На море в Турция - тема 21

  • 91 082
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 242
mozziминалата година бяхме в Royal Wings. Много е близо да летището. Не повече от 15 мин. /зависи къде по пътя ще остявя хора/ Имаше много, ама много деца до 3-4 години, защото бяхме след 15 септември. Има лунапарк, детски басейни пързалки за деца.Имаше смели татковци дето се пускаха със съвсем малки дечица на големите пързалки. Има и хубава анимация за деца.
Хотелите Делфин в Лара са много впечатляващи.

# 331
  • Мнения: 917
Момичета, бърз въпрос - ходили ли сте на турското черноморие средата на септември? Дали времето ще става още за плаж, притеснява ме, че вече няма да е така топло. Първо мислихме да ходим на 1ви септември, но сега дойде идеята за 15 - дали ще е много по-различно времето? Ще ви бъда благодарна за споделения опит  bouquet

2012 си тръгнахме от Кушадасъ на 16,09, температурата беше 36 градуса  Peace
Въпросът е за черноморието  Wink

Ха-ха, много съм зле, признавам си.  ooooh! Написала съм "черноморие" по навик, имам предвид курортите, популярни тук, като  Кушадасъ, Фетие, Анталия и т.н. Извинявам се за грубата грешка  Whistling

# 332
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Кажете ми, моля, морската вода край Кушдасъ харесва ли се на малките деца в началото на юни? Има ли съществена разлика в сравнение с Анталия в градусите?

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 20:40 от Mooimeiske

# 333
  • Мнения: 3 061
Момичета, бърз въпрос - ходили ли сте на турското черноморие средата на септември? Дали времето ще става още за плаж, притеснява ме, че вече няма да е така топло. Първо мислихме да ходим на 1ви септември, но сега дойде идеята за 15 - дали ще е много по-различно времето? Ще ви бъда благодарна за споделения опит  bouquet

2012 си тръгнахме от Кушадасъ на 16,09, температурата беше 36 градуса  Peace
Въпросът е за черноморието  Wink

Ха-ха, много съм зле, признавам си.  ooooh! Написала съм "черноморие" по навик, имам предвид курортите, популярни тук, като  Кушадасъ, Фетие, Анталия и т.н. Извинявам се за грубата грешка  Whistling


Кушадасъ, Дидим, Бодрум, Фетие, Мармарис са курорти на Бяло или Егейско море, независимо, че то представлява част от Средиземно море, както е било посочвано тук, но по-важното е, че то се различава по брегова линия, течения и др., което оказва влияние и на температурата на водата. Моите лични впечатления от Кушадасъ са от края на август - 25-ти - водата беше топла, и от Бодрум - в края на юни и началото на септември през една и съща година - за мен не беше много топла - може би някакво течение. В курортите на област Анталия - Лара, Белек и Сиде съм била и в края на юни и средата на септември и водата винаги е била много топла. Не споменавам другия курорт - Кемер, защото никога не съм почивала там.

# 334
  • Мнения: 164
Mooimeiske  била съм в Кушадасъ - началото на юни и средата на септември. Ти се интересуваш 3а началото на юни. Водата беше приятно топличка. С уговорката, че ние не почиваме с деца и 3а нас въ3растните беше ОК.
И ние направихме ре3ервация. След много чудене, накрая и3брахме отново Кушадасъ Laughing и то с две ре3ервации. Решихме вместо да ходим един път в скъп хотел , да отидем два пъти в по-евтини.
Месец юни: Кушадасъ - х-л Сентинус. Месец септември: Кушадасъ - х-л Палм Уинкс Бийч.
Решено, ре3ервирано и платено...сега живи и 3драви остава да чакаме лятото.
 

# 335
  • Мнения: 262
vanq_6119,не Ви ли се иска да смените дестинацията? В Кушата е хубаво,но има и други готини места,горе-долу на цените от избраните,изброени хотели....

# 336
  • Мнения: 136
Ха-ха, много съм зле, признавам си.  ooooh! Написала съм "черноморие" по навик, имам предвид курортите, популярни тук, като  Кушадасъ, Фетие, Анталия и т.н. Извинявам се за грубата грешка  Whistling
Била съм в Белек и Сиде втората половина на септември и първите дни на октомври - водата е топла. Аз малко трудно влизам в морето, ако темп. на водата е под 25-26 градуса, но тогава се къпах, т.е. водата е била ок. Била съм и в Кемер в началота на октомври - водата в морето беше топла (за разлика от тази в басейните). Обикновено темп. на въздуха тогава е била 27-32 градуса през деня  Simple Smile

# 337
  • Мнения: 20
Здравейте,

Избрали сме да почиваме в Кушадасъ -> AQUA FANTASY, 2ма възрастни + 5 год. дете.
Моля дайте съвет каква стая да изберем: world стая (основен блок) или клубна стая (клубен блок)?
Какви са + и – те?
Благодаря предватирелно

# 338
  • Мнения: 4 429
Здравейте,

Избрали сме да почиваме в Кушадасъ -> AQUA FANTASY, 2ма възрастни + 5 год. дете.
Моля дайте съвет каква стая да изберем: world стая (основен блок) или клубна стая (клубен блок)?
Какви са + и – те?
Благодаря предватирелно

основния новия блок,клубната са виличките,в някои е тихо и приятно,но тия към басейните и анимацията са доста шумни и някои са доста стари

# 339
  • Мнения: 5 825
Mooimeiske  била съм в Кушадасъ - началото на юни и средата на септември. Ти се интересуваш 3а началото на юни. Водата беше приятно топличка. С уговорката, че ние не почиваме с деца и 3а нас въ3растните беше ОК.
И ние направихме ре3ервация. След много чудене, накрая и3брахме отново Кушадасъ Laughing и то с две ре3ервации. Решихме вместо да ходим един път в скъп хотел , да отидем два пъти в по-евтини.
Месец юни: Кушадасъ - х-л Сентинус. Месец септември: Кушадасъ - х-л Палм Уинкс Бийч.
Решено, ре3ервирано и платено...сега живи и 3драви остава да чакаме лятото.
 
vanq,къде има мнения за  х-л Сентинус? И аз съм го харесала ,но не намирам отзиви за него.

# 340
  • Мнения: 20
Здравейте,

Избрали сме да почиваме в Кушадасъ -> AQUA FANTASY, 2ма възрастни + 5 год. дете.
Моля дайте съвет каква стая да изберем: world стая (основен блок) или клубна стая (клубен блок)?
Какви са + и – те?
Благодаря предватирелно

основния новия блок,клубната са виличките,в някои е тихо и приятно,но тия към басейните и анимацията са доста шумни и някои са доста стари

Мерси, а основния блок да разбирам ли че е далеч от басейните?...той къде е разположен?
Може ли ориентир?

# 341
  • Мнения: 242
Здравейте,

Избрали сме да почиваме в Кушадасъ -> AQUA FANTASY, 2ма възрастни + 5 год. дете.
Моля дайте съвет каква стая да изберем: world стая (основен блок) или клубна стая (клубен блок)?
Какви са + и – те?
Благодаря предватирелно

Моят син беше миналата година в този хотел - във вилите. Мнението му /меко казано/ не беше особено ласкаво. Счупени плочки и мухъл в баните, овехтели и захабени мебели, и др.подобни. Според мнение на други съфорумки всяка година става " все по-скъпо и по-некачествено".

# 342
  • Мнения: 4 429
Здравейте,

Избрали сме да почиваме в Кушадасъ -> AQUA FANTASY, 2ма възрастни + 5 год. дете.
Моля дайте съвет каква стая да изберем: world стая (основен блок) или клубна стая (клубен блок)?
Какви са + и – те?
Благодаря предватирелно

основния новия блок,клубната са виличките,в някои е тихо и приятно,но тия към басейните и анимацията са доста шумни и някои са доста стари

Мерси, а основния блок да разбирам ли че е далеч от басейните?...той къде е разположен?
Може ли ориентир?
той е още по-близо ,но понеже е голяма сграда вътре не е така шумно,новия корпус е хубав .

# 343
  • Мнения: 131
за аква фентъзи искам да кажа- две години подред сме ходили и двете години сме плащали клубни стаи , но незнайно защо винаги ни настаняваха в основната сграда. така че нямаме наблюдения за вилите. не знам защо така се получи и то не веднъж , но е факт  newsm78

# 344
  • Мнения: 93
Моят съвет е да не си правите експерименти с настаняване в клубната част на хотел Аквафентъзи. Виличките са по-стари като постройки, настилката там е теракот, а в основния корпус- мокет.
Дори да има някоя по-запазена вила, няма гаранция, че ще ви настанят точно в нея. Иначе, като отдалеченост от басейни и ресторанти- хотелът е с доста голяма територия и зависи в кой край ще се падне стаята ви. Има вили точно до входа на аквапарка и единия от басейните, но има и такива, които са в другия край на комлекса- до плажа.
Агенцията няма как да ви уреди оттук точно в кой номер вила или в кой блок от корпуса да бъдете настанени, можете единствено да изберете дали да сте в club room или във world room. Ако изберете малко по-скъпия вариант, т.е. world room, мисля че няма да съжалявате. Като пристигнете в хотела, помолете да ви настанят в стая близо до рецепцията, тъй като оттам ще ви е най-удобно и близо до основния ресторант, до лоби бара и до аквапарка.
Иначе, вижте тук http://www.kusadasi.biz/hotels/aqua-fantasy.html, като цъкнете на Map  вдясно от снимката,може да разгледате разположението в комплекса.

Общи условия

Активация на акаунт