д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 104 063
  • 185
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 283
Магнитче, не се хаби, миличка, не си струва, който се интересува, има начин да прочете написаното.Предварително се извинявам на тези, които предстои да четат тази тема за латиницата, но magnet for happiness се е погрижила за това.
Магнитче, благодаря ти Hug за теб и за детенце.Важното е, че аз и ти и още много мами като нас са тук, за да помагат на тези, които в момента се сблъскват с нашите проблеми.

# 31
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!
Включвам се доста по-късно в темата, но имам какво да кажа, така, че не мисля да си замълча, защото, ако помогна на едно единствено същество, носещо друго под сърцето си да не изживее ужаса, който аз и съпруга ми изживяхме, всичко си е заслужавало!
Искам най-напред да изкажа моето най-искрено съчувствие към marushka!!! Мило силно момиче, изпращам ти цялата си пложителна енергия и се моля с теб и твоето мъниче всичко да се подреди по прекрасен начин!Съжалявам много за болката, през която си минала! Разбирам те донякъде, но си права, че никой не може да те разбере, ако не е минал през ада на болката да загубиш дете.

Бременна съм в момента в 23 г.с.. Това ми е 5-та бременност. 3 аборта, оказа се, че имам Тироидит на Хашимото, след което се роди нашето слънце!Родих при Проф. Чернев, винаги ще съм благодарна за всички грижи, които положиха за нас с бебо той и всички доктори и акушерки от патологична бременност на Майчин дом. Без тях момченцето ни нямаше да е факт.
След като гушнахме малкия знаехме, че искаме още 1 бебче на 100% и ето вече съм бременна както казах. Чаках с нтърпение 08.04.2013 година, за да чуя сърчицето, да видя новото малко човече, което растеше в мен и ме риткаше като малко палавниче. Следена съм доста заради предисторията ми. Не очаквах проблеми. Аз съм доста позитивен човек и оптидохме при "вездесъщия" специалсит по ФМ доктор Марков с идеята едва ли не да разберем пола на малкото. Нищо не вещаеше адът, който се изсипа на главите ни!
Погледна бебето и започна с въпроси, на които отговорях само с "НЕ", а той мълчеше мъчително и не казваше нищо!Оказа се, че малката има калцификати по чревните бримки, други проблеми уж няма, НО той толкова бързо мина по другите органи, че започвам да се чудя дали е огледал всичко!!!!И започна да говори за прекъсване на бремеността, защото не бил виждал такова нещо. Без да има нито 1 изследване!!!Не искам да бъда груба, аз не съм лекар, не искам да правя квалификации, но мили умни момичета, кой лекар произнася диагноза, без нито 1 изследване на лице!!!!Пита ме на кого съм пациентка и като чу името на Проф. Чернев не се посвени да ми каже, че той можело да е на друго мнение, но той нямало да гледа изродче, което аз ще родя!!!Описа на мен и на съпруга ни как бебето ще умре по 1000000 мъчителни начини.
Трънахме си съкрушени. Сега чакаме поредните изследвания. Засега тези, които излязоха са ок. Оказа се, че е имал и други такива пацианетки, защото ходих при Доц. Димитрова, родили нормални деца и патологията се оказала необяснима! Сега се моля на Бог да пожали малкото човече в мен, да е здравичко и да даде благодат на всички страдащи!
Дано да съм била полезна на някой!
Весел празници! Иииии обичайте се повече, защо не се подкрепяме, а се нападаме и нараняваме!!!!!Възмутена съм от безчовечността на някои жени!!!!Ние ще ставаме майки, или вече сме майки, ще възпитаваме!!!!Бъдете човечни!

# 32
  • София
  • Мнения: 283
Миличка, благодаря ти.Ще ти кажа следното: второто ми детенце, което се роди недоносено беше диагностицирано на ФМ в 28г.с. с раздути дебелочревни бримки и тогава ми казаха, че може да е всичко може да е Даун и прочие.Казаха да се моля само да не е нещо генетично и че едва след като родя ще се разбере какви са нещата.В 30г.с вече в коремчето на бебчето се събираха течности и трябваше да го извадят, защото сърчицето щеше да му спре.Това е историята ми тук подробно: http://www.premature-bg.com/vashite-istorii/item/171-%D0%BC%D0%B … %D0%B3%D0%B0.html
Когато я писах още не бяхме отключили епилепсия.Та по темата малката не се изходи спонтанно след раждането и на 8 ден беше оперирана от чревна инкарцерация и перитонит, което не е генетично и е поправимо и въпреки трудностите, през които премина, беше 65дни на апаратна вентилация, до навършване на 5 месеца тежеше едва 2745гр и прочие ще прочетеш в историята ми, тя оцеля.Е да сега нещата не са идеални, още дори не се обръща, но всички лекари казват, че детето е в наистина завидно състояние и адекватно за всичко, през което е преминало.Защо го казвам и защо ти пращам историята ми?Правя го, за да вдъхна вяра, защото аз вярвах, че детето ми ще оцелее и ще бъде добре, въпреки, че я отписваха поне 4 пъти.Просто бъди силна, мисли озитивно и вярвай в детето си и съм сигурна, че всичко ще се подреди.Колкото до Марков, не обръщай внимание на този изрод и на мен с първото ми бебе, след като ми сервива, че умира, не пропусна да ми обясни как неистово страда и се мъчи в мен Cry
Съветът ми към теб е да се свържеш с професор Бранков още сега, както аз направих.Това е най-добрия детски хирург в България и национален консултант по детска хирургия.Нека и той има готовност и да те посъветва.Ако имаш желание ще ти дам контакти, а той пише и тук във форума.Вече е бивш шеф на детската хирургия в Пирогов, защото новият директор го пенсионира, защото не му беше угоден, но вероятно ще почва в Токуда, а има и частен кабинет.Ако решиш ми кажи и ще те свържа.На този човек дължа живота на малката и не само на него.
Дръж ни в течение какво се случва с Вас и бъди много, много силна. Praynig Hug Hug Hug

Последна редакция: вт, 23 апр 2013, 15:53 от marushkag

# 33
  • Мнения: 18
Мила marushka,

Много ти благодаря за подкрепата и обясненията, които си ми дала! Аз съм сигурна, че всичко с вас ще бъде наред. Има си деца и хора борци - явно вие сте от тях! Вчера получих и генетичните изследвания - всичко е 6!Благодаря на Бог, че чух думие: Ще бъдете родители на здраво бебе от женски пол! Мили момичета, не си спомням откога не съм плакала от щастие! Пожелавам го на всяка една от вас!

Марушка, при нас случая е друг - не знаят от какво са калцификатите, засега не са довели до никакво изменение на никой от органите на бебка. Те не са вътре в червата и чревните бримки, а около тях. Професор Чернев, който ме следи и с първото ми момче, благодарение, на който го имам, каза, че това било:"Кьор фишек" - цитирам и че може да е всичко...

Благодаря много за подкрепата и разбирането! Ако ми се наложи - недай си Боже, си запазвам правото да те помоля за контакти на този доктор - професор Бранков. В понеделник сме на консултация с доц. Димитрова и проф. Чернев, да видим какво ще кажат-все пак те са специалисти във фетална патология и са виждали какво ли не...Имали са пациентка с калцификати на малкото, родила здраво бебнце, така, че аз не спирамд а вярвам, че и при нас ще е така!

Марушка, сега идват най-всетлите празници. Аз асоциирам Великден с победата на доброто над злото! Сигурна съм, че твоето малко, силно, топлещо слънце ще се възстанови! Пожелавам го на теб, на мъжа ти, но на вече на малкото щастие! То ще стане по-достоен човек от всяко друго дете, непреминало през ада на малката душица!

Колкото до Д-р Марков - занеш ли не искам и друга жена да изживее това, което изживях аз!!!!И сега, ако всичко е наред????Кой ще върне на малката принцеска спокойствието, което мама й отне последния месец!!!!Не се сърдя, че е искал допълнителни изследвания, напротив, мисля, че всеки уважаващ себе си лекар е длъжен да го направи!!!Друго се чудяяя. Как може без нито 1 готово излседване да сипеш предположения, които обяснпваш в подробности - всяко едно, от които от черни по-черни и завършващи със смърт в ужасни мъки!!!!!Ииии сега, когато тези предположения са отхвърлени????Какво правим?!!!Мили мамиии, ако сте имали търпение да прочетет поста ми - пазате се от този прехвален доктор!!!Мисля, че е обикновен търгаш с психопатични наклонности!!!Изглеждаше като човек, който се радва, че нещо не е наред, защото е успял да го открие!!!И си мислеше, че ние трябва да му се възхитим и благодарим!

# 34
  • Мнения: 18
Мила marushka,

Нямам думи просто! Току що прочетох твоята история!!!Не мога да опиша какво почувствах - наистина ми е беден речника, затова колко униклани хора сте - най-напред малката Мария, вашия безценен Дар от Бога, ти и любящия ти съпруг! Ще со моля безспирно за цялото ви семейство, защопто вие заслужавате цялото щастие не на Планетата, според мен на Вселената!
Вие ми върнахте вярата в човечността и безграничнита сила на любовта!
Мисля, че ме разбираш перфектно!!!

Прегърщам те, целувки за малкия борбен овен!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 283
Благодаря ти наистина.Само искам да е жива и напълно здрава.Всичките ми молитви са насочени към нея.За себе си нищо не искам, защото тя е всичко за мен.Дръж ни в течение какво се случва с теб и бебочето. Hug

# 36
  • Мнения: 18
Аз вярвам на 100%, че всичко с вас ще е наред! В живота нищо не е само черно или само бяло. Вие сте платили висока цена за правото си да сте щастливи! Мария ще стане: здрава, умна, красива, достойна, прелестна, нямам и грам съмнение в това! Всички гении са били различни от нас. За нея съм сигурна, че ще има специална мисия в живота си! Иии тази специална мисия е вече факт - тя е пример за всички малки човечета, вкопчени в живота!Всички ще сте много щастливи. Весели празници, нека светлината на този велик празник изпълни дома ви и винаги да ви топли и води към необятните пътища на живота, които да са по-пълни вече с цветя, а тръните да са само, за да не забравята, че ги има и тях Hug

# 37
  • Мнения: 18
Днес бях на консултация с доц. Алексей Савов - генетик, след което ме прегледа проф. Чернев и съм записана на късна ФМ при доц. Димитрова.
Засега нямаме основания за притеснение. Ако не изчезнат, което е възможно, калцификатите ще се разберат какви са след раждането на малката!
Остава да чакаме и да се молим, че мъничкото силно лъвче няма да се даде на нищо и ще е здравичко.
Писах всичко това, за да имате предвид какво чудо е Доктор Димитър Марков!!!!
Много прехвален специалист по ФМ - за мен е обикновен търговец, който се е самозабравил и се мисли за много голям специалист, позволява си грозни коментари по адрес на колеги с много голяма практика и от които се е учил, ама толкова се е и научил!
Надявам се да помогнах на поне 1 жена!
Весели празници и пазете здравето си!

# 38
  • Мнения: 223
много интересно! за този лекар се пишат само суперлативи другаде, а тук нещата изглеждат иначе.
по-скоро ми се ще да вярвам на писалите тук, защото истинският лекар се проявява, когато има проблем.
Както, разриба се, и истинският мъж /който е готов да мине през огъня, а не да го заобиколи/ и в по-широк смисъл истинският човек.
Животът ще накаже самоувереността на д-р Марков, а в момента, в който срещу него тръгнат 2-3 дела съвсем ще спусне гумите!

# 39
  • Мнения: 18
Аз бих го съдила, не за да търся мъст, а защото това ще накърни иначе безупречната му репутация. За съжаление това, което се е случило е недоказуемо. Той ще каже едно, ние със съпруга ми - друго. Няма как да се повярва на една бременна жена, която е под влияние на бъдещото майчинство и хормоните. Но писах тук, за да предпазя някой друг, решил като мен, че той е светило. Питах и лекарите защо го препоръчат, защото моят ми каза, че това не е първата му проява на толкова ужасна грубост, а след това живо и здраво родени деца. Отговорът беше, че има най-добрата техника! Е, ок, на най-добрата техника и аз мога да гледам!!!Но това прави ли ме лекар?!!! Не трябва ли интерпретацията да е лекарската работа и по-важното клетвата, която си положил нищо ли не значи за теб?!!!Аз няма да спра, ще пиша и до МЗ, няма да има реакция, но като получат 2-3-4 жалби ще се замислят...

Весели празници, момичета!

# 40
  • Мнения: 223
съветът ми е-потърси помощта на пациентска организация и го съди до дупка.
няма да му се размине, освен това ще го разкарваш по съдилища до второ причастие-той това заслужава
нямаш ли нищо написано от него?

# 41
  • Мнения: 18
Честно казано не ми е идеята да се разхождаме по съдилища, защото най-малкото чакам дете и гледам още едно малко. Отрицателните емоции не са това, което целя. Написах това и ще подам жалба само с една единствена цел: не лично отмъщение, а дано друга жена не премине през този ад.
Написано имам, но там не пише за всичките му пртедположения, ако е това - как детето ще умре в ужасни мъки, ако е другото, как ще умре отново, но по различен начин и т.н.
Всичките му предположения се отхвърлиха, а няма как да докажа отношение, което всъщност е най-лошото тук и поставянето на диагноза без нито 1 изследване насреща.
Казах каквото имах, повече не ми се нищи в тази история, дано съм била полезна на някого - не гоня  мъст, има кога и къде да си плати. Дано съм била полезна на някого, това ми беше целта!

Весели празници!

# 42
  • София
  • Мнения: 283
Весели, миличка!Пожелавам ти от сърце живо и здраво бебченце да гушкаш Praynig Hug
Между другото аз съм навита да организирам всички майки, препатили от него да се съберем заедно и да спрем порочната му практика с цел да предпазим бъдещите мами от това, през което ние сме преминали.

# 43
  • Мнения: 18
Мила marushkag, нямаш си на идея как ме надъхваш!

Толкова се радвам на топлината, ентусиазма и борбеността, с която те е дарил Бог!С две думи - с теб съм! За такава борба съм навита! Но да се мъкна по съдилища и да търся изгода, ммм това не е за мен!
Пожелавам лично на теб - едно истинско чудо за малката Мария и за вашето прекрасно семейство!

# 44
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте! Съжалямав за това, което сте преживяли. Подобно нещо изживях и аз преди пет години. Писала съм в много теми моята история. Като ви чета сега виждам, че при този "доктор" абсолютно нищо не се е променило. Даже имам чувството, че при него нещата май се влошават. Вместо да се развива и израства като професионалист и като човек, той като че ли деградира още повече.

Общи условия

Активация на акаунт