Ако не закусвате сутрин, прилошава ли ви?

  • 34 667
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 814
Никога не закусвам и определено не ми прилошава.

# 76
  • Мнения: 4 306
Аз съм свикнала да закусвам сутрин, ако пропусна мога да карам през деня, но не ми е комфортно.
Пробвай да ядеш бавни въглехидрати на вечеря - картоф,  ориз. Това също е важно за кондицията преди обяд.

# 77
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не зкусвам  Wink
пия чаша хладка вода като стана после  чай (рядко кафе)  Grinning ...и 'чакам' да ми се прияде  Laughing обикновенно това ства към 11ч. тогава огладнявам   Mr. Green малко преди обяд.
Обичм да ям когато съм глдана не защото е време за ядене или така трябва  Laughing

# 78
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Спрях да закусвам преди известно време и в интерес на истината никога не ми е липсвала закуската или пък да ми е ставало лошо защото пропускам закуска или някое друго хранене. Закусвах по навик предимно и защото вярвах, че закуската наистина е толкова важна за всеки... обаче...

След доста експерименти установих, че съм от хората, за които закуската е повече от излишна.  Mr. Green Сутрин като стана си пийвам топла вода или билков чай (неподсладен). Евентуално към 10 мога да хапна някой плод, но рядко огладнявам истинки преди 2 часа следобяд. Peace

Както някой беше писал по-напред от мен - закуся ли, не ме търси! Нищо не мога да свърша.  Naughty ooooh! Чувствам се като недоспало зомби.  Joy

Последна редакция: чт, 27 дек 2012, 00:35 от Нощни очи

# 79
  • Мнения: 685
От ученически години не закусвам сутрин, първоначално сигурно от липса на време и желание, после някак не ми се яде (мързеливо ми е рано-рано)...хич не изглеждам недохранена обаче  Joy
Сега през седмицата не закусвам, пия кафе, преди да започна работа, само събота-неделя закусвам с кафето вкъщи, ама то си е станало 11ч сигурно докато се натутя да го правя  Crazy

Това, което описва в първите постове авторката и според мен е отговореното на 1ва стр - падане на КЗахар  Confused
Не сутрин, но понякога следобяд ми се случва на мен подобно, имам чувството, че мога поне 2 шоколада и 5 вафли да изям   #Crazy имам необходимост да хапна нещо сладко в такъв момент и го правя.

----
 Blush Хората си казват, че най-доброто е сутрин да се закусва, нали имаше някаква сентенция: Изяж сам закуската, обяда раздели с приятел, а вечерята дай на врага.
..а аз баш обратното мога да направя, я ми е пипнал врагът вечерята, я съм го гръмнала  #2gunfire hahaha

# 80
  • София
  • Мнения: 10 330
Ако закусвам сутрин първо ми се доспива зверски, второ ми се отваря допълнителното стомахче и мога да ям цял ден, трето ме заболява зверски глава.
Не закусвам, пия рядко кафе на гладно и така ми е по-добре. Мисля преди кафето да почна да пия и чаша топла вода с канела  Blush.

# 81
  • Мнения: 2 127
Най-обилното ми хранене е точно на закуска. Обяда мога да го пропусна, вечерята една салата може да ми е, но закуската ми е ужасно важна и трябва да е обилна. Иначе цял ден съм с ниско кръвно и не се знае в кой момент ще се строполя, я на улицата, я на работа.

# 82
  • Мнения: 18 473
Не мога без закуска - не че ми прилошава, но от момента, в който си измия зъбите и започвам да изпитвам непреодолим глад  Simple Smile Ако съм вкъщи след закуската огладнявам чак на обяд. На работа - след 2 часа съм гладна и още 2 часа чакам с нетърпение обедната почивка.

# 83
  • София
  • Мнения: 15 466
Ако закусвам сутрин първо ми се доспива зверски, второ ми се отваря допълнителното стомахче и мога да ям цял ден, трето ме заболява зверски глава.
Не закусвам, пия рядко кафе на гладно и така ми е по-добре. Мисля преди кафето да почна да пия и чаша топла вода с канела  Blush.
Канелата ще ти смъкне и кръвното и захарта.

# 84
  • Мнения: 86
Винаги закусвам! Но балансирано - да има от всички хранителни групи плюс витамини, минерали и разни други добавки. Да не ми липсва нищо и да се чувствам добре през деня.
Когато ходя на някакви изследвания не се храня от 17h. предишния ден и чак до обяд на другия (зависи колко време ще отнеме изследването). Налагало ми се е да правя подобни изледвания няколко пъти и нищо ми няма. Не припадам, не ми се вие свят, само изпитвам дискомфорт.
Иначе закуската е много приятно занимание, особено по време на почивка в хубав хотел, където ти я сервират .....не знам кой би отказал подобно удоволствие  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 676
Винаги закусвам сутрин и гледам да приемам някаква сладка напитка, защото в противен случай кръвната захар ми пада драстично и ми прилошава. Преди години не закусвах и изобщо не ядях и не пиех нищо преди обяда, но сега просто не издържам. Между другото, като чета темата се изненадвам колко много хора имат същия проблем...

# 86
  • София
  • Мнения: 10 330
Мисля преди кафето да почна да пия и чаша топла вода с канела  Blush.
Канелата ще ти смъкне и кръвното и захарта.
Не мисля, че имам проблеми от такъв род.  Rolling Eyes Ще заменя канелата с лимонче.

# 87
  • Мнения: 6 993
Случвало ми се е да ми стане лошо, ако не закуся, но не е често.
По-скоро, ако не закуся, в 11.30 съм готова да обядвам и едва изчаквам да стане 12 Laughing
Обикновено пия чай и хапвам принцеса с кашкавал, защото това има за закуска в стола на офиса, а нямам време да си правя вкъщи.

# 88
  • Мнения: 3 122
Въпреки че нямам диабет, обмислям да купя ето тая джаджа

http://www.walgreens.com/store/c/onetouch-ultramini-blood-glucos … cbbb-000060c61332

която мери кръвната захар на момента. Така ще мога да я меря, когато ми прилошее за да се уверя че тя е проблема.
Иначе и пет пъти на ден да дам кръв, ако в момента на вземането се чувствам добре, едва ли ще покаже нещо. Греша ли?

Вчера пак ми прилоша в един магазин, стана ми горещо, взех да се потя, да ми се вие свят, да треперя. Нямаше как, извадих бонбона, иначе бях сигурна че ще припадна. След 10 минути се оправих.
Вечерта вечерях месо. Тази сутрин не ми прилоша преди закуска. Закусих боб, смятам да се откажа от ябълките и бананите сутрин. 2 часа след закуската с боб ми прилоша пак, но изпих половин литър вода и излязох на хладно и устисках да не изям бонбона.
Също прочетох че едно лекарство което взимам в момента има като много рядък страничен ефект хипогликемия.
Моят лекар не вярва че точно аз го имам това странично действие, понеже било много рядко.
След отказа за повече изследвания на този етап, мисля че това устройство за мерене на захар ми е единственото решение да установя защо ми прилошава.
Не мога да си направя изследванията сама, тук където съм, няма лаборатории като в България, където сам да решиш какво да си изследваш.
Ако устройството показва наистина че ми е ниска кръвната захар, това ще е доказателство за лекаря да ми пусне изследвания и да си помисли за смяна на лекарството. С доказателство няма как да откаже, иначе може да го съдя.

А тук намерих как да си разчитам резултатите и какво следва да усещам при различните нива на захар.
SIDE BAR:
HYPOGLYCEMIA, What Happens As Your Blood Glucose Levels Fall*:

at 69 mg/dl Epinephrine is released into the bloodstream
at 68 mg/dl Glucagon release begins
at 67 mg/dl The brain conserves glucose by reducing glucose uptake
at 66 mg/dl The body releases the growth hormone Somatotropin, which tells the body to reduce its use of glucose and burn fat instead
at 58 mg/dl Cortisol, a steroid that promotes the conversion of glycogen into glucose
at 54 mg/dl Full-on hypoglycemic body symptoms may start including shaking, pounding heart, nervousness, sweating, tingling and hunger
at 49 mg/dl Thinking becomes impaired. The Mind symptoms start: confusion, drowsiness, weakness, feeling too warm, difficulty speaking, impaired coordination and odd behavior

Извинете, че е на английски.

# 89
  • Мнения: 685
preyala, такава "джаджа" я има и в Б-я и е значително по-евтина.
Този глюкомер има най-евтини консумативи (лентичките, защото после те са скъпотията, не самият апарат Wink ) Глюкомер SD Codefree
http://www.nanomedbg.com/bg/products.php?product_id=16 - официалните представители за Б-я, глюкомерът с доставката до вкъщи излиза 20на лв, лентите после от ибей, че в Б-я са кожодери  #2gunfire От там си ги вземаме за има-няма 15-16 лв кутията от 50 бр  Peace
Глюкомерът е читав, ползват го мн хора, в смисъл мн хора с диабет, които познавам къде реално, къде виртуално Wink

Общи условия

Активация на акаунт