В ДОБРИЧ ненадейно - 70та тема юбилейно

  • 144 833
  • 717
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 161
Според майка ми това с ученето на буквите, четене и смятане е голяма грешка. Скоро разбрах защо 1-и клас не съм била отличничка. Майка ми ме научила предварително на повечето неща и на мен не ми е било интересно на училище. Закъснявала съм за часовете, шматкала съм се из коридорите и съм казвала на учителките "Аз това го знам." и "Вие повтаряте едно и също." Може би зависи от детето.

# 316
  • Мнения: 5 037
И в нашият клас имаше такива случаи.Децата,които можеха да четат и смятат за тях госпожата све казваше,е са по-невнимателни и разсеяни.Дори пречели на другите,защото ги занимавали в час.

# 317
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Не бях влизала скоро във форума и не мога да повярвам - изписали сте две страници.

Тъй като видях, че обсъждате готовността на децата за първи клас, да си кажа и аз мнението. Обикновено във всеки клас има една "златна" среда, която преобладава. Урочната система е такава, че учителите работят основно със задачи  и упражнения, насочени към тази преобладаваща среда. В различните училища и класове обаче, средата е различна. Т.е. не може да се каже предварително, как ще бъде в конкретен клас. Помня случай от преди три години, когато в един първи клас само три деца не са можели да четат. Помислете си сега, ако вашето дете е от тези три деца, как ще се чувства. Вярно е, че има индивидуален подход и пр., но в действителност децата, които са над и под конкретната за техния клас преобладаваща среда не могат да получат в час това, което е най-добро за тях.

За протокола - дъщеря ми можеше да чете и смята, когато постъпи в първи клас. През ваканцията преди втори клас, у дома научихме и таблицата за умножение. Това обаче по никакъв начин не се отрази негативно на дисциплината и в училище.

С две думи - не може да се правят обобщения кой вариант е най-добър. Всичко зависи от класа, от детето, от учителите и т.н.



Момичета, някой ще ходи ли на благотворителния бал в петък на Хуманитарна гимназия? В нашия клас се купиха само 4 куверта, включително с този на класната. Затова родителите, незакупили куверти направиха дарение по 10 лв. Имало класове, където всички куверти са изкупени и даже имало още желаещи.


Shagya, как е близката ти? Има ли подобрение?

# 318
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Вярно е, че има индивидуален подход и пр., но в действителност децата, които са над и под конкретната за техния клас преобладаваща среда не могат да получат в час това, което е най-добро за тях.

Аз не съм убедена, че има индивидуален подход в обучението. Има консултации и който се затруднява с учебния материал, ги посещава. Толкова набързо се минават уроците, че Формула 1, ряпа да яде.

# 319
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
.....

Аз не съм убедена, че има индивидуален подход в обучението. Има консултации и който се затруднява с учебния материал, ги посещава. Толкова набързо се минават уроците, че Формула 1, ряпа да яде.

Съгласна съм. Учебните програми са така предвидени, че има много нови теми и много малко упражнения. При целодневното обучение това донякъде може да се компенсира в училище. При полудневното обучение, трябва да се компенсира у дома.

# 320
  • Мнения: 5 037



Момичета, някой ще ходи ли на благотворителния бал в петък на Хуманитарна гимназия? В нашия клас се купиха само 4 куверта, включително с този на класната. Затова родителите, незакупили куверти направиха дарение по 10 лв. Имало класове, където всички куверти са изкупени и даже имало още желаещи.


Имам близки,които ще ходят.казаха,че задължавали класните да продават поне по 10 куверта.И те си закупиха след огромни молби на класната на децата.И двете майки са в родителският актив и едва ли не класни им казали,че е тяхно задължение да отидат.Не мога да го разбера това -хем е дарение,хем задължително.

# 321
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Много е просто. На събранието на настоятелството се гласува всичко, което директора предложи. Нямаше никой против. Значи родителите от настоятелството са съгласни да отидат, щом не са гласували "против" или "въздържали се".  Освен това и пример трябва да дават на другите. Не, че ако някой беше станал и казал, че е против, щеше да се промени нещо...

От нашия клас, единият родител, който беше предложен за настоятелството го нямаше на събранието, а после е отказал и 10 лв. да даде за дарението.

Никой не може да те накара насила да дадеш парите, но класните как да продадат кувертите? Не могат да ги заплатят всичките.

# 322
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ей това постоянно рекетиране най-много ме дразни. Все се намира за какво да вземат пари и ако откажеш, трябва да се чувстваш виновен.
Нашата класна беше разпечатала някакво листче А5 с правила по български и беше ламинирано. Всяко дете трябваше да си го закупи срещу 1лев. Аз отказах и госпожата била толкова разочарована. Била ги дала от джоба си. Не съм за левчето, но за какво купихме принтер на класа в началото на учебната година? Тя дори 1 родителска среща не организира цяла година. ooooh!

# 323
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
....Не съм за левчето, но за какво купихме принтер на класа в началото на учебната година? ....

 На родителската среща преди постъпването в първи клас и аз предложих да купим принтер, но родителите не се съгласиха, защото кой щял да работи на него, да се занимава и пр... Тогава не ги разбрах, но сега като чета написаното от теб, ми става ясно какво са искали да кажат.

# 324
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Купихме принтер, хартия, тонер и всеки ден са го ползвали, защото децата имаха домашно и по Български и по Математика, разпечатано на листче. Но пък см чувала, че в други училища пак дават подобни домашни, но госпожите сами се оправят къде да разпечатват.

# 325
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Здравейте, благодаря на отзовалите се! От вчера Павлина е в "Св. Анна" във Варна. Продължават да се борят за живота и. Надяваме се и се молим да не се превърне в поредната лекарска жертва.  Praynig Praynig Praynig

# 326
  • Мнения: 5 037
Купихме принтер, хартия, тонер и всеки ден са го ползвали, защото децата имаха домашно и по Български и по Математика, разпечатано на листче. Но пък см чувала, че в други училища пак дават подобни домашни, но госпожите сами се оправят къде да разпечатват.
Ние не сме купували принтер,но всеки мес събирахме по 5лв за т.н.комсумативи,а именно да им се разпечатва домашното.

# 327
  • In Hell
  • Мнения: 122
Момичета, нашият град няма ли да вземе участие в националния протест "Мълчалив поход за живота", или просто не успявам да намеря информация за събитието?

# 328
  • TX
  • Мнения: 591
Момичета, нашият град няма ли да вземе участие в националния протест "Мълчалив поход за живота", или просто не успявам да намеря информация за събитието?
https://www.facebook.com/bezopasni.ulici?fref=nf и тук на поста от днес не виждам наше село

# 329
  • In Hell
  • Мнения: 122
Явно никой не е поел инициативата да се организира. Аз възнамерявам да направя запитване и в групата на добричките майки във фейсбук и дори и никой да не отиде, утре все пак да се разходя до общината към 11 часа.

Общи условия

Активация на акаунт