Хайде ритай ЮНСКО бебче, мама е нетърпелива вече

  • 25 333
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 533
Благодаря за споделения опит с магнезия.
Взех си магнерич от 500мг и мисля да пие по едно на ден. Феромакс нямаха, казаха че не са го и чували даже, провериха в базата и тц. Аз от 130 хемоглобин съм паднала на 109 и ще трябва да пия желязо, но не ми се пие феро фолгама че ми е гадна. Утре ще се видя с док че днес нямаше как и ще го питам, но ще проверя и в друга аптека за феромакса.
Не искам да пия витамини за бременни, че и без това съм качила цели 5кг до момента Embarassed, направо се чуствам вече като хипопотам, а има още толкова много.

Канари при мен беше точно така както си го описала - имах дата за секцио, но бебето тръгна много по-рано и като стигнах в болницата вече се беше показало бебето (виждаше му се косата и бях с 10см разкритие). Родих нормално и много бързо, макар че преди това докторите твърдяха че не мога да родя нормално и трябва да съм секцио.
Но това се случва много рядко, а и аз пиех много лекарства - големи дози магнезий, папаверин, но-шпа, гинипрал и т.н и това беше подтиснало контракциите, които жените получават при нормално раждане, затова при мен имаше само 15-20мин контракции и после направо започнаха напъните. Ако се спрат лекарствата навреме мисля че не може да се получи 10см разкритие толкова бързо и без да се усети и ще имат време да направят спешно секцио. Успокой се мила, сигурна съм че всичко ще се случи по план.  
Възмутена съм от това което са ти казали в магазина, че то си е твоя работа кога ще пазаруваш, ако искаш изобщо няма да пазаруваш. Но едно мога да ти каажа за този магазин - имат много хубави колани за бременни (горещо препоръчвам такъв) и много хубави сутиени. Обаче са малко скъпи както и всичко друго в тоя магазин.

# 721
  • Мнения: 185
Моя план за раждането е: паля колата и газ към болницата Simple Smile
Само дано до раждането да успявам да стигам педалите че тогава ще видя зор Simple Smile.

Феро фолгама -та имат вкус на шоколад и лесно се пият на мен много ми допаднаха.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 714
Simple Smile Adelina, може би точно твоята история ме е впечатлила Simple Smile
А за магазина - предположих, че идеята е да купя веднага всичко от тях,като са си мислели,че ще си кажа- аз нищо не разбирам,я да ги послушам Wink но пак нищо не купих,скъпичко и се видя малко, имаше много хубави модели сутиени, но бяха по 80 лв., имаше и колан за бременни (за който съм съласна, че трябва да се ползва, но беше 80 лв. Нмаерих съшия втора употреба за 30...не съм претенциозна и след едно изпиране, ако коланът е запазен, бих си го носила без проблеми. едната продавачка пък видя, че си чеша корема (че днес съм с вълнен пуловер) и веднага ми казва- ау ,сърби ви, значи кожата се опъва, ето трябва ви колан и да се мажете с кремове Grinning А за училището им-ще го проверя все пак, но наистина си мисля, че е платено и засега май няма да давам парички за него.

# 723
  • Мнения: 79
Точно в магазина "И за мама" ми се вижда много скъпо: една нищо и никаква тъничка памучна туника е 130 лв!!
Като си помисля, че най-удобните ми и плътни зимни бременски дънки с регулираща платка си ги взех от един немски магазин за 16,70:)) Aма това е изключение де:)

# 724
  • Мнения: 165
Момичета какво представляват тези колани за бременни.

# 725
  • Мнения: 16
GVN извинявай мила може ли да те питам нещо случайно да си учила в свищов висшето си образование.

# 726
  • Мнения: 804
pulio123, благодаря за мнението за феро-фолгамата. Обадих се вече на половинката да се прибере с нея  Hug
Tiara Flowers/Sonichka, прочетох и твоите премеждия в Пирогов  Hug Дано не се случва на никоя мама вече, че болките са нечовешки...
Ивон, прочетох много форуми в нета, в които всички мами, които са писали коментират, че след 28-30та седмица кистичките са изчезнали и сега имат здрави бебоци. Пиши в тьрсачката на Гугъл и ще ти излязат. И моето мнене е да се консултираш с още един специалист. Стискам палци всичко да се оправи  Hug
adelina_bg, аз пия магнерич и се преглъща лесно.
fashionmama, на мен количката много ми харесва, единствено гумите искам да са големи, но щом нямате нашите проблеми с тротоарите и пътищата във Франция мисля, че е страхотна.
Kanari1305, аз имам такъв колан, мъжът ми ме изненада за Коледа, страхотен е, но още не съм го ползвала, мисля, че не ми е достатъчно голям корема все още, но скоро ще се възползвам от него Simple Smile

За ФЕ - аз мисля да не я правя, мисля че на някой мами трябва да го правят при наследствена обремененост или при съмнения на ФМ.

При мен сьщо има страхове от това как ще стигна до болницата, когато раждането започне... Мъжът ми работи доста далече от вкъщи и съм предупредила майка ми, че почне ли май месец трябва да е на линия  Mr. Green


# 727
  • Мнения: 804
GVN, ето това е колана, но моят е черен. Поддържа корема да не се разтяга много, оттам предпазва от стрии и болки в кръста и гърба.

http://www.shopmania.bg/damsko-biel-o/p-anita-kolan-za-briemienn … ial-12770-7674455

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 324
Момичета, как мислите, къде е разположен бебо под пъпа или някъде около него?Всяка вечер лягайки си се ослушвам да почувствам някой ритник, но за сега ... уви няма.От време на време усещам леко гъделичкане в ляво от пъпа и се чудя дали е бебчо или халюцинирам. Simple Smile

# 729
  • Мнения: 165
GVN извинявай мила може ли да те питам нещо случайно да си учила в свищов висшето си образование.
Да там съм учила.Защо?

# 730
  • Мнения: 15
donito81  Hug определено все още е под пъпа   bouquet

# 731
  • Мнения: 16
Защото и аз там съм учила финанси и си ми страшно позната като те видях във фейсбука затова попитах Simple Smile

# 732
  • Мнения: 165
И аз съм учила Финанси там 2000-2005г.Ако искаш да не спамим може на ЛС да пишем.

# 733
  • Мнения: 2 515
Излезнаха ми резултатите от БХС втори триместър и не са никак хубави, със сигурност ще ми препоръчат амниоцентеза, как мога да си запиша час при д-р Кременски, намерих му само ел. пощата ??

# 734
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте и от мен момичета, взлизам да се отчета, че имам малко работка за вършене и да кажа, че днес по-късно ще пусна новата тема  Hug

Преди малко се върнахме от феталната - всичко си ни е в норма и бебко си е 100% мъж  Mr. Green
Милия беше се кротнал, но доки до разбута да се раздвижи малко да го видим как шава ли шава  Heart Eyes Като цяло през целото време палеца му беше в устата  Laughing доки ни пусна и малко 3D и го видяхме какъв чипоноско е  Heart Eyes даже тя кажа - еее много е сладък и аз много се развълнувах, даже ми заприлича на ,милото като бебче - един бузанко с чипо носле  Hug ооо забравих да кажа - тежим цели 320гр и съм с предна плацента, това е и причината да усещам само гъдкане.

Да кажа и нещо смешно, понеже на последния преглед има някакви неща /може и кисти/ сега помолихме да ми погледне яйчниците и ако ви кажа къде се намират в момента ще паднете ... точно под гръдния кош  #Crazy паднах направо и явно съм изгледла много странно защото доки просто каза "виж къде отиват яйчниците" голям смях  Hug

Това е накратко  от мен и чипоноско , целувки по тумбаците, по-късно ще вляза да пусна новата тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт