Кога оставихте детето да спи за първи път при баба и дядо

  • 9 319
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 362
докато кърмех, не съм оставяла децата си при бабите им, особено пък на 5 м. Тогава въобще бяха изцяло на кърма и съответно друго освен гърдата на майка си не искаха, въобще от шише не са пили, защото не искаха да го помиришат, направо от гърдата на чашата. Иначе каката беше на 1г. и 9м., когато за 1 път остана да спи при едната си баба, а малкия на 1г. и 3 м. Никога не съм имала чак такива гоолеми проблеми с недоспиването, писъци или каквото и да било. Пък и според мен поне до 1 г., ако няма някакъв сериозен проблем - болест или нещо по-сериозно (не дай си боже смърт в семейството) въобще не смятам, че децата трябва да се оставят да спят при други хора без родителите си.
 За замразената кърма - накрая просто я изхвърлих, децата не искаха да я пият, така че нямаше какво да я правя.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 481
Май само ние нямаме къде да оставим децата си  Tired.

# 32
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Май само ние нямаме къде да оставим децата си  Tired.
Никакви баба и дядо ли си нямате...  Sad
Или просто са надалече?

# 33
  • София
  • Мнения: 2 481
Май само ние нямаме къде да оставим децата си  Tired.
Никакви баба и дядо ли си нямате...  Sad
Или просто са надалече?

Moята майка е болна и не може, баба ми се грижи за нея, свекърва- далече. Така ще си караме, но не мислех, че сме чак такова изключение. Сестра ми се включва понякога  Heart Eyes.

# 34
  • Мнения: 3 092
Хм и ние не ги оставяме  Thinking
Веднъж когато бях много болна и се наложи да пия АБ свекърва ми  гледа за два-три дни дъщеря ми .Била е на около 2 години.
Други спомени за оставяне нямам.

# 35
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 088
Moята майка е болна и не може, баба ми се грижи за нея, свекърва- далече. Така ще си караме, но не мислех, че сме чак такова изключение. Сестра ми се включва понякога  Heart Eyes.
Ето,че си имаш сестричка-помагачка.Да ти е жива и здрава и да те отменя от време на време.Всеки има нужда от време за себе си,а когато е по-рядко,е и по-ценено. Peace

# 36
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
За първи път го оставихме на 1г. и 2м., за 2 нощувки. Но пък той от малък си е свикнал с бабите, идвали са да помагат вкъщи и да го гледат, ако ние имаме работа. Сега по празниците го оставихме за 10 дни и е минало супер, което много ме радва.

# 37
  • Мнения: 3 241
Moята майка е болна и не може, баба ми се грижи за нея, свекърва- далече. Така ще си караме, но не мислех, че сме чак такова изключение. Сестра ми се включва понякога  Heart Eyes.
Ето,че си имаш сестричка-помагачка.Да ти е жива и здрава и да те отменя от време на време.Всеки има нужда от време за себе си,а когато е по-рядко,е и по-ценено. Peace

И аз мисля така.
А пък и сестрите са добри помощници обикновено  Hug

# 38
  • BG
  • Мнения: 2 458
Здравейте мили мами, имам една чуденка дали мога 5месечно кърмаче да го оставя да спи при баба си. Понеже от както се е родила и за миг не сме се разделяли, лошото е че постоянно ме търси. Та исках да експериментирам как ще реагира 1 вечер без мене. Мислите ли, че още е малка?
Благодаря предварително даже и за критичните отговори  Hug

Оставяй и не се вини! Колкото по-рано, толкова по-добре, ако бабата ви е отзивчива и няма против. И ако не си от майките, които не могат да си представят да се отделят от рожбата за ден. После, когато искат, е късно. Ще разбереш, че и ти си човек и имаш нужда от почивка, излизане, мъжа си, приятелките, работата, а бебе на 5 месеца какво му има да го гледа бабата - спинка и цока, малко усмивки и гушкане и хайде пак в леглото. Един бейбифон и всичко спи! От опит!  Peace

# 39
  • Мнения: 1 669
Май само ние нямаме къде да оставим децата си  Tired.

И моите майка и свекърва са далече- едната на 350, другата на 400 км. И двете искат детето да им гостува, но няма как да стане за една вечер, трябва да е минимум седмица - оставяне в събота и прибиране на следващата. Притеснено ми е на мен за толкова дълго, не съм я оставяла още. Няма и да я оставя скоро.

# 40
  • Мнения: 5 393
Май само ние нямаме къде да оставим децата си  Tired.

Не сте само вие, и ние вече нямаме.
Имаме си само двама работещи дядовци, които няма как да гледат бебе по което и да е време на денонощието.
С баткото майка ми беше още жива и се включваше от време на време.

# 41
  • Мнения: 176
 Hug

На година и месец е и още не е оставал при баба и дядо с преспиване. Свикнал е с тях и се чувства добре, когато е на гости, но през нощта се буди много често и не бих им го причинила. Понякога ми се излиза на клуб или ми се иска да отидем на почивка без него, но първо ще трябва да започне да спи през цялата нощ.

# 42
  • Мнения: 8 893
Много искам вече да я оставим.Ще ми е мъчно, знам, но вече е достатъчно голяма. Остава само да намерим на кого.

# 43
  • Мнения: 398
На 4 годинки за първи път.

# 44
  • Мнения: 506
Аз не съм оставяла синът си на никого още за през нощта. Веднъж съм излизала вечерта след като го приспах, но заведението е на 2 мин път и бях в готовност, ако трябва да се прибирам. Докато кърмя не мога да си и помисля да го оставя, защото суче по различно време сутрин, а кърма от шише никога не е пил  Peace

Общи условия

Активация на акаунт