Как съчетавате личния / сексуалния си живот с детето си?

  • 16 850
  • 373
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 803
Witchie , браво  Grinning , ето идея за авторката !   bouquet
В колата ! Peace

# 31
  • Мнения: 2 175
Нещо пре-експонирахте нещата ми се струва..
От къде решихте, че психиката на детето ще пострада сериозно ако намери заключена врата на мама??
Ами нали би могла спокойно преди това да му обясни,ч е има и такива дни/случаи..когато мама има нужда да е сама напр..

Извинете ме, ама ми звучите нелепо..
Синът ми беше на 6-7 г, когато се разделих с баща му и заживяхме сами на квартира..
Спяхме заедно в една спалня, която ..на всичкото отгоре нямаше дори врата..направо коридор и входна врата..
Бяхме си много близки до момента, в който аз излизайки от банята по смъкната хавлия, той не и залепи ръка за бедрото и не каза.."а мамо, каква хубава кожа имаш"..
 Shocked
Дали после някога му се случи да ме вижда как излизам от банята?
Просто когато влизам да се къпя- му обяснявам, че мама е гола и не може да присъства..както след това имам нужда от време да се оправя и тн..
А когато се преместихме в новата къща -вече всеки си имаше стая иникой не влиза без да почука..

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 179
Witchie , браво  Grinning , ето идея за авторката !   bouquet
В колата ! Peace


Хубава идея. То и без това цялата работа не повече от 11 минути Laughing

# 33
  • Мнения: 3 634
Бяхме си много близки до момента, в който аз излизайки от банята по смъкната хавлия, той не и залепи ръка за бедрото и не каза.."а мамо, каква хубава кожа имаш"..
 Shocked

И какво лошо има в това? Едно дете не трябва ли да опознава живота чрез нашите представи и критерии? Не се показвам пред синът ми гола, но понякога ме вижда по бельо. За какво е това (сутиен)? Защо са ти такива гащите? (ако съм с прашки) и т.н. са редовните му въпроси. По-добре да научи отговорите от мен отколкото от друг.

Аз подкрепям авторката в стремежа й да има личен живот, но не приемам пътят, който е избрала за това. Има си време и място за всичко, което не означава, че ще й се случва веднъж годишно.

# 34
  • Мнения: 6 214
Нещо пре-експонирахте нещата ми се струва..
От къде решихте, че психиката на детето ще пострада сериозно ако намери заключена врата на мама?? Познаваме си децата.
Ами нали би могла спокойно преди това да му обясни,ч е има и такива дни/случаи..когато мама има нужда да е сама напр.. Не мога да го обясня това на 5 годишно дете, за сега.


# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 179
Защо са ти такива гащите? (ако съм с прашки) и т.н. са редовните му въпроси.

 Joy
И какво му обясняваш?
С женските деца няма такива интересни въпроси!

# 36
  • Мнения: 2 175
REAL_WOMAN,
няма "не мога" , има само "не искам"..
И разбира се, че всеки си познава детето най-добре и сам може да прецени.. Peace

# 37
  • Мнения: 54 803
Авторката има право на личен живот , никой не може да й го забрани .
Но да очаква одобрение на този модел , който следва в момента ...
Е , поне не от всички .

Магарчо , при теб е различно , детето ти е момче и е нормално да си имаш потребности да си сама и той да го разбира - това с излизането от банята е било добра идея да има дистанция . Не , че детето ти е вложило някакъв сексуален подтескт . Те като малки по принцип харесват мама най-много .  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 6 477
Защо са ти такива гащите? (ако съм с прашки) и т.н. са редовните му въпроси.

 Joy
И какво му обясняваш?
С женските деца няма такива интересни въпроси!
Както и няма какво да се загръщам докато ходя в банята.
Изобщо имат значение толкова много неща.
1. Кога са разделени родителите? Авторката описва ситуация, сходна с моята. И моята дъщеря е силно залепена към мен и изпадаше в паника като излезнех вечер да се видя с приятели. Не заспиваше докато не се върна, това е положението!
2. Момичетата и момчетата имат различна потребност от близост с майката конкретно. Така ни учат - не лигавете момчетата щото...За момичетата няма подобно ограничение, пола е един и същ и няма какво да се крием при преобличане, бани и т.н.

Така, че ако моята дъщеря на 4-5 години видеше заключена спалня със сигурност щеше да го преживее като края на света!
А сега ако й обясня, че излизам с приятели тя се съгласява...но никак, никак не й е приятно. И винаги пита кога и дали ще се върна! Shocked Shocked Shocked

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 179
И винаги пита кога и дали ще се върна! Shocked Shocked Shocked

Тя и моята пита, ама по други причини, да знае кога да изгони глутницата, дето я е събрала Joy
Вече започнах да се тревожа, че никога не е преживявала излизанията и отсъствията ми.
Даже в детската градина искаше да я вземам последна, да можело всичките играчки да са за нея.

# 40
  • Мнения: 2 175
Е, то и моят син винаги пита кога точно ще се върна..
но мисля, че е защото се надяван да си играе до последно на компа..))

# 41
  • Мнения: 54 803
Е, то и моят син винаги пита кога точно ще се върна..
но мисля, че е защото се надяван да си играе до последно на компа..))

Сега да  Wink Wink , но преди , Боже , моята ме е чакала до 2 през нощта ! Rolling Eyes От едно НГ парти ! Rolling Eyes

Съгласна съм , че не е неестествено родителите да заключват вратата , но това се се въвежда отрано и детето го приема за нещо нормално .
Тук , обаче бащата го няма , детето е постоянно в леглото на майката и инцидентно , да се заключва вратата , според мен е травмиращо и объркващо ... Confused Confused

# 42
  • Мнения: X
Witchie , браво  Grinning , ето идея за авторката !   bouquet
В колата ! Peace

Ами да...детето заспива към 21.00 /особено зимата/, един вихрен душ и мълниеносно обличане до 22.00, кавалерът чака долу с колата и....хващаме гората. Естествено, осигурена е баба /или бавачка/ да го "наглежда"- разбирай да гледа тв удобно излегната на дивана ...И към 23-24ч, с блестящ поглед и леко разместена фризура- ето ме обратно в реалността Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 6 477
Witchie, това и аз съм го правила. Но кавалерът имаше задължение да е намерил "гнезденце"  Wink Wink Wink

Моята дъщеря все още ме пита кога ще се върна от съвсем невинни подбуди. На компа й е разрешено да играе когато пожелае понеже повече от час-два просто не се заиграва и то инцидентно. Все още не прави купони вкъщи. Всичко това са екстрите на по-голямата възраст- Тук иде реч за 5 годишно дете, зелепено за майка си, което няма друг близък човек вкъщи. И изведнъж - шат, вратата е заключена! Ми, гадно е!
А и най-интересното - някой от защитниците а рязкото заключване - изживявали ли сте го в детството? Който го е - да хвърли първия камък и да каже, че не е травмиращо! Щото аз съм го изживяла! И знам после с какво съм се борила!

# 44
  • Мнения: 931
Не съм твърде сведуща по въпроса за адекватен съвет, но ми се струва, че се преекспонира детския егоизъм и желанието да се защити психиката на детето.

Аз пък имам ясни спомени как исках майка ми да си намери приятел и колко много ме е дразнила с обвинението, че е останала сама заради нас. Откровено казано, и до ден днешен я обвинявам за това - имаше мъже около нея, а тя така и не задълбочи нито една връзка с оправданието за децата. Да кажа, че съм от тези деца, които не помнят баща си като част от семейството и въпреки че, разбира се, исках да имам повече време с нея, и от най-невръстната си детска възраст, се радвах като се появи друг мъж и мисля, че бих разбрала, ако тя ми беше обяснила.
(вместо до стари години да се гордее от това как се е саможертвала заради мен и да ми вменява чувство за вина по този въпрос Peace)

Последна редакция: ср, 26 дек 2012, 18:49 от Lulu25

Общи условия

Активация на акаунт