Мартенското бебче рождения си ден очаква вече - 3

  • 43 985
  • 269
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 239
Радела, седмица преди да започнете да го оставяте на ясла, влез с него вътре, постой малко, разгледайте заедно стаите. Аз така направих, дори ме оставиха да поиграя и другите деца в групата на дъщеря ми. Тя през това време не ми обърна никакво внимание - беше заета с играчките, основно да ги гризе Grinning

# 256
  • Варна
  • Мнения: 170
Оофф не знам с тези памперси,докога ще я караме. Проблема ни е,че не иска да сяда на гърне. До годинката си ходеше добре през деня и почти през нощта не пишкаше. След това,обаче се преместихме и отказа да сяда на гърне. Ходи 2-3 пъти на ден на тоал. чиния-ама не ми се иска особено,а нощно време трябва да използвам 5-ца, а и той пропуска понякога. От скоро започнах и отново да я слагам в креватчето,защото преместването беше свързано и с връщането ми на работа и спим заедно нощем...

# 257
  • Варна
  • Мнения: 170
Да питам и за частните ясли ли има класирания,като за държавните? Понеже работя около 12-13 дни месечно,3-4 от които събота и неделя и може я гледа и ММ и се чудя за по-нататък дали мога да я давам на ясла за 1-2 дни седмично само.

# 258
  • Мнения: 27
За държавната ясла в нашия случай плащаме само дните, в които е ходил. Не знам как е при частните.
От няколко седмици не го взимам при мен и си спи цялата нощ, най-много да се разбуди за биба. Дори вода не търси вече. Ако с тези промени, които идват, започне пак предишното будене и мрънкане - ужас.  Shocked

# 259
  • Мнения: 239
Да питам и за частните ясли ли има класирания,като за държавните? Понеже работя около 12-13 дни месечно,3-4 от които събота и неделя и може я гледа и ММ и се чудя за по-нататък дали мога да я давам на ясла за 1-2 дни седмично само.

За частните ясли няма такова класиране, но в някои от тях няма свободни места. Ако ще оставяш дъщеря си само 1-2 дни седмично на ясла, по-добре да плащаш за почасови грижи, не месечна такса, защото във втория случай ще ти излезе много скъпо.

# 260
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте на всички! Включвам се да се оплача от синчето. Постоянно иска на другите цечица топките и не можем да останем на площадката ако има други деца с топки, тича към тях постоянно, мен ме е страх да него ударят, той плаче като не получи тяхната топка. Ужас, не мога да му обясня, че трябва да си играе с неговата и това е ...

# 261
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Оооо,и моята хубостница е луда по топки-имаме сигурно 10,ама види ли деца с топка и ходи и им я взема Simple Smile)) А като види бебе-леле мале! Започва да му дърпа краката,да го щепе по лицето...и това е обич Joy Аз все обяснявам казвам, показвам,ама...до кога така не знам ooooh!

# 262
  • Мнения: 27
При нас още няма проблеми с топките- не смее да ги взима. Но го привличат неудържимо, а мен ме е страх да не го ударят по-големите...

Ползвали ли сте преходни гащички? Мисля да огранича пишито по пода с тях. Дали? от къде ги купувахте? Чудя се тази цена дали е ОК?

# 263
  • Мнения: 45
Здравейте, включвам се по въпроса с ПАЛЕЦА.  На нас ни помогна много гела DAUM EXOL. Щом като навърши 1 година започнахме да мажем и за 2-3 дни неискаше и да чуе повече за него, а го смучеше много - през деня, преди да заспи, постоянно.
Важно е според мен да се откаже докато е по малко детето, защото четох ,че като порасне и захитрее започва да го чисти или търка и по този начин маха гела и пак смуче. Моя съвет е да не се отлага този момент с отказването. Важно е много за правиланата захапка и зъбките  Heart Eyes

# 264
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте. Предстои ни ясла от септември, както сигурно съм ви споменала, та се чудя дали да не започна да давам на малчо някакъв имунностимулант че не ми се иска веднага да почваме с болестите. Чувала съм за клеева тинктура с разни нещо се смесва, но не знам точно, ако знаете бихте ли споделили. Вие как се предпазвате от болестите.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз като цяло съм против имуностимулантите за профилактика. Ако са болни децата - давам, но иначе не.

Клеевата тинктура я ползвам само за голямата. Мисля, че не е подходяща за деца под 2 години. Провери все пак, за да не те заблудя нещо.

Хубава храна и здравословен живот би трябвало да стигне. В яслата детето пак ще си боледува, но вероятно по-леко и без драми. Плодов (цитрусов, моркови, ябълки) сок всяка сутрин със закуската ми звучи като най-добрия имуностимулант.

Иначе установих, че нищо не може да спре болестите. Малката се разболява абсолютно всеки път, когато кака ѝ донесе нещо от градината. За щастие в повечето случаи се разминава сравнително леко. Само с поражения върху нервната МИ система. Laughing Laughing

# 266
  • Перник
  • Мнения: 160
Момичета, как сте? Вече съм с празнично настроение и чуденките за подарък на малкия почнаха. Вие купихте ли подаръците вече, споделете какви. В този ред на мисли да попитам мамите с опит - редно ли е да подарим нещо дребно и на учителките и като цяло на персонала в яслата, правили ли сте го, кажете си мнението моля, че аз имам желание един вид като благодарност, че се грижат за детето ми. Хайде хубав ден на всички.

# 267
  • София
  • Мнения: 1 635
Здрасти Калея,

Как са боледуванията? Справяте ли се?

На въпросите ти - в училището на голямата (разбирай все едно втора група на детската градина), представителя на класа взе по една чаша за всеки от основните учители на децата и с боя за керамика децата си оставиха отпечатък от палчето. Уговорихме се чашите да вървят в комплект с нещо сладко - шоколадови бонбони, хубави бисквити и т.н.

Не съм готова с подаръците. Мислим да вземем обща градинска къщичка или палатка за двете. Каката си поиска такава, а малката ще бъде супер щастлива да се вре вътре. Не съм решила все още.

# 268
  • Перник
  • Мнения: 160
Jillian , какво да ти кажа с болестите стана така както най - се опасявах. Още от началото на октомври се разболя кашлица, сополи, ту се оправи после пак и пак. То не бяха антибиотици, сиропи,капки, витамини и т.н. Колкото дни е ходил на ясла толкова си стоя и вкъщи, че май вкъщи е и повечето дни. Не ми се говори вече, такъв ли е сезона, детето не може да се оправи, сменяме лекари и лекарства и това си е.
Това с чашата с отпечатък от пръстчета е много добра, ще помисля и аз за нещо такова.
А за общия подарък на двечките е супер, той и Калоян много обича да се вре в палатки, ама аз му правя такава измислена от мен.

# 269
  • под дъгата
  • Мнения: 89
 bye Как сте,що сте в този топъл януари? А докато бременеехме каква люта зима беше,а? cold

Общи условия

Активация на акаунт