Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 614
  • 271
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 15 523
По принцип гледам да не се стига до основно почистване, малко по малко, редовно си чистя. Не обичам да ми се трупа такъв вид работа. Мисълта ми е, че никога не чистя само повърхностно.

Нещо подобно е и при мен. Веднъж седмично бърша прах, 2-3 пъти седмично /зависи от поразиите на децата/ пускам прахосмукачка. Всеки ден, като закарам децата сутринта подреждам, прибирам дрехи, прибирам пране, пускам ново и т.н. Но, ако мерна, че някъде нещо има нужда от почистване го правя веднага. Примерно онзиден реших, че шкафовете и плота на кухнята са за миене и хоп - измих отпред кухнята, плота, печка, микръвълнова, хладилник и т.н. После, ако нещо друго ме подразни - примерно прозорците тях ще измия. И така. Иначе едно време, когато бях по цял ден на работа и аз правех два пъти годишно основно почистване и после ходех, като ударен самолет докато си почина от това  Tired

Искам да попитам - вие гладите ли чаршафите? Аз винаги съм ги гладила - и нашите, и на децата. Но скоро се заприказвах с едни приятелки и те така се опулиха, като разбраха, че гладя чаршафи, че чак се замислих дали повредата не е в моя телевизор. Едната даже ме попита защо се хабя, като още след първото спане се измачквали и нямало никакъв смисъл да се гладят  Rolling Eyes

# 226
  • Мнения: 54 390
Само чаршафи и торби не гладя.
Всичко друго, да. Peace Не обичам да облека неизгладена дреха, смотано ми стои.
Калъфките ги гладя. Peace

# 227
  • Мнения: 13 187
Нищичко не гладя, от сушилнята ми излиза дезинфекцирано и като огладено прането.
Като ми дойде майка на гости и ми глади чаршафите, много красиво е, но нито имам толкова време, нито е евтино. Вече гладене- само за бебе.

# 228
  • Мнения: 1 802
Изненадах се, че пишете в темата, която съм пуснала, пък съм забравила, в далечната Илядо ---така де 2013 година Laughing

По повод темата прочетох следното "Ако чистите по-рядко, резултатите ще бъдат по забележими" Joy

# 229
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Долен чаршаф и калъфки гладя.
Детето е почти на 10 год и до преди 6 месеца гладих всиииичко.

# 230
  • София
  • Мнения: 11 700
[quote author=REAL_WOMAN link=topic=696093.
...............................
..........................Искам да попитам - вие гладите ли чаршафите? Аз винаги съм ги гладила - и нашите, и на децата. Но скоро се заприказвах с едни приятелки и те така се опулиха, като разбраха, че гладя чаршафи, че чак се замислих дали повредата не е в моя телевизор. Едната даже ме попита защо се хабя, като още след първото спане се измачквали и нямало никакъв смисъл да се гладят  Rolling Eyes
Всичко се глади, вкл. и бикините си, но аз обичам да гладя и да усещам аромата на прането.

# 231
  • Мнения: 46 508
Нищо не гладя, чаршафи пък съвсем.
Много рядко лятото някоя блуза/панталон, които са съвсем смачкани.

# 232
  • Мнения: 738
Аз гладя дрехите когато ще ги обличам и понякога(мноооого рядко най - вече когато им е 1во пране) чаршафите  Party

# 233
  • Мнения: 2 157
Чаршафи НЕ гладя упорито, въпреки че баба ми и майка ми са страстни привърженички. Не мога да си го причиня, а и в новата квартира нямаме дъска, та се глади на леглото за момента.  Laughing
Иначе дрехи гладя преди да ги облека. Ако ги изгладя след пране, като ги сгъна и ги прибера в гардероба - пак се мачкат и пак трябва да ги гладя. Не закачам всичко на закачалки. А лятото особено хич не обичам да гладя. Rolling Eyes

# 234
  • Мнения: 1 802
Да-и аз за това не гладя всичко наведнъж и да прибирам-мачка се и става двойна работа

# 235
  • Мнения: 54 390
Нищо не се мачка, само оправдания са това. Simple Smile

# 236
  • Мнения: 2 157
Явно с моето подреждане на гардероба се мачкат. Остават на "квадрат", където съм ги сгъвала... може би, защото ги притискам, като ги сгъна. Иначе ми се струва, че стават на прекалено високи купчинки и бързо ги развалям. (Голяма драма ми е гардеробът. Crazy) Или, ако останат дълго време в гардероба.
Като цяло си ми е по-удобно гладенето преди да изляза. Peace

# 237
  • Мнения: 1 802
Нищо не се мачка, само оправдания са това. Simple Smile
Значи имаш мнооого закачалки.Не виждам как ще сгъна изгладена блуза без да остане една гънка

# 238
  • Мнения: 1 802
Явно с моето подреждане на гардероба се мачкат. Остават на "квадрат", където съм ги сгъвала... може би, защото ги притискам, като ги сгъна. Иначе ми се струва, че стават на прекалено високи купчинки и бързо ги развалям. (Голяма драма ми е гардеробът. Crazy) Или, ако останат дълго време в гардероба.
Като цяло си ми е по-удобно гладенето преди да изляза. Peace
и на мен ми е драма.Обикновено излизам в последния момент

# 239
  • Мнения: 2 157
Явно с моето подреждане на гардероба се мачкат. Остават на "квадрат", където съм ги сгъвала... може би, защото ги притискам, като ги сгъна. Иначе ми се струва, че стават на прекалено високи купчинки и бързо ги развалям. (Голяма драма ми е гардеробът. Crazy) Или, ако останат дълго време в гардероба.
Като цяло си ми е по-удобно гладенето преди да изляза. Peace
и на мен ми е драма.Обикновено излизам в последния момент

За бързо излизане - да живеят дънките!  Laughing
Мяташ една тениска или блуза, пък ако е зима някакъв пуловер и си готова. И гладенето е сведено до минимум. Grinning
Я да ви питам за съвет - как най-лесно чистите прозорци от външната страна, без балкон? Трябва да изчистя прозорците, че от булеварда се вдига доста прах, обаче за сефте ми се случва да нямам балкон към стаята. Взех нещо такова:
Скрит текст:
, изчисти част от прахоляка, но остават следи/резки от прах.  Thinking
Някакви съвети?

Общи условия

Активация на акаунт