В ДОБРИЧ ненадейно - 70та тема юбилейно

  • 144 672
  • 717
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 037
А някаква програма къде,кога и какво ще има къде да може да се види?Трябва ли предварително записване?

# 436
  • Добрич
  • Мнения: 52
Мисля да питам смело,защото няма как да изчета всички теми,а съм сигурна,че сте го коментирали.Става дума за детето ми,което е с астма и на което отново искат да слагат БЦЖ ваксина.Бихте ли ми препоръчали педиатър с по....алтернативно мислене.Благодаря!

# 437
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
От 2 септември ще бъде спряно електрозахранването на „ВиК” – Добрич, предупреждават от енергийния доставчик „Енергийна финансова група” АД, ако до 25 август водната фирма не плати задълженията си.

Повече информация - тук.

ВиК в Добрич отдавна не може да се справя със задълженията си. Този месец имам 50 лв. за вода. 11 куб. м. наша и над 3 куб. м. обща. Какво съм виновна, че съседите явно крадат вода. Те крадат от ВиК, а ние плащаме.

# 438
  • Мнения: 5 037
Е аз преди 3 мес. ми писаха 17 куб. наша и 8 куб. служебна.Платихме около 75лв вода #2gunfire
Попитах после инкасаторката за служебната вода и тя каза,че имало наредба да се пише до 50% служебна,дори и да равни показанието от индивидуалните водомери с показанието на общия на входа.

# 439
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Да, има. Обаче въпросът е от къде идва тази разлика. И отговорът е, че някои съседи крадат. И понеже ВиК не може да се справи с кражбите, всички плащаме. И естествено, които не крадат имат най-голяма лична консумация и пропорционално плащат най-много обща вода. Как не се намери един отракан юрист, който да оспори тези суми за обща вода по разлика във водомерите в съда?!

Цитат
Няма, обаче да се допусне спиране на тока на помпените станции и съответно на водата на потребителите, категоричен е управителят на ВиК Петър Калчев, който припомни, че това е заплаха за националната сигурност.

От тук.

# 440
  • Мнения: 5 037
След като има наредба,никой нищо не може да направи.Точно това каза инкасаторката-Дори и да равнят личните водомери с общия,пак се начислява обща вода до 50 %.

# 441
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Начислява се само разликата с общия водомер.
А относно наредбата - трудно ми е да повярвам, че ще издържи в съда, при наличие на добър адвокат.

Те и за тока могат да сложат общи електромери на улиците и по тази логика да прибират парите от краденето пропорционално от всички потребители.




# 442
  • Мнения: 173
Не е работа на ВиК да търси крадеца в блока. Съседите не могат да се оправят сами, камо ли те.
И в нашия блок се краде, ама се краде здраво. Младо семейство от 4 члена - 2 възрастни с 2 деца имат по 1-2 кубика. Тя като няма съвест и срам аз какво да направя, плащам си общата вода. Водата ми е по-голяма като сума от тока.

# 443
  • Добрич
  • Мнения: 795
И в нашият блок е така, семейство с 2 големи деца- 2 кубика, двама възрастни пенсионери 4 кубика. Този месец залепиха разпечатка на консумацията по апартаменти и след ден-два някой я скъса, но поне се видя от къде идва толкова обща вода. Според мен ВиК трябва да разпределя общата на друг принцип, не е редно и без друго големите сметки да се завишават от обща, а малките да си останат малки с добавка от половин кубик обща.

# 444
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Уникален за Балканите фестивал събира в Добрич артисти и спортисти от цяла Европа

Цитат
Първото издание на фестивала WUWEC (Wake Up Walls Еxtreme Connection) ще се проведе в продължание на седмица - от 7 септември (понеделник) до 13 септември (неделя). Всички събития до събота включително са на скейт парка в Добрич. Единствено закриването на фестивала ще бъде във Варна - на пристанището ще покажат своите умения графити майсторите.

# 445
  • Добрич
  • Мнения: 8
Може ли да споделите мнение относно плувните ни басейни? Предимства и недостатъци на Русалка и Изида? Става въпрос за 7год. дете.

# 446
  • Мнения: 173
Няма значение къде ще се плува.
Предимства - за детето да не се страхува от водата и е движение все пак.
Недостатък е, че повечето деца не се стараят и за родителите остават едни разходи само.

# 447
  • Мнения: 30
Може ли да споделите мнение относно плувните ни басейни? Предимства и недостатъци на Русалка и Изида? Става въпрос за 7год. дете.
Здравейте! Ние от скоро започнахме да ходим на плуване на 5 и половина сме и е много доволен. В Русалка сме, чисто и топло е поне за сега, за изида разбрах, че е било по-малко басеенчето.
Мислех си да му купя цял плувен костюм за по студените дни, но треньорката, каза че няма нужда.

# 448
  • Мнения: 173
Зимата е топло, няма за какво да се притеснявате. Не ви трябва цял бански.

# 449
  • Мнения: 531
А има ли спортни занимания за 3годишни в града?

Общи условия

Активация на акаунт