Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 601
  • 271
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 213
Може би пак малко ще отклоня  Embarassed (Сори), но не знам къде другаде да питам...та...Хайде споделете , колко често и как чистите скаричката (ако имате такава разбира се)...Моята е съвсем обикновена и доста трудно я чистя...ако някой знае някой  майсторлък...нека сподели Hug

# 181
  • Мнения: 46 492
Моят мъж борави с това чудо. След всяко ползване я мие с телена четка и вода.
Аз ако трябва да я мия след това, въобще и няма да я вадя  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 213
Е, на теб ти е добре...Иначе и ние взехме една гадна телена четка...аууу ужасна е, доста трудно чистя с нея...и за това се надявах на някой пиниз... ooooh!

# 183
  • София
  • Мнения: 11 688
Може би пак малко ще отклоня  Embarassed (Сори), но не знам къде другаде да питам...та...Хайде споделете , колко често и как чистите скаричката (ако имате такава разбира се)...Моята е съвсем обикновена и доста трудно я чистя...ако някой знае някой  майсторлък...нека сподели Hug
Поради тази причина, не ползвам скара. А и толкова пръска.... Който иска печени кюфтета, мръвки...в съседния ресторант.

# 184
  • София
  • Мнения: 38 431
Ние, честно казано, не я ползваме. Даже мислех да я хвърлям, ама сега видях че още седи на балкона.
Намислила съм да си вземем грил-плоча. Много по-чисто е.

Аз пък чистя, чистя, само за да установя, че има още гадости за чистене. Нападнал ни е мухъл. Sick

# 185
  • Мнения: 1 802
 Някой беше писал, че е по-добре грил тиган / какво представлява това чудо точно- /аз съм виждала, но пържи ли се като е тиган или?/
И какво е грил плоча- това равното нали  - тефлоново май беше

Големи обяснения праснах ooooh! /Като на жена живяла дъъълги години горе в планината и слязла до цивилизацията/

# 186
  • Мнения: 46 492
Оребрен е http://solingen-burgas.com/images/SILIT-GRIL-1-1.jpg

Става в някои случаи, но според мен не може да се ползва за заместител на скара.

... Който иска печени кюфтета, мръвки...в съседния ресторант.

Да, но моят мъж е с големи претенции към храната, на купено отвън все му намира кусур  Laughing даже на неговите понякога намира, а пък ако са готови да на говорим  Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 13:07 от Не се сърди, човече

# 187
  • София
  • Мнения: 2 995
Не може да бие скарата на дървени въглища, но според мен е по-добър от електрическата, храната остава сочна. Аз имам такъв. По-дълбокичък е, за да не пръска. Неудобството е, че тежи адски много обаче.

# 188
  • Мнения: 1 802
Така. И вътре не слагате мазнина?

Разпитвам, понеже дадох скарата на майка ми, за да си купя нова- и се чудя между плоча и грил тиган/ не ми се чисти скара Embarassed/

# 189
  • Мнения: 46 492
Слага се малко, като на скарата, мацнато с парцалче. Но съм чела, че някои пекат и без мазнина.

# 190
  • Мнения: 3 219
Моят е с капак и ми върши чудесна работа, пека ципура примерно и доста други неща. Много съм доволна  Grinning

# 191
  • Мнения: 2 216
Нападнал ни е мухъл. Sick
Защото зимата не проветряваме както и колкото трябва
Скарата чистя с Меглио

# 192
  • Мнения: 76
Аз съботно-неделното почистване не го броя за основно, отнема ми не повече от 2-3 часа, а може и по-малко, ако връча децата на татко им.
За основно почистване ползвам фирма. В по-добрите от икономическа гледна точка времена ги виках два пъти годишно, сега само веднъж, напролет. Защото на мен истинското основно почистване ми отнема поне три дни, не че апартаментът ми е голям, но явно мърсотията е много.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 497
Нападнал ни е мухъл. Sick
Защото зимата не проветряваме както и колкото трябва


И ние сме така, а сме в чисто нов апартамент!!!! Имахме грандиозни проблеми с парното и доста време ползвахме печка, докато го оправят, сега само на единия прозорец се получава конденз и... ме е страх от мухъла. И майка ми и майката на приятеля ми години се борят с това чудовище.

# 194
  • Мнения: 8 929
Купете си влагоуловител.
Майка ми, от както си взеха, мухала изчезна.
Техният е от Метро, за около 70 лв. .Не помня колко  литра е, но е голям, поне 70 - 80 см е висок.

Общи условия

Активация на акаунт