Някой пил ли е този антибиотик???

  • 31 000
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Шани, и аз съм го чувала този лаф, но не мисля, че нещата са толкова шаблонни. Още повече тук в Бг, където доста често АБ се изписва превантивно в първите дни на по-лоша вирусна инфекция, в който случай поне за мен е напълно логично да се избере подобен АБ. Както и да е, не съм лекар и не мога да водя спор за приложимостта на някакъв АБ към някакво заболяване, описано по интернет. Просто ми е интересно дали това нещо за бавно действащите АБ и децата някъде го пише черно на бяло? Или поне за конкретния АБ (азитромицин)?

# 16
  • Мнения: 1 383

Ако има нужда от АБ за дете с подобни оплаквания и възраст аз лично бих предпочел Аугментин или Цефалоспорин 2 ген (Цеклор например), които са много по-добър избор.
Ако детето посещава детска градина и има съмнение за Микоплазмена инфекция, то тогава Кларицид като представител на същата макролидна група е много по-подходящ. Все пак Микоплазмени инфекции под 4-5 годишна възраст? Аз бих предпочел Аугментин.

Бърди, а какво се прави ако се появи разтройство? Бебето ми е на 7 месеца, 10 кг, предписаха ни Аугментин 156, 3х5мл, и на третия ден се появи разтройство, въпреки че давам Ентерол профилактично. Докторката каза че често се случва, да не го спираме, да давам Смекта или Сулфагванидин, ако се влоши. Мога ли да намаля дозировката, в какъв случай трябва да го спра?

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 18:04 от tsveti7

Общи условия

Активация на акаунт