На море в Турция - тема 21

  • 91 020
  • 746
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 10 687
Здравейте, моля ви за мнение относно  хотел sueno beach и silence beash resort. Определено тази година искаме да почиваме в Сиде или Белек. За сега се спряхме на тези двата в Сиде. Ако някой има впечатления за тях, моля да сподели. Интересува ме най вече базата и плажа.

За Сайлънса има мнение на 1-ва страница,не е лош хотела,зависи какви претенции имаш,пързалките,храната,персонала са ОК,стаите биват,имах само 2 забележки,в нашата стая като пуснехме климатика ,все едно валеше в стаята и другото е,че нямаха много време да чистят,почти навсякъде е стъкло и всичко беше на детски ръчички,ако това не ти пречи,хотела е хубав или по-точно казано е от хотелите 5 звезди,среден клас  Peace
По отзивите,които съм чела,Суеното е класа над Сайлънса Peace

# 421
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
meri_ig ние през 2011година почивах ме в хотел Silence Beach Resort,като цяло хотела ми хареса,особенно аквапарка и къщичките със собствен басейн отпред,копирам ти какво съм писала за хотела.Стаята ни беше на първият етаж с изглед към входа на хотела,почистваха всеки ден,мини бара го зареждаха също всеки ден,към стаята имаше и малка стаичка като гардеробна,LSD телевизор,безплатен сейф.На нашият етаж беше камариер,много приятно момче.Основният ресторант огромен и много разпръснат,храната може да се каже,че е на средно ниво,но гладен не можеш да останеш,но пък от към плодове, десерти и баклави имаше в огромни количества.Имаше още няколко ресторанта в които можеш да се храниш и да избягаш от голямата навалица,освен тях и още 6 алакарт ресторанта,които също са безплатно,с предварителна резервация, няколко бара.На лоби бара имаше и няколко вида марков алхол Джим Бим,Джиби,Балантайс,Бейлис,но трябва да си ги поискаш,само Джим Бима беше показан,другите скрити.Един огромен басейн и още няколко по -малки,към комплекса има и аквапарк и луна парк,на всеки човек му дават по три билета безплатно за лунапарка,хавлиите за плажа и басейна с депозит,към хотела има и вилички с отделени басейни,много красиви.Хотела е огромен,с хубави градинки  и потдържана територия,всяка вечер имаше анимация в амфитеатъра,както и през деня на басейна и за децата също.Плажът е пясъчен,  но в морето е със малки камъчета,но пък за сметка на това водата кристално чиста и много топла около 29 градуса.Почиващите в хотела основно бяха турци и руснаци,но определено голямо внимание обръщаха на турците.Има още какво да се желае,но ние останах ме доволни.Ако нещо още допълнително те интерисува питай  :

# 422
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
esstela ме изпреварила  Heart Eyesпреди няколко години едни наши приятели и още едно момче миналата година от друг форум са почивали във Sueno Beach и бяха много доволни.За мене двата хотела са ми доста еднакви,но пред Суено Бийч плажа бил страхотен.

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 23:43 от lora

# 423
  • Мнения: 262
Миналия октомври почивахме в Sueno Beach-Side. Горещо,горещо го препоръчвам с две ръце. Не само заради уникалния плаж  и морето в което няма едно камъче,а и поради огромната територия от 130 дка,перфектно поддържана,базата и обслужването. Е, не е като суперските хотели ,от веригите Rixos или Royal но си е отлична петорка/не бюджетна/. Ако нещо конкретно Ви интересува,на лични ще отговоря с подробности. Simple Smile

# 424
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Малко инфо за хотелите sueno beach и silence beash resort,кои агенции ги предлагат.Благодаря!

# 425
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 779
Малко инфо за хотелите sueno beach и silence beash resort,кои агенции ги предлагат.Благодаря!

Последните 4 поста са точно за тези хотели  Mr. Green За агенции - всички.

# 426
  • Ямбол
  • Мнения: 23
Здравейте! Искам да попитам почивалите в Дидим Бийч Резорт и Елеганс какво представляват фамилните стаи за двама възрастни с две деца от 3 до 12 г., имат ли сушилници, ютии, в коя от двете сгради са? И как стои въпросът с басейните и плажа - достатъчно ли са големи, има ли свободни шезлонги или трябва да се става рано?  А при пристигането кога слагат гривните? Има ли къде да се хапне или пийне нещо преди това?

Последна редакция: нд, 20 яну 2013, 15:17 от katiastamenova

# 427
  • София
  • Мнения: 50
Миналия октомври почивахме в Sueno Beach-Side. Горещо,горещо го препоръчвам с две ръце. Не само заради уникалния плаж  и морето в което няма едно камъче,а и поради огромната територия от 130 дка,перфектно поддържана,базата и обслужването. Е, не е като суперските хотели ,от веригите Rixos или Royal но си е отлична петорка/не бюджетна/. Ако нещо конкретно Ви интересува,на лични ще отговоря с подробности. Simple Smile

Благодаря на всички за коментарите, май за сега се спираме на SUENO BEACH. И цената не е лоша, която ни предлагат. Плажа за нас е важен, да е пясъчен и да няма камъчета в морето. Миналата година почивахме в Дидим - Venosa. Беше ни първата почивка в Турция. Хареса ни, но тази година ни се ходи в Белек или Сиде. Иска ни се да си изберем и по класен хотел. Може да препоръчате и някой от по-класните в Белек или Сиде. Важното е плажа да е пясъчен  и да има аквапарк или повече пързалки, защото сме с деца. Ако някой се интересува за Venosa ще пиша.

# 428
  • Мнения: 437
Здравейте! Искам да попитам почивалите в Дидим Бийч Резорт и Елеганс какво представляват фамилните стаи за двама възрастни с две деца от 3 до 12 г., имат ли сушилници, ютии, в коя от двете сгради са? И как стои въпросът с басейните и плажа - достатъчно ли са големи, има ли свободни шезлонги или трябва да се става рано?  А при пристигането кога слагат гривните? Има ли къде да се хапне или пийне нещо преди това?

За фамилните стаи в Дидим Бийч не мога да кажа, понеже бяхме в стандартна двойна. Но за басейните - има достатъчно места и ние не сме ставали рано да запазваме. Има 3 басейна, отделно 1 с пързалки и 1 детски. Но ние бяхме края на май/началото на юни миналата година, така че не знам в сезона как е. Нас ни сложиха гривните и ни настаниха веднага като пристигнахме около 11ч. и то в новата сграда Елеганс с изглед към морето без да плащаме за това. Много сме доволни.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 10 687
Здравейте! Искам да попитам почивалите в Дидим Бийч Резорт и Елеганс какво представляват фамилните стаи за двама възрастни с две деца от 3 до 12 г., имат ли сушилници, ютии, в коя от двете сгради са? И как стои въпросът с басейните и плажа - достатъчно ли са големи, има ли свободни шезлонги или трябва да се става рано?  А при пристигането кога слагат гривните? Има ли къде да се хапне или пийне нещо преди това?
Сигурна съм,че веднага ще ви сложат гривните и няма да се притеснявате нито за храна,нито за питиета,за другото незнам Hug

# 430
  • Мнения: 1 652
Никога не сме почивали в Турция.Майка и дете на 10 г
Изискванията ми са

1. Красиви заливчета , не дълга плажна ивица
2. Тихо място, не навалица
3. Чиста вода и ситен пясък
4.  По възможност -Не огромен хотел в който да се загубиш
5. Чистене всеки ден
6. Вечерни занимания
7. добра храна
8. Хубави  допълнителни екскурзии
9. хубава гледка от стаята
10. Да е хотел посещаван от деца

Насочила съм се към Бодрум.Видя ми се красиво място със заливчета. Моля да ме  посъветвате дали е така, а също и да ми препоръчате хотел. Края на юни бих искала след 15 юни, може и по-късно. Бюджет около 3000 лева със самолетните билети и допълнителните екскурзии- всичко.
Приемам и други предложения- за други курорти.

Благодаря  предварително.

# 431
  • Мнения: 4 425
tinitka, jfjallen, Diana_Don, Galactic Voyager, благодаря ви, момичета, че се включвате с мнения! Hug
Никой за съжаление, не ми каза за температурата на водата....Важно ми е, искам да правя плаж на морето, басейни, пързалки и други забавления не са ми важни. Ние сме "възрастна" двойка и искаме спокойна почивка, море, качествена храна и в никакъв случай блъсканица и навалици. Посъветвайте ме от личен опит, моля!
Galactic Voyager, сигурна съм, че разпознаваш в наше лице един от "типовете" кленти и можеш да препоръчаш нещо адекватно.  Peace
Diana_Don, мислиш ли че Веноса е за нас?


С две ръце ви препоръчвам хотел Папилон Зеугма/Зюгма в Белек, стига да отговаря на бюджетните ви планове. Ние също търсим максимално спокойна почивка и миналата година бяхме от 24 юни - много горещо, водата може би беше 27-28 градуса. Самият хотел не е много голям по площ, по-компактен е, но си има всичко. На мен ми харесва това, че не трябва да ходя по жегите много до плажа. Хотелът притежава един елегантен стил, леко старинен, фоайето и лоби бара ми напомняше на английска къща - обзавеждане, пердета, пиано бара. Храна, обслужване, чистота - перфектни. Мисля, че все още не всички фирми го предлагат, но сега всеки ден се качват хотели - предполагам, че много от тях първо си чакат запълняемостта от европейските туроператори, руските и т.н., но това си е маркетингова стратегия, за която не може да сме толкова сигурни

Препоръчвам го и аз , горещо!Разкошно..обслужването е прекрасно,една идея по-високо ниво от доста 5 звездни хотели ,а храната нива над повечето.На шведса маса да сервират миди,калмари,октоподи ,хайвер и всякакви риби,пука,агнешко  и всичко я някакви специалитети с качествени и скъпи съставки,подправки и суровини.Напитките само квалитетни дори и на плажа можеш да пиеш истинска маргарита ,дайкири и "Дъмпъл" примерно  Grinning

# 432
  • София
  • Мнения: 6 575
Дарена, в Бодрум ситния пясък е кът.  По-скоро е каменисто и в доста хотели пясъкът е докаран изкуствено. За мен е по-скоро курорт за без деца. В Сиде, Анталия гледала ли си оферти ?

# 433
  • Мнения: 136
Здравейте! Искам да попитам почивалите в Дидим Бийч Резорт и Елеганс какво представляват фамилните стаи за двама възрастни с две деца от 3 до 12 г., имат ли сушилници, ютии, в коя от двете сгради са? И как стои въпросът с басейните и плажа - достатъчно ли са големи, има ли свободни шезлонги или трябва да се става рано?  А при пристигането кога слагат гривните? Има ли къде да се хапне или пийне нещо преди това?
Във фамилните стаи има едно голямо легло, едно по-малко и един разтегателен диван. Мисля (не съм сигурен на 100%), че всички фамилни стаи са в Елеганс-а. Сушилници няма, задължително си носете щипки! За ютии не съм сигурен...
Плажът е малък, но не е особено посетен - почиващите са предимно от Обединеното кралство и прекарват деня около басейните (по-близо до чипса). Шезлонги има достатъчно през целия ден - е, ако искате да сте на "първа линия" - трябва да си метнете хавлиите към 06.00. Laughing

# 434
  • Мнения: 42
Ние в крайна сметка резервирахме Pine Bay в Кушадасъ, надявам се да е добър избор, като се върнем септември живот и здраве ще споделя Laughing. Много се чудихме първо се бяхме спряли на други хотели, но тук поне ще сме в къщичка с 2 стаи, което ще ни е много удобно заради децата, които по принцип лягат рано. Като цяло има добри отзиви, аз  не държа да е много луксозно, искам да има плаж и голяма зелена територия заради децата. Ако може тези които са пътували с кола и са спирали за междинно спане да споделят къде точно са спирали и имена на хотели. Hug
Благодаря на всички които ми писаха и за това че винаги сте готови да помогнете  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт