лечението на стомашночревните нарушение при индивидите с ASD



Къде ще ходиш като информацията идва при тебе, но ти нямаш очи/уши/език - ами руски ?
за нея. Точката на света ще ти пръсне парите като стой та гледай, можеш да си пръскаш парите
от и във България, но ако ти се екскурзиантства, защо не - всеки си знае материалното
положение. И аз искам на екскурзия - в България, ама си знам материалното положение и цената на билетите.
Боже, боже, в България видях всичко по аптеките, което е нужно за да се излекува аутизъм и тантруми! Някои специфични неща - добавки могат да се поръчат от amazon, iherb, kirkman и др.
ако не могат да се намерят подобни на тях по аптеките или в магазините за био-храни и
добавки в България.
Ето, тази американка от видеото е отишла на екскурзия до Русия
да осиновява дете и в резултат
едно русначе е много зле - защото жената е с морални дефицити - малки (може би) и
празнини в образованието - големи (със сигурност).
Ето какво става, когато "простачка" отиде на екскурзия, готова съм в очите да и го кажа,
но изглежда дори "терапистите", които понякога ненавиждам са и го казали, че е крейзи лейди!

Коментара ми от вчера към това видео - http://www.youtube.com/watch?v=G43qNZjmfz0


Мнението ми за горното видео - Това са маймунски работи Laughing
Ако не се открият истинските медицински проблеми на детето, ша са имитираме
като маймуни! Нисък витамин D - на повечето хора им е нисък витамин D3,
ама те не знаят, защото не са си го мерили. Ниско ниво на минерали,
особено на молибден и хром, дефицит на един, два или повече витамина от
B-групата. Окислителен стрес - оправя се за месец - два с хубав витамин Е
от растителен източник. Ниско ниво на Омега - 3 (DHA), недостатъчна консумация
на холестерол - напр. от масло или MCT oil - извлича се от кокосово масло, само един милилитър
на ден и децата се успокояват, особено тези с нисък карнитин.
Невъзможност/затруднение да се усвоява фолиевата киселина (няма значение, че в плазмата може да е висока)
и имат нужда от специална форма на фолиевата киселина
(l-5-methyltetrahydrofolate), която е по-лесно усвоима от от организма.
Имат разни органични ацидемии и ацидурии (тялото произвежда разни
киселини, които пречат на метаболизма и де факто саботират разни процеси,
например детокса и метилацията). Понякога за органични ацидемии помага
диета и определени витамини или добавки. Някои деца произвеждат не само
разни киселини, но и разни захари - пентози, които също саботират разни процеси,
например може да блокират антиоксидатните и тогава децата трябва да
вземат повече антиоксиданти. Органичните ацидемии могат да са в по-мек
вид или по-сериозни. Някои имат митохондриална дисфункция,
нисък карнитин, нисък глутатион, анемии - даже понякога по два вида анемия,
какво ли не!
Тези терапии са мижи да те лажем, но наистина помагат така, както работата
едно към едно на килима със здраво дете би помогнала на детето да се развие
по-добре в някаква област, например финни моторни умения и т.н.
Не се ли адресират медицинските проблеми на детето, ако детето не се
оправи от самосебе си просто става "изоставане" - меко казано.
Тези медицински проблеми са такива, че веднага трябва да се реагира, ама не с терапии,
а да се търси "какво му има на детето" - гастроентеролози,
метаболитни специалисти и т.н.
Терапиите даже трябва да се изхвърлят от аутизма, защото забавят
адресирането на медицинските проблеми на децата - терапистите обикновено
дрънкат "щуротии за любов", но анемия или автоимунно заболяване, което
атакува фолатния рецептор или заболяване, което се лекужа подобно на болест на Крон
или inflammatory bowel disease и Irritable Bowel Syndrome (IBS), не се оправят с "любов"


Кабриолет - Малыш -

http://www.youtube.com/watch?v=gfw0JOyaARw


Мъркюри райзинг, защото детокса не работи - нисък глутатион.

Аутизма е резултат от невежеството на майките, защото не се интересуват
от ИСТИНАТА, а истината е че децата им имат комплексно заболяване,
което е сбор от да речем десет - петнадесет отделни или свързани
медицински проблема - лекува се всяко едно от тези 15 неща,
започва се от червата, адресират се непоносимости
и алергии, хранителните дефицити и анемиите, имунната система (цинк, вит. D3, коластра),
мито дисфункцията, черния дроб, бъбреците, адресира се
дефицита на витамин D3, дефицита на минерали, и накрая се прави детокс, след детокса захранване, после пак
детокс, ако ще само с чесън, Sambucol и ригън да е. Накрая няма аутизъм и следва
обвинение (обвинение от обществото, защото обществото е научено, че аутизъм не се лекува)
за грешно поставена диагноза, блах. Вече ме обвиниха в това - и то първо педиатърката ми,
въпреки че педиатърката ми рева като ми каза за диагнозата! И аз като го оправих за три години тя ми каза,
че може да са били посбъркали - да, ама не - детето беше с аутизъм индуциран
от ваксини.
Аутизъм се диагностицира без НИТО ЕДИН МЕДИЦИНСКИ ТЕСТ - само по поведение - маймунска работа,
просташка работа, и така децата не се лекуват, а ги пращат на речева
терапия и те като не се лекуват на време си остават бавно развиващи се.

Защо на никой не му прави впеюатление, че ВИНАГИ аутизъм се диагностицира без
нито един медицински тест??? Това не е ли съмнително за вас? Ами, няма такава
болест, ето защо няма медицински тестове. Когато се направят лабораторните
тестове може да се открият и двайсе медицински проблема/болести - един върху друг
като пластове, някои от тези проблеми са свързани по между си. И въпреки, че
всичко в лабораторните тестове крещи за болест се твърди, че аутизма, не е болест.

Не говори, няма очен контакт, на 30 месеца не знае цветовете,
не се обръща на името си, а майката като сочи с пръст лапето не гледа в
посоката, където сочи майката, реве вечер, не спи, събужда се в пот, реди
предмети в редица, изостава с моторните умения - вай, аутизъм!
Това им са критериите за аутизъм - слагат етикета и никакви тестове,
никакви изследвания - дай пари за речева терапия, щото терапистите и те
семейства хранят. Е, сега не само говори, но и псува много добре, скоро
и на два езика, защото с псувните на български сме назад, иначе редовно
чувам: - "Уот дъ фак, Уот дъ хел, ю стюпид фак, ийт май дик! Мама, гет аут оф хиъ"
Псувните ги научи от youtube, защото гледа анимация за възрастни,
например "робот чикен", дЪ Симпсънс, Фемили гай и др. с псувни и мръсотии,
към полунощ има някакви анимации за възрастни, редовно ги гледа,
харесват му, как да го спра детето, нека да се учи.
"Уот дъ хел" от анимацията го научи, а другите по-солени от youtube

Боже, тази американка от рашън произход от видеото е толкова простичка - върти са с детето като малоумна
и даже го кара да се моли на господ - простотия до шия! Такива като тази
маймуна ме вбесяват! Арт - фарт, казвам аз! Тази простачка от видеото
и такива като нея са виновни за епидемията, защото АРТ-а е за накрая,
а първо са лабораторните изследвания, но те не ги изследват и не ги лекуват - само терапии
правят и после следва АРТ - ФАРТ! Лекуват запек и диария с едно и също - с АРТ,
което е абсурдно, но се случва - днес и сега - пред очите на всички!
Почти всички аутисти имат запек или диария, но вместо облекчение на
стомашни проблеми и анемии им предлагат само и единствено АРТ - ФАРТ!
Проста е, може да е добра, но е проста - естествен отбор! Няма собствено дете,
осакати и чуждото - наваксинирали са го добре като осиновено от чужбина!
Маймуната е проста - не може да научи био-химия и лапето артиса! Жалко за
русначето - споделя съдбата на ваксинираните американчета с майки дет' са прости като пън!

Ето как се възстановява от аутизъм - има много химия в тези рикавъри стори -
я някой е споменал за арт-фарт, я не, но се говори за Gastrointestinal issues.

Stories of Recovery -

http://generationrescue.org/recovery/stories-of-recovery/


Helpful Therapies: GF/CF diet with a lot of fruits, vegetables and protein “Alex had an IGG and IGE performed and he is allergic to eggs, corn, and sensitive to gluten and casein, as well as mushrooms, brewer’s yeast and lemon); Chelation (epsom salt baths, malic acid/magnesium malate, alpha lipoic acid, rectal suppository of DMSA/Glutathione 3 days on/11 days off); supplements (glutathione cream, vitamin D-3, calcium with vitamin D, DMG, selenium, lithium cream, MinerAll, Spectrum Complete Multivitamin, probiotic, cod liver oil, carnitor, L-Carnosine, Detox-Aid, PhosChol, B6, B12, folic acids); other biomedical treatments (Deplin, Diflucan, Nystatin, natural remedies like grapefruit seed extract, and Brainchild Nutritionals Yeast Killer Package); HHV-6 was treated with Valtrex; occupational therapy/sensory integration; ABA/VB; speech therapy; social skills group, reading comprehension tutoring. “I am a physical therapist so I worked on his motor planning and hypotonia.”


Ах, защо не виждам Омега-3 горе, може би тази майка знае, че Омегите не винаги помагат ...
хм, дала е cod liver oil - малко се дава, но е добре да се даде все пак, защото е естесвен
източник на витан А и витамин D.

Какво е PHOSCHOL - (American Lecithin)
Phosphatidylcholine (highly purified lecithin)

Detox-Aid  (kirkman) - Calcium D-Gluconate - 400 mg., Reduced L-Glutatione - 150 mg.,
L-Taurin - 100 mg., Alpha Ketoglutaric Acid - 75 mg., Olive leaf Extract - 130 mg.,
Milk Thistle Seed Extract (80% Silymarin) - 100 mg., Turmeric - 150 mg.

Много ми харесват дозите в Detox-Aid - според мен това са безопасните дози на тези съставки.


Deplin - Deplin® (7.5mg and 15mg L-methylfolate) -   Deplin се изписва
от лекар, защото милиграмите са много.

А иначе 1000 микрограма. като добавка 5-MTHF се намира свободно.
1000 микрограма(mcg.) прави един милиграм.

Сбърках в първия си постинг до Мира7, защото съм писала, че 5-MTHF идва във капсула по един грам, а то е един МИЛИГРАМ, извинявам се - все пак е форум, така че "грешки" са възможни,
добре че не съм станала лекар, че колко ли човека щях да "почерпя" от нещо с грамове, вместо с
милиграми и микрограми.

Сбърках и го поправих в постинга, защото още е възможно да се редактира - отдъхнах си,
да - във форума можеда се редактира, но в живота - не!

 1 milligram = 1000 micrograms

 1 gram = 1000 milligrams


Diflucan, Nystatin - very powerful antifungal treatments

Valtrex - Valtrex is an antiviral drug. It slows the growth and spread of the herpes virus so that the body can fight off the infection. Valtrex will not cure herpes, but it can lessen the symptoms of the infection.

Какво е всъщност HHV-6? Human Herpesvirus 6 (HHV-6) is a set of two
closely related herpes viruses known as HHV-6A and HHV-6B that infect nearly all
human beings, typically before the age of two.

Малоумието се е наложило, защото малоумието е агресивно - говорят
за любов до степен да ги вземеш за педофили/педофилки, говорят за приемане в обществото,
като че ли болестта трябва да се приема. Аз не приемам
болестта - защо да я приема като мога да я излекувам (с доктори за консултанти)!


Песня "До чего же ты хорош..." -

http://www.youtube.com/watch?v=WMjwohH7W0U

Хм, и още нещо от видеото - това, че имам руса коса и сини очи ( като бях на една година) -
wishful thinking,
не ме прави скандинавка, а ... african girl (good point - UCLA)!

P.S. Нистатина и др. два антибиотика - Diflucan и Valtrex не са задължителни










Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 20:43 от svinia007

# 711
  • Мнения: 2 140
Сигурна съм, че всички жадуваме за положителни емоции.
Вибрацията на думите

# 712
  • Мнения: 1 738
Сигурна съм, че всички жадуваме за положителни емоции.
Вибрацията на думите

Много вярно написано. В последно време и на мен ми идва много от грубости, цинизми и преиначаване смисъла на хубави български думи в мас медиите и не само там.  Помолих наскоро една приятелка да не употребява  "изроди"  и "идиоти" за хора, които не харесва. Може би ми се пообиди, но в разговорите след това не съм я чула да  произнася тези думи. Казах й: "Такива думи ми причиняват душевна болка." А вчера водещата на едно предаване каза, че духовните болки са понякога по-силни от физическите и се замислих,  дали тя или сценаристите на предаването й правят разлика между душа и дух и дали съвременните хора не са започнали да забравят за своята душа и тази на другите?! А вас боли ли ви духът? Crazy

# 713
  • Мнения: 126
Сигурна съм, че всички жадуваме за положителни емоции.
Вибрацията на думите

Много вярно написано. В последно време и на мен ми идва много от грубости, цинизми и преиначаване смисъла на хубави български думи в мас медиите и не само там.  Помолих наскоро една приятелка да не употребява  "изроди"  и "идиоти" за хора, които не харесва. Може би ми се пообиди, но в разговорите след това не съм я чула да  произнася тези думи. Казах й: "Такива думи ми причиняват душевна болка." А вчера водещата на едно предаване каза, че духовните болки са понякога по-силни от физическите и се замислих,  дали тя или сценаристите на предаването й правят разлика между душа и дух и дали съвременните хора не са започнали да забравят за своята душа и тази на другите?! А вас боли ли ви духът? Crazy


Като видях русначето и американчетата от това видео и ме заболя -

Autism: The Musical Part 1 - http://www.youtube.com/watch?v=G43qNZjmfz0

shock:

Арт-фарт Mr. Green

Знаете ли в каква криза са в момента американците, а разни госпожи като тази, които
са разведени и няма откъде да дойде зеленото започват "миракъл проджект" и така
родителите, вместо за лекарства (някои от които помагат) или добавки си дават
парите на парясница, която си правела екскурзии до соц. блока да осиновява.
И аз искам мюзикъл - с една пръчка да проверя дали на тази и дрънчи главата на кухо,
но навсякъде има закони и аз не мога да направя моя мюзикъл - СОПА първа част,
ЛОБУТ - трета част и Сръбска Музика - част 3 и 4-ри. Аз само ще си остана с мечтата
за моя мюзикъл, а тази госпожа си е осъществила мечтите - малоумието е агресивно
и "миракъл проджект" е поредното доказателство.

Сигурно съм пристрастна, но не бих дала пари за това, ако съм един средно статистически
американец. Ако имам излишни пари, ще стана участник в "миракъл проджект", ще имам
Пикасо на стената и арт-фарт на всеки милиметър от дома или живота ми, но тези американци,
не са такъв случай, бъдете сигурни, даже съм 100% сигурна, че половината имат повече дългове от мен.
Арт на голо - боди арт - нещо такова се получава.

Не ми е ясно как се спонсорира този проект, дали от родители, чрез някакви такси
за обучението на децата по изкуство или чрез дарения. Каквото и да е идва от джоба на някой.









Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 22:13 от svinia007

# 714
  • Мнения: 616
констанца искам да те попитам за времето когато е започнало подобрените при вас. Зима ли е било или лято? Пробиотици давала ли си - лактофлор или както е там или тази гъба която гледаш? Бирена мая? Марсианци?

Когато при нас има влошаване малкия има едни черни кръгове под очите. Изследванията му бяха в норма. И много пада, като се има в предвид че е дете което иначе изобщо не пада. Тези дни пак имахме подобно влошаване - в поведение, в говор, падания - много, тъмни кръгове и проблеми с акането - от запек на разстройство и обратно.
Първия път като забелязах въпросните тъмни кръгове под очите беше на под годинка.

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 20:42 от ednakaka

# 715
# 716
  • Мнения: 126
констанца искам да те попитам за времето когато е започнало подобрените при вас. Зима ли е било или лято? Пробиотици давала ли си - лактофлор или както е там или тази гъба която гледаш? Бирена мая? Марсианци?

Когато при нас има влошаване малкия има едни черни кръгове под очите. Изследванията му бяха в норма. И много пада, като се има в предвид че е дете което иначе изобщо не пада. Тези дни пак имахме подобно влошаване - в поведение, в говор, падания - много, тъмни кръгове и проблеми с акането - от запек на разстройство и обратно.
Първия път като забелязах въпросните тъмни кръгове под очите беше на под годинка.


Миналата седмица детето ми го удариха с камион- играчка и го водихме на болница да му шият главата, друго дете е запратило камиончето - уж не е имало сбиване или конфликт. А вчера имахме падане с удряне на брадичката - това тази година.

Имах "инцидент" с хлапето свързан дори с намеса на Child Protective Sevices, който се случи
преди две години в края на в февруари. Преди една година имаше влошаване в поведението през пролетта и му дадах коластрата на Киркман - коластрата съчетах с даване на
две шишета Sаmbucol и хлапето се подобри.

Това е обобщението за три поредни години - ужас на квадрат!

Colostrum Gold™ Liquid – Unflavored – Hypoallergenic -

http://kirkmanlabs.com/ProductKirkman/60/1/ColostrumGoldandtrade … 93Hypoallergenic/

Имат и коластра с вкус на малина, но на мене тази горната, която е с вкус на извара ми върши работа, защото я слагах в мляко - прясно или кисело.

Sambucol Sambucol Black Elderberry Immune - http://www.amazon.com/Sambucol-Original-Liquid-Black-Elderberry/ … keywords=Sambucol

Sambucus  на Nature's Way според мен е почти същото и съм го виждала в България, а също
така го купувам по-често него. Понякога купувам Sambucol, а понякога Sambucus.

Nature's Way Organic Sambucus Syrup -

http://www.amazon.com/Natures-Way-Organic-Sambucus-Elderberry/dp … keywords=Sambucus


Сега си спомних какво беше преди три години през пролетта - тогава ми помогна
Nu-Thera на Kirkman, но само временно - спря някакво изпотяване по време на сън,
наложи се след това да потърсим ДАН доктор заради тантруми и се оправиха нещата,
но въпреки това всяка пролет има изненади. Тантрумите продължиха и след посещението
при ДАН доктора, но с течение на времето и като се захрани по-добре с храни,
напитки и добавки, и като захитря тантрумите намаляха и сега са много рядко.


Super Nu-Thera® with 12.5 mg P-5-P Liquid - Green Apple Flavored Concentrate - New Formula -

http://kirkmanlabs.com/ProductKirkman/407/1/SuperNu-Theraandwith … trate-NewFormula/

От Super Nu-Thera се правят почивки и обикновено не се дава цяла доза, защото е
мега витамин - има много високо съдържание на B6 - 5000%.








Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 22:46 от svinia007

# 717
  • Мнения: 616
Коластрата не е ли предимно антитела? Коластра от крава - антитела от крава срещу кравешки болести?  newsm78

# 718
  • Мнения: 126
Коластрата не е ли предимно антитела? Коластра от крава - антитела от крава срещу кравешки болести?  newsm78

Прочети малко и ще разбереш, че коластрата не е само за кравешки болести Laughing

Colostrum has been called "nature's first food" because female mammals produce colostrum just before they give birth.  The yellow fluid is excreted in the milk for approximately three days following birth.  After this, colostrum is no longer produced in the mammal.

Colostrum supplies immune and growth factors and a perfect combination of vitamins and minerals to the newborn.  Colostrum helps support the immune system and provides growth factors to stimulate growth of muscle, skin, cartilage, nerve and bone tissue.

Kirkman's Colostrum Gold™ has been perfected by quality control methods to yield a pure and potent product.  Colostrum is obtained from hormone-, pesticide- and antibiotic-free cows only during the first 24 hours after they give birth.  A multiple filtration process makes Colostrum Gold™ casein free at detectable laboratory levels. Every batch is tested for casein by an independent laboratory before it is shipped to Kirkman®.


Тази коластра на Киркман е без казеин, но ние не сме на диета (в момента) по независещи от мен причини.







Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 22:12 от svinia007

# 719
  • Мнения: 304
Тези дни пак имахме подобно влошаване - в поведение, в говор, падания - много, тъмни кръгове и проблеми с акането - от запек на разстройство и обратно.
Първия път като забелязах въпросните тъмни кръгове под очите беше на под годинка.
Това за тъмните кръгове ми стана интересно и синът ми на моменти има тъмни кръгове и запек лятото по-често. Дори това лято беше на дуфалак. Разстройство по-сило изявено имаше като беше на две години, което продължи месец и повече. Тогава нищо не му помогна и се оправи от само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт