Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 637
  • 271
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 54 414
На мен влажната микрофибърна кърпа не ми оставя власинки .
Абе край няма тоя прах , ужас !!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Отварям за малко , да се проветри , дори през лятото не отварям прозорци и пак има ... Tired Tired

# 136
  • Мнения: 5 160
Затова ви описах как го правя. Трудното е да махна всички джвъчки, за да остане празно поле за действие на четката. Но после всичко е бързо. Фигурки, картини, всичко обирам първо така.
Няма да забравя един път от престараване забърсване на прах, почти си замина автографа на състезател от Формула-1, но леко го отнесох;))))

# 137
  • Мнения: 213
Малко извън темата...надявам се да не се сърдите..та...да попитам - някой да даде съвет как да изчистя по-тъмите петна на подмишниците на дрехите в следствие на дезодорант...Адски са ми гнусни и ме побъркват..Колко дезодоранта сменихме, какви ли не препарати ползвах...дрехите се обичат веднъж и след това заминават в пералнята и пак..и пак има петна..много се дразня #Cussing out Някой преборил ли е този проблем...??

# 138
  • Мнения: 8 999
У нас мебелите са преобладаващо дървени, така че изключвам влажно и мокро почистване от прах. В повечето случаи само обирам с меката четка на прахосмукачката, но когато имам повече време и ищах, може да полирам със суха микрофибърна кърпа. Тя задържа някак мръсотията и след това я пера. С влажна кърпа действам само върху кухненския плот и минималните открити полици в банята.
А от прахоляка спасение няма - със старата дограма, с ПВЦ дограма, с естествен паркет, с ламинат, с килими, без килими, прахоляк по мебелите се събира ежедневно. Ако трябва да съм перфектна домакиня, ще се наложи да бърша/осмуквам с прахосмукачка всеки ден. Обаче съм мърла, затова го правя през ден, през два. Говоря за центъра на София, при това на оживени булеварди.
Но прахолякът е най-малката ми грижа. Основното в редовното поддържане е да не се допуска затлачване с мръсотия до такава степен, че след това нещо, което принципно при редовна поддръжка изисква не повече от 10-15 мин. и минимални усилия, да се окажат часове канско търкане и чегъртане. Такъв вид почистване /всеки ден по нещо допълнително към обичайното чистене/ обезсмисля "основното" почистване. Затова абсорбатор, фурна, котлони, гръб на кухнята, кухненски шкафове, хладилник, вратите, баня, тоалетни, мивки, разни други невидими за гостите кьошенца почиствам почти ежедневно по малко. Отнема наистина няколко минути, а остави ли се да се натрупа и забатачи, може и цял ден да не ми стигне /като пример давам винаги почистването след наематели - незнайно защо и как, ама всички уреди и шкафове в кухнята, баните и тоалетните имат вид на немити за целия период, в който са обитавали апартамента, и се налага да отделям по един ден за на всяко нещо/.

# 139
  • Мнения: 54 414
Малко извън темата...надявам се да не се сърдите..та...да попитам - някой да даде съвет как да изчистя по-тъмите петна на подмишниците на дрехите в следствие на дезодорант...Адски са ми гнусни и ме побъркват..Колко дезодоранта сменихме, какви ли не препарати ползвах...дрехите се обичат веднъж и след това заминават в пералнята и пак..и пак има петна..много се дразня #Cussing out Някой преборил ли е този проблем...??

Аз не успявам ... Tired
На дъщеря ми униформата е бяла блуза тип Лакоста , на едната има подобно петно , с какво ли не съм пробвала и не става ... Tired Tired
Страхувам се да го третирам с белина , защото блузата има и цветни ленти и ме е страх да не я съсипя . Rolling Eyes

# 140
  • Мнения: 10 547
Малко извън темата...надявам се да не се сърдите..та...да попитам - някой да даде съвет как да изчистя по-тъмите петна на подмишниците на дрехите в следствие на дезодорант...Адски са ми гнусни и ме побъркват..Колко дезодоранта сменихме, какви ли не препарати ползвах...дрехите се обичат веднъж и след това заминават в пералнята и пак..и пак има петна..много се дразня #Cussing out Някой преборил ли е този проблем...??

И вие ще прощавате, но тези петна не са от дезодорант, а от самата пот.

# 141
  • Мнения: 46 511
*Semora*, пробвала ли си с обезмаслител Meglio? Преди пералня пръскаш на мястото, оставяш 10-тина мин. и след това мяташ в пералнята Simple Smile

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Вениш също е много добър за петна...Сега се сетих,че и със зеления гел Тест съм махала много успешно и то стари петна,леко се намокря мястото,слага се от гела, поразтърква се и се оставя за кратко да престои,после в пералнята

# 143
  • Мнения: 54 414
Точно Вениш никаква работа не върши .
Поне на мен .

# 144
  • Мнения: X
Пробвала съм с Вениш, с накисване с препарат за петна, със запиране на ръка с прах и впръскване в замърсената повърхност със спрей с белина за дрехи ако  е бяло,но не се получават резултатите ,които искам и вече стане ли така-просто хвърлям дрехата  newsm43

# 145
  • Мнения: 213
Цитат
И вие ще прощавате, но тези петна не са от дезодорант, а от самата пот.
...Е, вие какво ме направихте бе,  hahaha.......  Според мен по-скоро е от реакцията на потта с определени съставки на дезодорантите...

С Meglio  не съм пробвала, но ми е един от любимите препарати и ще пробвам.
Вениш пробвах и не стана...
Белина само ще повреди тъканите...
 Гел Тест също бих пробвала...

Благодаря на всички за съветите.. Hug

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 17:34 от *Semora*

# 146
  • Мнения: 2 216
Основното в редовното поддържане е да не се допуска затлачване с мръсотия до такава степен, че след това нещо, което принципно при редовна поддръжка изисква не повече от 10-15 мин. и минимални усилия, да се окажат часове канско търкане и чегъртане.
Това е истината Peace
Аз обаче не свикнах редовно да си чистя абсорбатора и ....все се заричам

# 147
  • Мнения: 213
Оооооо абсорбатора ooooh!...тъкмо го приключих ...благодаря на този , който е измислил обезмаслителя.. Praynig

# 148
  • Мнения: 2 286
Първо, да ви кажа, че микрофибърните кърпи са много различни има огромна разлика от кърпа до кърпа. Да не говорим колко "микрофибърни" всъщност не са. Просто изпробвайте повече и открийте Вашата Peace . Аз от както си намерих такава, съм много улеснена в чистене на всякакви повърхности.

За следите по мебелите Mr. Green - избрах си за хола много светла секция. Ни власинки, ни прашинки се виждат, нито отпечатъци от пръсти Party Mr. Green . Много съм доволна от избора си!

За петната на дрехите - една мама беше споделила, че пръска петната с Астониш (обаче не помня кой вид точно) и после в пералнята. Всичко се изпирало!

А колко често си миете абсорбаторите?

# 149
  • Мнения: 2 134
Не живея нито в аптека,нито в музей .
Прах колкото искаш и дете,което ползва матрака за батут !!!!
Мръсотията и прашоляка в София са ясни,но борбата продължава ...............
Вдигнах ръце,предадох се ! Не съм в състояние непрекъснато да съм с парцал
и препарати.Колкото мога,когато  мога,но не съм манячка - единственото ми "хоби"
е санитарния възел . Луд умора няма !

Общи условия

Активация на акаунт