Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 595
  • 271
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 802
А как се слагат снимки в дадена тема- които са ти в компа-ако някой ще ми обяснява, нека да е тук, а не на лични Hug

Ето

Снимка директно в темата, няма как да сложиш. Трябва да я качиш в някой сайт, подходящ за това и след това да дадеш линк.

А защо да не е на лични? Ами - ако някой тръгне да ми обяснява, да види, че вече си ми обяснила, за което благодаря  bouquet

# 16
  • Мнения: 8 999
Чистя когато има нужда, когато имам време и ако съм в настроение. Мързелива съм и затова стахановски усилия не обичам. Никога не съм чистила целия ни дом от - до. Всеки ден по малко. Днес едно, утре - друго. Дори чаршафи не сменям едновременно на всички легла. Апартаментът ни не блести от чистота, но пък и няма затлачени кьошета с вековна мръсотия.
Чистя ударно само след поредното изнасяне на квартиранти от другия апартамент. Е, там ми се взима здравето, не само защото е голям, но и защото всичко се чисти много трудно поради това, че не е поддържано.

# 17
  • Мнения: 62
Въведах си гласа и нямаше да казвам какъв е да не се излагам, но видях, че съм в най-голямата група. Имало и мърлячки тука! Grinning

# 18
  • Мнения: 213
Супер темичка...и аз се включвам и в тази връзка да си кажа, че току що приклюих с чистенето....и едно ме тормози само дано някой даде съвет...как да преборя котления камък в тоалетната чиния.... ooooh!Ех да ви кажа с какво ли не го борих- Доместос, Цилит бенг и др. и не става , не се маха...Дайте съвет.. Praynig

п.с. всеки път се случва това нещо, в нета не намирам кой знае какво като информация.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 17:41 от *Semora*

# 19
  • София
  • Мнения: 2 995
Пролет и есен.
Най-мразя да чистя, но по-мразя мръсни прозорци.
Обаче тая пролет май ще наема фирма  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 38 431
Обичам да си шетам и подреждам когато съм сама, но не го наричам основно чистене.
Просто се старая да бъде "като за снимка".
Има някои дни, гледам да се завра във всички ъгълчета.
Има някои дни, тотално ме мързи и забърсвам отгоре - отгоре.
Килими и пердета нямам.
Прозорците ги мие мъжът ми.
Аз много искам някоя фирма да ми изпере дивана, че за две години с две деца стана на нищо и аз не мога да го оправя.

# 21
  • Мнения: 7
чистя и подреждам  всеки ден...нямам определен ден за основно чистене,но есента ми е периода за пране на пердета ,килими а пролетта за пране на одеяла и зимни якета и др зимни дрехи...

# 22
  • Мнения: 1 194
Обичам да си шетам и подреждам когато съм сама, но не го наричам основно чистене.
Просто се старая да бъде "като за снимка".
Има някои дни, гледам да се завра във всички ъгълчета.
Има някои дни, тотално ме мързи и забърсвам отгоре - отгоре.


И аз съм така.
До скоро имах жена, която идва да чисти, но според нея стаята е кръгла  Confused В ъглите винаги остава по нещо. Сега чистя само аз. Ама пък си го правя както на мен ми харесва.
Прозорци, пердета ги хващам 1-2 пъти годишно /Касита, просто ти завиждам за ентусиазма,на мен явно мързела ми е повече  Blush/
Всичко останало го броя за неосновно, т.е. редовно.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 18:42 от Mrs. L

# 23
  • Мнения: 22 414
Прозорци мия като видя че са мръсни. Със сигурност минимум 5-6пъти годишно.
Килимите се перат всяко лято, а през това време си шляпаме с чехли в къщи само на паркет.
Редовно изнасям разни натрупани щуротии към тавана, или мазата, за да си освобождавам място.
Вече гледам, че 2 от стаите са за пребоядисване (те са от около 1-2г, ама все ме мързи). Едната е боядисвана преди 5г., другата преди 3г.
Но щерката се изживяваше по тях с дейности като драскане с молив и подпиране на малки ръчички тук, там. )

Иначе нормално почистване с прахосмукачка навсякъде, прах и т.н. на няколко дни. Живеем в къща и всичко прашасва страшно бързо.

# 24
  • Мнения: 213
Цитат
Цитат на: L'Agent в Пет., 04 Ян. 2013, 17:46
Обичам да си шетам и подреждам когато съм сама, но не го наричам основно чистене.
Просто се старая да бъде "като за снимка".
Има някои дни, гледам да се завра във всички ъгълчета.
Има някои дни, тотално ме мързи и забърсвам отгоре - отгоре.

И аз съм така....има дни, в които едно малко петънце може да ме изкара от кожата ми и докато се усетя , цялата къща съм подхванала ooooh!...и понеже знам , че няма кой друг да ми изчисти ставам и се амбицирам колкото и да ме мързи...  #2gunfire Вкъщи са готованковци..

# 25
  • Мнения: 2 133
Чиста къща - проста жена !
Ежедневно се почиства.Не страдам от манията "за празници".,
а ако някой има претенции - имам достатъчно материали за почистване./но няма желаещи/ Joy

# 26
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Не знам какво точно се има предвид под основно,но ще кажа аз как подържам.Никога не ми се е случвало да чистя всичко наведнъж(прозорци,килими,пердета).При мен всичко е поетапно.

Всяка седмица,обикновено събота или неделя- бърша прах,пускам прахосмукачка(през седмицата отделно се налага от 1 до 3  пъти да пусна),мия пода,банята,кухнята(вратичките на шкафовете)-забърсвам на 2-3 седмици,за това време г/д се е образувало някое петънце или тук-там отпечатъци от пръсти.Веднъж в месеца изваждам килимите отвън,особено сега-зимата.Те не са много-един килим,една пътека и две по-малки пред банята и кухнята,за това и не ме затрудняват.
  От лятото сме с килими,изпрах ги есента,но смятам да ги пера пролет и есен. Прозорците също 2 пъти в годината-проблемът ми е един доста голям прозорец,не мога да го отворя(за 1 година,откакто сме тук),но надявам се да успея тази пролет,защото не знам... Пердетата пера различно-на 3-4 месеца,но може и по дълго време.
 Гардероба подреждам също,когато преценя,че е нужно,но специално моите дрехи по рядко (по лесно ги намирам като са разхвъляни) Mr. Green Но ММ ми помага за някои неща,не се оплаквам.
 Имам и някаква мания да си купувам всякакви препарати,обичам да миришат свежо,ако може и дълготрайно,но за сега не съм успяла да намеря такъв.

# 27
  • Мнения: 22 867
=========само дано някой даде съвет...как да преборя котления камък в тоалетната чиния.... ooooh!Ех да ви кажа с какво ли не го борих- Доместос, Цилит бенг и др. и не става , не се маха...Дайте съвет.. Praynig

На мен ми свърши работа най-простия Кислол-а, но в едната тоалетна имаме нещо, явно изсипвано от майсторите - мазилка, цимент, бетон...не знам, е това няма махане, стои си. Ще се сменя съоръжението. Peace

Иначе, не се вманиачавам и малко завися от музата си, като ми дойде, мога да преобърна апартамента наопаки и навсякъде да изчистя, без да се нервя, понякога, обаче, го правя насила, защото трябва. Всъщност най-добрият вариант е редовно да се поддържа, тогава е лесно!

# 28
  • Мнения: 7 779
Иначе, не се вманиачавам и малко завися от музата си, като ми дойде, мога да преобърна апартамента наопаки и навсякъде да изчистя, без да се нервя, понякога, обаче, го правя насила, защото трябва. Всъщност най-добрият вариант е редовно да се поддържа, тогава е лесно!
още по-лесно е ако не цапаш. както е при мен. веднъж сезонно е достатъчно  Joyкогато ти дойде музата може да свирнеш.

# 29
  • Мнения: 22 867
още по-лесно е ако не цапаш. както е при мен. веднъж сезонно е достатъчно  Joyкогато ти дойде музата може да свирнеш.

Музата ми е много непридвидима. А за цапането как, аз да цапам?! hahaha Никога, само мъжете около мен цапотят! Особено най-големият, като вземе да се прави на готвач, стъжва ми се......... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт