Ако не закусвате сутрин, прилошава ли ви?

  • 34 964
  • 291
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 147
Мамасита, за кърменето при мен беше така, но не знам защо важи само при някои хора (жени). Има жени, които изобщо не могат да отслабнат докато кърмят.

А суровите ядки ме спасяваха от гладна смърт и от дълбока депресия когато бях бременна последните месеци с гестационен диабет. Не можех да ям никакви въглехидрати (в темата момичетата коментират, че можело, схеми и т.н., ама на мен лекаря направо си ми забрани), но не се чувствах нито гладна, нито нещастна и последните 3 месеца качих много малко, 2-3 кг.

А иначе конкретно за закуската - като че ли последните години свикнах да закусвам и ако пропусна ми липсва, започва да ми стърже, но ми е ясно, че е по-скоро въпрос на навик.

# 136
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Мамасита, за кърменето при мен беше така, но не знам защо важи само при някои хора (жени). Има жени, които изобщо не могат да отслабнат докато кърмят.

...

зависи и как се хранят, все пак, при мен - в никакъв случай не е било обилно  Mr. Green но аз и през бременността не качих изобщо "наднормено", след като родих бях 51 кг и слязох до 45 кг с кърменето  Mr. Green

# 137
  • Мнения: 1 813
аз май се обърках -тази тема за бременни жени, които не закуват ли е или за всички Rolling Eyes

# 138
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
за всички, при бременността - предполагам е различно  Peace

# 139
  • Мнения: 8 163
При мен се получава следният парадокс: примерно ми се е случвало често нито да ям, нито да пия кафе до към 12:00 и в момента, в който го направя започва да ме боли глава и не минава с нищо ...даже ми се е случвало да ми става лошо и да повръщам...Не мога да си го обясня. От липсата на кафе ли е или храна newsm78. не мисля, че ми пада кръвното- по принцип съм с високо, а мигрена не е- казал ми го е лекар.
Ти хубаво не ядеш и не пиеш кафе, ама вода пиеш ли през това време? Дехидратацията също предизвиква главоболие. То е много характерно и започва от врата, точно в основата на черепа, след което плъзва покрай ушите, докато обхване цялата глава, без челото.

# 140
  • Мнения: 6 365
Тъкмо това щях да питам- ако от сутринта я караш
и без течности, поне чай, вода, кафе (то не се брои
напълно, защото обезводнява още), как да не ти
стане лошо?

# 141
  • Мнения: 1 978
ами... не ми прилошава. До скоро ,когато имах навика да закусвам, пак не ми прилошаваше, но ако не хапнех нещо ставах агресивна  Laughing Laughing

Сега се отучих , но това си е грешка,така че си закусвай ,ако можеш обядвай и лека вечеря  Wink По-полезно е за организма и така се дебелее по-малко (стига да не се уливаш) , колкотто и странно да е за някои хора  Simple Smile

# 142
  • Мнения: 54
На мен ми е много зле ако не закусвам веднага след като стана.Но това е заради бебето,преди не беше така.

# 143
  • Мнения: X
Ами на мен преди бременността започваше да ми се гади сутрин, ако пия кафе на гладно преди работа, сега още като стана ми се гади и ми се вие свят. Една позната разправяше, че джи пи-то я съветвала да има до леглото си пакетче солети и преди да стане, да хрусне няколко. Започвам да си мисля, че е имала право жената да й говори така.

# 144
  • Мнения: 1 813
При мен се получава следният парадокс: примерно ми се е случвало често нито да ям, нито да пия кафе до към 12:00 и в момента, в който го направя започва да ме боли глава и не минава с нищо ...даже ми се е случвало да ми става лошо и да повръщам...Не мога да си го обясня. От липсата на кафе ли е или храна newsm78. не мисля, че ми пада кръвното- по принцип съм с високо, а мигрена не е- казал ми го е лекар.
Ти хубаво не ядеш и не пиеш кафе, ама вода пиеш ли през това време? Дехидратацията също предизвиква главоболие. То е много характерно и започва от врата, точно в основата на черепа, след което плъзва покрай ушите, докато обхване цялата глава, без челото.
Е, не пия вода... EmbarassedТова се случва рядко, много рядко - не повече от 5, 6 пъти в годината(сега последният път беше за профилатичен преглед,който трябваше да е на гладно, но винаги е така. И да- никога не ме боли челото. Брей тия феи и прозорливи били...

# 145
  • Мнения: 3 219
  Ако се случи да закуся, през два часа огладнявам зверски и ям, ям...
99% от дните ми минават в "глад" до ранния следобед. Така съм откак се помня. 

И аз така, а и често нямам време като съм на работа. Но пък пия доста вода.

# 146
  • Мнения: 19
Закусвам кафе и цигара, обядвам късно, вечерям на корем и ми е добре. За два месеца свалих шест килограма. С движение и работа. Идеалното за мен е да ходя пеша поне по час на ден, но бързичко. А за водата, всяка чаша ме разхожда поне два пъти до тоалетната, това с литрите вода би ме накарало да не излизам оттам.

# 147
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами на мен преди бременността започваше да ми се гади сутрин, ако пия кафе на гладно преди работа, сега още като стана ми се гади и ми се вие свят. Една позната разправяше, че джи пи-то я съветвала да има до леглото си пакетче солети и преди да стане, да хрусне няколко. Започвам да си мисля, че е имала право жената да й говори така.
И мен солетите до леглото ме спасяваха в ранните ми бременности.
А с кафето на гладно се свиква. Аз първите два-три часа след ставане не мога да поема храна, но имам нужда от кафе да се събудя.

Много хора казват, че от закуската огладняват повече. Какъв е тоя феномен? Или че ако ядат сладко сутринта, после цял ден им се яде все сладко. Това да не е на психична основа, внушение?

# 148
  • Мнения: 1 455
...А за водата, всяка чаша ме разхожда поне два пъти до тоалетната, това с литрите вода би ме накарало да не излизам оттам.

Аз съм така с водата, постоянно ми създава дискомфорт от търсене на тоалетни, където и да ида. Една съфорумка каза, че било признак на камъчета в бъбреците, но все още не съм стигнала до доктор и изследвания. Аз пия много течности, понякога стигам до плашещите 5-6л на ден.

# 149
  • Мнения: 1 813
...А за водата, всяка чаша ме разхожда поне два пъти до тоалетната, това с литрите вода би ме накарало да не излизам оттам.

Аз съм така с водата, постоянно ми създава дискомфорт от търсене на тоалетни, където и да ида. Една съфорумка каза, че било признак на камъчета в бъбреците, но все още не съм стигнала до доктор и изследвания. Аз пия много течности, понякога стигам до плашещите 5-6л на ден.
Ами в България как да спазваш това за водата, като ще се напикаеш- ако решиш да пиеш вода , трябва да си носиш тоалетната с теб..

Общи условия

Активация на акаунт