На море в Турция - тема 21

  • 90 966
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 776
Видовете настаняване, които си заслужават в Aqua Fantasy са клубна стая или family world room.
Фамилната трябва да е в world частта, защото само там е разделена на 2 помещения - в клубната е едно по-голямо просто.
И в двете части стаите разбира се са прилични. По един или друг начин, било то и по турските мерки, хотелът е достатъчно висока категория.
Хотелът е толкова разнообразен, че времето прекарано в стаята ще е минимално и не е необходимо тя да е прекрасна.
По мненията на последната страница, човек може да си помисли, че клубната част е коптор, което е ясно, че не отговаря на истината, стаите може да имат някоя друга забележка и да са с поостаряло оборудване, но са напълно прилични.
С подобни снобски мнения е пълно в нета, последното, което ме подведе е, че видиш ли, стандартните стаи в Интерхотел Сандански били трагични. Явно моите стандарти са достатъчно ниски за да може по-старичката част на 4-5 звездни хотели да ми осигури необходимия комфорт.

# 346
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Видовете настаняване, които си заслужават в Aqua Fantasy са клубна стая или family world room.
Фамилната трябва да е в world частта, защото само там е разделена на 2 помещения - в клубната е едно по-голямо просто.
И в двете части стаите разбира се са прилични. По един или друг начин, било то и по турските мерки, хотелът е достатъчно висока категория.
Хотелът е толкова разнообразен, че времето прекарано в стаята ще е минимално и не е необходимо тя да е прекрасна.
По мненията на последната страница, човек може да си помисли, че клубната част е коптор, което е ясно, че не отговаря на истината, стаите може да имат някоя друга забележка и да са с поостаряло оборудване, но са напълно прилични.
С подобни снобски мнения е пълно в нета, последното, което ме подведе е, че видиш ли, стандартните стаи в Интерхотел Сандански били трагични. Явно моите стандарти са достатъчно ниски за да може по-старичката част на 4-5 звездни хотели да ми осигури необходимия комфорт.

Абсолютно. Стаите в Аква не са супер лукс, но аквапаркът компенсира отвсякъде Peace А че цените са вече безобразни Shocked Сравнявах един хотел вчера - 40 евро на вечер нагоре е цената.

# 347
  • Мнения: 7 605
Моят съвет е да не си правите експерименти с настаняване в клубната част на хотел Аквафентъзи. Виличките са по-стари като постройки, настилката там е теракот, а в основния корпус- мокет.


Мокетът като предимство ли го споменаваш? Аз избягвам хотелски стаи с мокет, от хигиенична гледна точка  Sick

# 348
  • Мнения: 262
За всички фенове на Анталия и районите й: във ФБ групата за Анталия има актуализирана информация за откриващите се тази година нови хотели.Копвам я и тук за сведение. Simple Smile
»Adalya Ocean 5* Hotels (Eröffnung 21.03.2013) in Evrenseki -› Region Side
»Barut Sensatori Sorgun(Eröffnung 01.05.2013) in Sorgun -› Region Side
» Belazur Resort & SPA 5* Hotels (Eröffnung 01.05.2013) in Boğazkent -› Region Belek
» Bone Club Sunset Hotel & Spa 5* Hotels (Eröffnung Juni 2013) in Gündogdu -› Region Side
» Crystal Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa 5* Hotels (Eröffnung 2013, früher Club Med Beldibi) in Beldibi -› Region Kemer
» Crystal Sunset Resort 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Side -› Region Side
» Crystal Waterworld Resort & Spa 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Bogazkent -› Region Belek
» Defnem 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Side -› Region Side
» Dionis Resort & Spa 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Bogazkent -› Region Belek
» Dream World Resort 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Evrenseki -› Region Side
» Eftalia Splash Resort 4* Hotels (Eröffnung 2013) in Türkler -› Region Alanya
» Grand Park Lara 4* Hotels (Eröffnung 2013) in Lara -› Region Antalya
» Riu Kaya Palazzo Golf Resort 5* Hotels (Eröffnung Juni/Juli 2013) in Kadriye -› Region Belek
» Sea Planet Resort & Spa 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Kizilot -› Region Manavgat
» Seashell Resort & Spa 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Evrenseki -› Region Side
» Side Crown Serenity 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Gündogdu -› Region Side
» Sultan of Dreams 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Kizilot -› Region Manavgat
» Terrace Elite 5* Hotels (Eröffnung 01.05.2013) in Gündogdu -› Region Side
» The Colours West 5* Hotels (Eröffnung 2013) in Gündogdu -› Region Side
» Titanic DeLuxe Belek 5* Hotels (Eröffnung April 2013) in Kadriye -› Region Antalya
» Vikingen Infinity Resort & Spa 5* Hotels (Eröffnung 15.04.2013) in Türkler -› Region Alanya
 Peace
Има невероятни хотели и като архитектура и като замисъл,оформление на територията и дизайн . Най-много ми харесаха-  Sultan of Dreams и  Sea Planet Resort & Spa #Crazy newsm10

# 349
  • Мнения: 93
Отговарям поред на коментарите ви във връзка с моя пост за Аквафентъзи:
kodbg - Не знам колко пъти сте били в този хотел, но лично аз съм била 3 пъти със семейството си там и съм ставала няколко пъти свидетел на оплаквания на рецепцията от страна на туристи, настанени в клубната част. Тези оплаквания бяха по отношение на състояние на банята, обзавеждане, в единия от случаите млада двойка с детенце се оплакваха, че стаята им приличала на мазе. Всъщност, вилите са първите постройки в комплекса, а хотелската част е построена по-късно. Освен това, ако сте ходили в Аквафентъзи, би трябвало да знаете, че около голяма част от вилите има буйна растителност, която освен красота, излъчва и някаква странна неприятна миризма след поливането й, което е поне веднъж на ден. Вярно е, че малка част от времето се прекарва в стаите и все пак Tania1234 споменава, че ще са на почивка с 5 годишното си дете. И ако ние, възрастните, сме готови за компромиси с повечко неща, мисля, че децата се нуждаят от малко по-добри условия. Разбира се, всичко е съобразено и със семейния бюджет за почивката.
Спали сме и в двойна стая в хотелския корпус, и във фамилна стая. И двата вида стаи са еднакво добри. В случая едва ли се нуждаят от още по-скъпата фамилна стая, тъй като детенцето е малко.
Далеч съм от снобски претенции и мнението ми беше в отговор на колебанието в избора на типа настаняване.
Galactic Voyager е права- аквапаркът компенсира недостатъците. Но е права и за прекомерно завишените цени. Както съм споменала, по наши наблюдения, съотношението цена-качество вече не е толкова добро. Надявам се тази година да са пооправили нещата.
Tatjana Мокетът го споменавам като една от разликите в обзавеждането на стаите. По отношение на хигиената не сме имали забележки.

# 350
  • Мнения: 1 776
Отговарям поред на коментарите ви във връзка с моя пост за Аквафентъзи:
kodbg - Не знам колко пъти сте били в този хотел, но лично аз съм била 3 пъти със семейството си там и съм ставала няколко пъти свидетел на оплаквания на рецепцията от страна на туристи, настанени в клубната част.

punch, както споменах, мрънкалници дал господ. Не са много хотелите, особено за 2000-3000 почиващи, в които по време на почивката си да не станеш свидетел на оплаквания от страна на туристи.
В повечето случаи, силно безмислени оплаквания Simple Smile
Моето мнение не е отговор на твоето, а просто мнение относно комфорта на стаите в целия комплекс. И е базирано на лични наблюдения, а не на - видях недоволни на рецепцията Simple Smile

Цените тази година са леко повишени, но всичко зависи все пак от периода, в който иска да почива човек. За тази година съм си заплюл ранното 18-25.05 за да ползваме няколкото неучебни дни и цените са повече от нормални - под 100Е на ден за 2-ма+дете във фемили уърлд стая.

# 351
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте, по отношение на Аква фентъзи - били сме в този хотел три пъти - два пъти във виличките и веднъж в хотелската част. И на двете места е супер, но на мен лично във виличките ми харесва много повече. Аз лично предпочитам теракота, пред мокета. Първия път бях бременна, а втория и третия път вече бяхме с малкия юнак - на година и девет месеца едната година и на следващата на 2 години и 6 месеца. Беше му супер, не излизаше от водата и атракционите в детския аква парк, въпреки че беше малък. Храната напълно го задоволяваше. По отношение на хигиената - нямам забележки. Храната - супер. Ние в момента се двоумим дали пак да не отидем в Аква фентъзи, заради детето. Разглеждах и хотел Онурия кларос. Ако има някой почивал и в Аква фентъзи и Онурия ще съм много благодарна ако направи сравнение на двата хотела. Пътуваме с кола и предпочитаме по-близо, макар че гледам и хотели в Анталия. Бих приела и препоръки за хотел в Анталия  за почивка с малко дете на 3 години. Благодаря!

# 352
  • Мнения: 20
Благодаря на всички и най-вече на punch за коментарите и съветите. Помогнахте ми много с избора. Мисля няма да рискуваме и се ориентираме към World room опцията.

# 353
  • Мнения: 530
Я да отклоня малко темата от спора за Аквафентъзи Laughing
Тези, които вече са резервирали- направихте ли си застраховка за отмяна на пътуването и при кой застраховател? Прочетох мнения от миналата година, но ми се иска да чуя и тазгодишни отзиви. Как е по-добре да се сключи - при туроператора /мисля, че с Армеец работят повечето/или самостоятелно да си я направим?

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 13:00 от Eni27

# 354
  • София
  • Мнения: 3 611
Я да отклоня малко темата от спора за Аквафентъзи Laughing
Тези, които вече са резервирали- направихте ли си застраховка за отмяна на пътуването и при кой застраховател? Прочетох мнения от миналата година, но ми се иска да чуя и тазгодишни отзиви. Как е по-добре да се сключи при туроператора /мисля че с Армеец работят повечето/или самостоятелно да си я направим?
И аз се интересувам. Случи ми се преди 3години да отменя вече платена резервация 1 месец преди заминаването, но беше за "Албена" и ми върнаха парите - 100% . За Турция четох, че нещата не стоят така (което не е редно, според мен). Та, какво правим, ако не дай си, Боже, се случи така, че плановете се променят от независещи от нас събития?

# 355
  • Мнения: 19
Здравейте  на  всички,виждам,че  сте започнали тема за хотел http://www.aquafantasy.com за Аква Фентъзи...ние още не сме били и сега имаме планове за това лято живи и здрави,искам да помоля тези,които са били да споделят дали е подходящ хотела за почти 3 годишно дете,и да ме посъветвате как е по-добре да се резервира директно от сайта им или чрез агенция(ако е чрез агенция-коя ще ми препоръчате)Също така да попитам за период,казват,че по-рано или по-късно е по-евтино...кога е най-добрият период според вас,ще съм ви много благодарна ако ми дадете мнения и съвети,че за първи път ще ни е да пътуваме до Турция,благодаря ви:)

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 13:28 от Vilinka85

# 356
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Относно застраховките - внимавайте, защото повечето трябва да се сключат заедно с направата на резервацията, с плащането или в рамките на 24 часа от тези събития.
Аз работя с HDI, но на Алианс май най-много ми допадат като условия.

# 357
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Galactic Voyager, бихте ли споделили, какъв е личният Ви опит с такъв тип застраховки, получават ли клиентите на практика 100 % възстановяване, създават ли се спънки при изплащане, чака ли се много и т.н.?   bouquet

# 358
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Galactic Voyager, бихте ли споделили, какъв е личният Ви опит с такъв тип застраховки, получават ли клиентите на практика 100 % възстановяване, създават ли се спънки при изплащане, чака ли се много и т.н.?   bouquet

За моя радост не се е налагало да се занимавам с тези неща, но все пак и процентът на хората, които правят застраховки е доста малък. Моите колеги са имали такъв случай и всичко е било възстановено без проблем.

Тези застраховки покриват малко по-сериозни рискове - смърт, наводнение, пожар, уволнение, кражба, болест /без хроничните обаче/. Така че не се случват често за щастие, но пък дават известна сигурност особено, когато става въпрос за семейства с деца.

# 359
  • Мнения: 262
Да информирам ,че вече в сайта на Емералд се качват хотели и цени за Анталия с автобус. Засега избора е ограничен,но уверенията са че всеки ден ще се разширява. Лично аз се изненадвам приятно от цените за CRYSTAL-WATERWORLD-RESORT-&-SPA-5*,Belek/нов хотел/.

Общи условия

Активация на акаунт