Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 611
  • 271
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 46 508
Нищо не се мачка, само оправдания са това. Simple Smile
Е как не се мачкат като ги сгънеш newsm78
Това е начинът, по който се мачкат най-малко, но пак си се получават ръбове, където са прегнати на 2.

emerald_eyes, това е гума за обиране на излишната вода след миене. Без вода няма да стане.
Трябват ти 2, примерно. Е мекото разнасяш препарата с водата, или само препарат, ако са по-чисти и после с другото обираш. + телескопична дръжка, за да стигаш по-далеч.
Обаче като е под неудобен ъгъл колкото и да добра гумата все ми остават следи, затова накрая слагам отпред микрофибърна кърпа и с нея ги заличавам. Ако е изсъхнало и не се махат леко я навлажнявам, само пипвам с мокра ръка, не да я мокря.

# 241
  • Мнения: 2 157
Скрит текст:
Нищо не се мачка, само оправдания са това. Simple Smile
Е как не се мачкат като ги сгънеш newsm78
Това е начинът, по който се мачкат най-малко, но пак си се получават ръбове, където са прегнати на 2.
emerald_eyes, това е гума за обиране на излишната вода след миене. Без вода няма да стане.
Трябват ти 2, примерно. Е мекото разнасяш препарата с водата, или само препарат, ако са по-чисти и после с другото обираш. + телескопична дръжка, за да стигаш по-далеч.
Обаче като е под неудобен ъгъл колкото и да добра гумата все ми остават следи, затова накрая слагам отпред микрофибърна кърпа и с нея ги заличавам. Ако е изсъхнало и не се махат леко я навлажнявам, само пипвам с мокра ръка, не да я мокря.

Е, да де, не само с него - пръскам с препарат. Ъгълът, че е неудобен - неудобен е. И аз си мислех за нещо с телескопична дръжка, но не съм ходила скоро в хипермаркетите.
Това с микрофибърната не ми беше дошло на ума. Просто до сега не се бях сблъсквала с чак толкова замърсени прозорци. Мерси за съветите! Peace

# 242
  • Мнения: 1 355
И аз мия с това, с което е показало Човечето, само че не пръскам а си разтварям препарат в кофа. Поръчвам си от сайтовете, откъдето си поръчвам стъклочистачките. Много са икономични препаратите и става перфектно. Ъглите обирам със суха микрофибърна кърпа. Не ползвам никакви пръскала за прозорци.
Гладя всичко, щото ми е готино. Само чаршафите с ластик не мога да ги изгладя добре, но те се опъват. Дрехите които не са на закачалка се мачкат, затова тях ги гладя преди обличане.

# 243
  • Мнения: 1 802
И помни че ти(или който там чисти прозорците)е по-важен от прозорците.Изумявам се от хората,които рискуват живота си само и само да имат идеални прозорци.Веднъж на пейката пред блока наблюдавах една жена,която беше излязла наполовина и стъпила на парапета,а това беше много нависоко.Побърках се само докато я гледах

# 244
  • Мнения: 46 508
И аз много се чудя на такива. Случва се на човек да му се завие свят или пък да стане земетресение в този момент, да се плъзне крак, да се схване...

# 245
  • Мнения: 54 391
Драма с миенето на прозорци нямам, защото съм си поръчала  всички да са отваряеми.
Чудя се хората как поръчват неотваряеми, явно не мислят да ги мият. Crazy
Един път се сменя дограма, няма да спестят Бог знае колко.

Ама вие дънки не гладите ли? Thinking
emerald_eyes ?

От сгъването остават леки прегъвания, които след обличане се оправят. Обаче си личи, че дрехата е гладена.
На закачалки слагам по няколко неща, пък освен това имам 3 гардероба. Simple Smile

# 246
  • Мнения: 46 508
То хубаво да са отваряеми, ама ти отварят работа и с чистене долу на улеите  Mr. Green а и трябва на всеки обезопасяване (от крадци). Така че предпочитам един отваряем и да мия с телескопична дружка. Но и у нас само на спалнята ни е така (3 с отваряем среден, за да има добър достъп до другите). Другите стаи са с балкони пред тях и е лесно.

# 247
  • Мнения: 54 391
Ние сме на 7 етаж, няма опасност от крадци.

# 248
  • Мнения: 1 355
В жилището на майка ми има едно такова не отварящо се крило на прозорец, изциганихме се преди 16 години за 100  лева, та сега аз го почиствам когато ходя. Лятото исках да го сменя, доведох майстор, но той ме разубеди, че не си заслужавало, хубав бил и с качествени механизми.  Остъкления по тераси нямаме никъде, но вече не бих си причинила такова нещо, ако ще и каквото ще да е.

# 249
  • Мнения: 46 508
Ние сме на 7 етаж, няма опасност от крадци.
Ние сме на 6-ти, но се спускат и с въжета  Laughing
След като влизаха у нас (не през прозореца де) откачам на тема обезопасяване...

# 250
  • Мнения: 54 391
Направих остълление на терасата на новия апартамент, но с плъзгащи прозорци и се мият. Пак не ги стигам изцяло, ползвам телескопична дръжка, но е за малко разстояние и не е проблем. Обаче терасата е вътрешна и само една стена е остълкена, все едно е прозорец. Тези външни, с три остъклени стени, не знам как се мият! Crazy

# 251
  • Мнения: 2 760
Основно почистване средно два пъти годишно, като карам стая по стая, обикновено пролет и есен, заради смяната на дрехите. Това ми отнема най-много време - прибирането на летните и ваденето на зимните дрехи и съпроводеното с това мерене кое е омаляло и кое още става. Имам няколко приятелки с по-големи деца и те постоянно ми дават дрехи, така че процесът е дълъг и болезнен. Малките дрехи предавам на приятелки с по-малки деца.
За всяка стая по един ден - две детски, спалня, кухня/трапезария.
Миене на прозорци и щори, пердета - между 5 и 8 пъти годишно, килими нямам.
Правим обаче разместване в трапезарията, имаме лятно и зимно положение на мебелите (причините са обективни - през зимата не може кухненският ъгъл да стои под единствения несменен прозорец, от който духа студ, но и тази зима няма да успея да отделя хиляда лева за него, огромен е). Та това разместване на мебели, хладилник, телевизор, булсат и всякаквите им кабелаци отнема също ден.
Гладя само дрехи, дънки включително, всяка сутрин преди излизане за всички.

# 252
  • Мнения: 46 508
Тези външни, с три остъклени стени, не знам как се мият! Crazy
Предишното го писах за стаи, иначе за остъклени тераси и на мен винаги ми е било чудно как се мият. Би трябвало поне през един да се отварят, иначе не виждам как...

Ама вие дънки не гладите ли? Thinking
Не.

# 253
  • Мнения: 15 512
При всяко събиране на прането гладя купа с всички дрехи и чаршафи, които са били прани и ги прибирам. Сутрин, като тръгнем за училище и градина само вадя, обличат и тръгваме. Домашните дрехи не ги гладя - бельото и чорапите също.

Прозорците ги мия само отвътре, а отвън само отварящите се. Другите изобщо нямам намерение да си рискувам живота, за да ги мия  Naughty

# 254
  • Мнения: 2 157
DeVa®, дънки не помня от кога не съм гладила.  Thinking
Нямат нужда - всичките ми дънки са по мен.
А аз рядко пера на 30градуса. Често дънките ги мятам с на приятеля ми анцузите, с които работи, така че няма как да са на ниска температура. Пояснявам, в случай, че говориш за гладене за "убиване" на останали микроби.
Аз чакам мъжа вкъщи, да се захвана с прозорците - да ме придържа, дa не падна през прозореца, че и мен си ме е страх.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт