Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 690
  • 271
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 286
Моят мъж ми помага - къде насилствено, къде доброволно, важното е че участва.
Ако го хвана на кеф той чисти всичко, но е много рядко.

Имаме теракота, ламинат и естествен паркет - все е мизерия ooooh! . Ама все пак сме с куче Blush .
Ей го - тая сутрин минах цялата къща с прахосмукачка, тая вечер напълних една кофа с косми и прах Crazy . Само не знам дали кучето, или аз съм по-големият разпространител на коса Stop . Добре, че сме в малък апартамент, та бързичко става.

А да ви кажа, от както имам съдомияла, толкова много свободно време имам Party . Ама като сме си по цял ден вкъщи с малкия и само ядем Whistling ...

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 26 447
Никога не ми е помагал ,а и не съм го карала...Много кусури намирам,затова предпочитам да не ми се бърка

# 107
  • Мнения: 46 548
Стените не мием. Пребоядисваме от време на време.

# 108
  • Мнения: X
Стени мия ако видя,че има зацапано или петно ,а и пребоядисваме през 2-3 години според нуждата и вида.
Чистя основно само аз ,мъжа ми се самообслужва сам ,готви ни често ,уча и детето да е самостоятелно и да прибира след себе си. Peace

# 109
  • Мнения: 54 567
Аз минавам стените с парочистачката. От едно известно време на сам се усещам как съм се променила...преди като купувах нещо за дома гледах само да ми хареса...сега обаче първо мисля за това дали/ и как би могло да се почиства после се взима Joy..

И аз така ! Grinning Grinning
Основно преценявам нещата по това доколко удобно могат да се почистват ! Peace
По тази причина , ако все пак реша да сменяме дограмата , никога няма да поръчам неотваряеми части ! Naughty Naughty

За латекса - дисповит се мие без проблеми ! Peace
Обикновените латекси се свалят с миене , обаче . Tired

# 110
  • София
  • Мнения: 1 262
Чистя редовно и по малко.
Основното почистване - веднъж на година - викам фирма.

# 111
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Хм, интересно. Нашият латекс има възможност за нас 10 000 измивания. И държи вече четири години и половина. Мия и стените са като нови. Даже мазни петна в кухнята съм отстранявала с кърпа и малко обикновен тоалетен сапун.
И аз така ги мия+ малко доместос за дезинфекция.

# 112
  • Мнения: 388
Обичам да ми е чисто вкъщи.Отнема ми 30-40 мин.на ден.Пускам прахосмукачка всеки ден, прах се бърше също всеки ден,подовете се мият на два дена, тоалетна и душ кабина  всеки ден.Прзорци се мият,когато се зацапат.Килими имаме само в стаите на децата,лятото се перат и се прибират.Пердета нямаме, само щори.Тях ги бърша през ден.Дивана  ни е кожен и се чисти лесно.Кухнята я чистя след всяко готвене както и фурната и котлоните.Моето мнение е ,че ако всеки ден се отделя по 30 мин. за почистване ,къщата се поддържа и не е нужно никакво 'основно' почистване.НО пък не обичам да готвя.

# 113
  • Мнения: 388
Я кажете с какво бършете прах?

# 114
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Я кажете с какво бършете прах?
Пронто и памучен парцал. Пробвала съм с микрофибърна кърпа, ами не ми харесва.

# 115
# 116
  • Мнения: 4 965
При мен най-удачно е бърсането с обикновена хавлиена кърпа - леко влажна.

# 117
  • Мнения: 2 286
Разтварям си Амуей ЛОК в едно пулвелизаторче и с микрофибърна кърпа, а може и с някоя стара дрешка на дребния, която не става за ползване повече. Ако не ме мързи много, минавам със суха кърпа отгоре.

# 118
  • Мнения: 213
Най-омразно от домакинската работа ми е бърсането на прах и миенето на чинии(нямам съдомиялниа и ми се налага по няколко пъти на ден да мия  #Cussing out)...иначе прах бърша с Пронто и микрофибърна кърпа....то в тази мърсотия , която живеем постоянно е прашно..понякога се чудя има ли смисъл въобще #Cussing out

# 119
  • София
  • Мнения: 11 724
При мен най-удачно е бърсането с обикновена хавлиена кърпа - леко влажна.
Най-много съм доволна по този начин.
Измих стените преди няколко месеца. Латек са. Станах на петна, страшни. Трябваше да боядисвам и го направих. Нямах начин. Как ги миете тези стени .. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт